Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


la ce cald si frumos a fost ieri...az e inorta, caci a plouat toata noaptea.
Alina pe bordul masinii ieri imi aratau catre 20 grade, nu mai stiu exact, dar stateam in bluza numai.
Monica2008 gata am vazut...ieri eram prea grabita sa ma mai uit in partea stanga a paginii.
super burtica si super hainutele.
Lucialu la Budau trebuia sa merg si eu, dar daca totul a fost ok, m-am lasat pe mana dr. meu. la prima sarcina am fost si la Cioata, ca sa-mi confirme ca totul e in regula. tare panicata eram...acum sunt mai linistita.
rallu nu trebuie sa fi necajita ca faci cezariana. totul e spre binele tau...refacerea e mai grea, dar va fi bine. sau poate va fi mai usor, asta cred ca depinde de organismul fiecaruia si de cum suporta durerea....
Lucialu chiloti pt. gravide sunt la Iana in Kapa. dar eu folosesc tanga, si aia sunt niste parasute cu burta...nu as putea purta never asa ceva. sunt catre 45 lei daca nu ma insel. tot acolo sunt si sutiene pt. alaptat. eu am 2, dar cred ca mai trebuie sa cumpar unul.
meleea mersi de info. ma voi uita mai atenta la ce produse sunt pe site si preturi.
Blanca si Camilucaci sanatate maxima si sarcini usoare in continuare!
Adriana si eu m-am trezit la ora 5. am adormit spre 7...acum sunt chiuana de somn, dar nu pot dormi.
Dria ma bucur enorm pt. tine. Uite ca DD te-a ajutat si ai dat peste un dr. bun si conditii decente. Ai grija de tine si totul va fi bine. Bb al tau e un luptator!
Rallu dar nu te poate duce vreo infirmiera cu scaunul cu rotile? sau mai simplu: sa aduca bebele la tine. la noi asa se face...nu mergem acolo unde sunt ei.
Ayda imi pare rau ca treci prin asta. nu stiu ce sa zic...redu sarea din mancare...
Lorelay in prima probl. nu te pot ajuta.
Cea de-a 2...si eu sunt in situatia asta. Companiile aeriene te lasa pana in luna a 7 sa zbori. Nu stiu asig. private de sanatate pana cand se pot face...caci riscul e mare si nu prea se baga lumea. In primul rand intereseaza-te la compania aeriana si la o firma de asigurare, pe urma vorbeste cu dr. tau si vezi daca totul eok din pdv fizic.
Eu inca nu stiu nimic sigur, tot pana in Italia ar trebui sa zbor si cu fiu-mio dupa mine.
Pooh felicitari pt. rezultatele bune.
Elenada foarte faina burtica ai! arati super bine, mamica de gemenei!


_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelay_28 spune:

Incerc sa atasez niste fotografii. Sper sa reusesc
[URL=http://family.webshots.com/album/570761485ferMek][fotobebe/URL]

19+viitoare mami de Maya Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Lorelay nu scrie URL cu majuscule, ci cu litere mici


_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelay_28 spune:

nu am reusit dar nu ma dau batuta
Multumesc Giova, asa o sa fac. O sa sun la compania aeriana cu care vrem sa mergem ca sa vb cu ei si lunea viitoare cand merg la control o sa-l intreb si pe medic.

19+viitoare mami de Maya Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinique spune:

o zi frumoasa va doresc tuturor.
LA MULTI ANI Blanca si Camilucacisa fiti SANATOASE SI BB-II la fel, sarcini usoare si nastere pe masura.
eu sunt f fericita azi, nu am cine stie ce motive dar aseara l-am simtit pe bb foarte bine si tati la fel, azi intram in 20 saptamani, schimba bb prefixu'.
dria ma bucur pt tine f mult sa ai grija de bb in continuare, e super ca pana la urma ai gasit un doctor bun si ai rezolvat problema.
ayda, dc te ajuta cu ceva si eu sunt in aceeasi situatie, mi se umfla rau mainile si picioarele, dim e un pic mai bine, imi incape verigheta pe care seara abia o mai scot dar nu renunt la ea ca intra barbata-miu la idei ca citez" gravidutzele sunt cele mai sexy".
sarea as vrea s-o reduc dar cum imi scade f mult tensiunea e modalitatea de a o creste rapid mananc ceva f sarat si sufar.
lorelay faci o cerere simpla dl. director, subsemnata, salariata va anunt ca incepanad cu data de ... imi voi reduce progr de lucru .." nu stiu acum exact actele normative dar dc vrei iti trimit un pm azi.
este de fapt o instiintare ca nu se aproba (adica nu are voie s-o respinga, se ia la cunostinta si atat).
cat despre plecatul cu avionul intereseaza-te la compania aeriana si le duci o adev de la medic ca nu ai interdictie sa zbori, cu asig de sanatate nu stiu cum e.
va mai scriu azi, sa aveti o zi la fel de frumoasa ca a mea.
va pup, burticile
doinique mami de bb rares - de azi oficial in sapt 20

19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelay_28 spune:

mai incerc
poze bebelina

19+viitoare mami de Maya Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelay_28 spune:

Doinique multumesc! Deci tu zici ca este doar o instintare nu? Deci nu trebuie sa-mi fac probleme ca nu se va aproba.Sigur nu o sa le convina dar pentru mine mai important este bebele. Sefa zicea ca si ea a avut contractii dar a venit la lucru (batea apropo catre mine) Dar ma intreb avea si dureri? Caci tot ea mi-a zis ca a renuntat la o sarcina din cauza durerilor de burta pe care le avea.
Deci stie ce inseamna sa pierzi o sarcina, dar....mai bine comentam...Sa fie sanatoasa si sa se bucure de baietelul care il are acum.


hei am reusit, uraaa. Asta insemna sa fim . hai ca mai incerc una...
nunta noastra


19+viitoare mami de Maya Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Giova, m-am impacat cu gandul ca nu toate ies cum ti-ai dori...important e sa fie bine la final.
Stiam de mult ca am indicatie clara de cezariana dar speram sa fie o discutie intre mine si doctor in care sa calculam risc/beneficii, etc.
E foarte posibil ca dupa o astfel de discutie sa fi ales de buna-voie cezariana pt. ca nu am de gand sa risc sanatatea lui bebe pt. piticii mei de pe creier.
Poate faptul ca mi s-a spus asa clar in fata, fara posibilitatea de a comenta m-a luat un pic pe nepregatite....deh, ma asteptam sa am eu ultimul cuvant


"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica 26+ Robert Constantin
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:

LORELAY ce miresica frumoasa si finuta ai fost, chiar ca am vazut numai mamaici frumoase pe aici.va dati seama ce bebei frumosi o sa facem?

eu am ales sa fac cezariana ca mor de frica doar cand ma gandesc la epiziotomie si povestile sunt infioratoare am o prietena care a nascut acum o luna natural si la un moment dat se ruga sa o taie cum vor ei,in zig-zag in x-uri... numai sa se termine a zis ca nu-i mai trebuie in viata ei.(asta e cea mai recenta)

Meleea 23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

lorellay, f frumoase pozele!si mireasa, of course

meleea, sa stii ca nu e obligatoriu. depinde de persoana, de dr, de sansa....eu am avut o epiziotomie care s-a videcat extrem de repede si fara urme, la 2 ore dupa nastere mergeam singura prin spital, stateam in fund cind merrgeam la alaptat, nu m-a deranjat absolut deloc nici dupa vindecare.
depinde cit de repede ti se refac ranile, ce fire bune ai si ce dr indeminatic ai, ca poti fi la fel de usor refacut si dupa cezariana, sau poti sa zaci la fel de mult si dupa naturala sau cezariana.

Micaalsa, m-am indragostit de lucrusoarele talesa le stapiniti sanatoase. si preturile sint super!!!cred ca e cea mai buna metoda de a cumpara!!

Patricia s21 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput