Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (291)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Zic si io pe ultima suta de metri "La multi ani Annisia!"

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=5" target="_blank">Clipe de viata 2008 - be1 si be2


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

La ora asta din noapte nu am somn...
Vladi a facut pneumonie bilaterala si sunt tare necajita... stau si ma intreb daca este vina mea sau s-a intamplat pur si simplu. Lunea trecuta s-a trezit cu muci in nas, n-am acordat importanta si ne-am descurcat cu batista bb si pivalone. Vineri dimineata a inceput tusea, am inceput tratament cu Sinupret, Zyrtec si Ambroxol. Toata perioada asta am iesit afara cate 2 ore pe zi la pranz, fara mult efort...joaca normala.
Duminica am fost si noi la Zoo (in Ploiesti)...un esec total sa faca vreo pasiune pentru vreun animal...era extrem de preocupat sa plimbe in lesa catelusul verisoarei mele, un pekinez de vreo 9 ani. A fost deliciul tuturor, se uita lumea si se amuza: cine pe cine duce in lesa, ca e mai mare catelul decat copilul...de-astea.
Ma rog, sa revin la boala. Duminica seara a facut temperatura, am inceput sa-i dau antitermice iar azi cand am reusit sa ajungem la doctor am aflat ce are. Am inceput tratament cu antibiotic (Zynnat), Eurespal, Sinupret, Zyrtec, Ketof si antitermicele de rigoare. Noi si asa aveam probleme cu luatul medicamentelor, cand a facut Vladi enterocolita a trebuit sa-i dau antibiotic injectabil ca vomita absolut tot. Acum a luat prima doza (7.5 ml de Zynnat) cu mult curaj...i-am explicat ca daca nu-l ia trebuie sa facem injectii, ca nu trebuie sa vomite...off, mititelul icnea si se abtinea sa nu dea afara. In vreo 10 min, cu pauze de apa, am reusit sa-i dau toata doza. Deja Ketoful, Eurespalul, Sinupretul au fost bonusuri ca a fost copil cuminte.
Mi-e groza ca de dimineata o luam la capat.
Acum ma gandesc...n-ar fi trebuit sa ies cu el? Doctorita spune ca, pana a inceput febra, nu aveam nici un motiv sa nu iesim afara. Totusi, nu pot sa nu ma simt vinovata.

V-am ramas datoare cu un raspuns vis a vis de cantitatea de lapte zilnica. Dr. afirma cu tarie ca mai mult de 600 ml de lapte pe zi consuma rezerva de fier din organism si poate da anemii. Asta e valabil pt oricine trecut de 6 luni, implicit si pentru adulti. Acum ma gandesc cat lapte am baut eu in sarcina...minim 1 litru de lapte pe zi...si cum imi iesea tot timpul fierul sub limita la analize...
Eu o iau de buna si tin cont de opinia doctoritei, intrebati si voi dr vostri...chiar sunt curioasa daca stiu si ei treaba asta.

Vladi tuseste in somn. Mi-e asa mila de el, mai ales ca stiu ce rau e pt ca si eu sunt racita si tusesc ingrozitor.

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Anissia sa fii sanatoasa ,fericita si iubita La multi ani
Eu ma uitam azi la pozele voastre si ori sunt eu nebuna ori copilasii nostri seamana ia uite si tu aici:
http://entertainment.webshots.com/photo/2834011740102537454xDjxAk

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Roxule toate trei locatiile sunt super acum depinde mergeti doar voi doi sau tot familionul?Gran Canaria stiu ca e mai pt tineret cluburi nebunii am colegi care au fost de multe ori si au fost incantati.Malta linistit frumos dar cred ca Sardinia e super.Am colegi din Sardinia si ne tot invita acoloStiu ca e cam scump dar merita

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

...si pentru ca tot n-am somn, Doamna Teo, raspunde-mi si mie te rog la o intrebare: O fi fost bine la distractie cand unele dintre noi deja trecusera la schimbat de scutece?
Acum ma apucase rasfoitul si-am gasit....

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Noi suntem bine,Vladut ne uimeste in fiecare zi cu progresele lui ,este mult mai cuminte nu mai face crize sper sa nu-l apuce iar.Mai avem 3 saptamani si plecam in tara, devenim nerabdatori..
Mai nou se crede vrajitor si face din manute ca si cum ar face o vraja si baiguie ceva acolo am vazut la desene si ne-am tot jucat asa

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Anaist-Andreea- pneumonia e f parsiva...., ce rau imi pare, bine ca ai descoperit-o oricum, priveste partea buna ....zynatul e ok, are un spectru larg, o sa vezi ca o sa fie ok! ma intreb, nu era oare mai bine sa-i puna branula si sa-i faca antibioticul? are efect mai rapid si nu-l mai chinuiai cu doza mare care tb administrata!
dar cum si-a dat seama? l-a ascultat si a zis ca este bilaterala?
offf, vezi si tu cum decurge cu antibioticul....mititelul...
multa rabdare si putere, o sa treceti voi si peste asta!!!
Betty- bravos! sa fie exact ce iti doresti tu si sanatos sau sanatoasa vesela si voioasa si cu un sac de noroc! Greu ce ti-ai propus, mai ales ca esti in primul trim si nu te simti f ok, obosesti ma repede, piticu te solicita....sa nu tragi prea mult de tine! tb sa te protejezi!Iti tin pyumnii sa fie ok si cu cursul acela care are un program super obositor, zic eu!
Ricea
- e o papusica tare dulcica! o sa-i creasca stai linistita!!!dureaza un pic , dar va avea un par superb, asa mi-am dorit si eu, dar mamica mea nu m-a ras in cap si am un fir atat de subtire....
CeliaL - o sa matusica de doua ori, deja tb sa te gandesti la cadouri, la rochii si bineinteles, la petreceri!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

aniast72 - ufff, ce rau imi pare. Multa, multa sanatate lui Vladut si sa se face bine repede. Va pup.

Cecilia - felicitari pt nepotei. Sarcini usoare celor doua mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui ANDREEA11

Annisia La multi ani!!
Cecilia nepotei sanatosi! Maine nu sh dc ajung in IOR, insa poimaine sigur, poate ne vdm. Sper ca ai primit sms meu!
Betty sa fie bebe sanatos si sa fie ce vreti voi!

andreea

Alegeti viata! Avortul opreste o inima care bate plina de sperante...

http://community.webshots.com/user/andreeagogo


am primit, daca vremea e ok venim si noi.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Andreea, sanatate multa lui Vladi! Nu te invinovati ca l-ai scos afara cat era un pic racit. Multi baietelului cel intelegator.



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput