Miresele anului 2006 (104)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Hristos a Inviat!
Paste fericit tuturor!
si din Ardeal!
sa va pove putin despre noi:
La cluj am ajus dupa vreo 6 ore, e imposibil drumul de la Oradea catre Cluj...restrictii de viteza, drum rau si radare fixe la greu.
A fost frumos la nasi, marco si Tudor s-au mai certat, dar s-au jucat si frumos. Au stat ieri in curte la greu, ca un purcel era al meu baiat...of...ce fain era de aveam si noi una...
Piticul de 8 luni e mortal, saracul ii sclipea ochii dupa astia 2, dar nu-l bagau in seama. marco mai mergea la el, dar Tudor era deja satul....presimt ca asa va fii si cu bb2 al nostru.
Au acceptat sa ne fie nasi la Edi in 2 timpi si 3 miscari, asa ca ne-am mai rezolvat o problema.
Ieri intr-o ora am fost acasa de la gherla la Alba...drum liber si bine facut...doamne ce aproape e de casa, fata de Timisoara.
Azi noapte am fost la Inviere...copilul vroia la leagane in parc, am stat cam vreo ora dupa care acasa la somn.
Azi iar papica, biserica, poze,etc. Baietii mei dorm si eu am venit la ai mei sa stau putin pe net.
Cum se trezesc mergem la socrul, marco e innebunit ca i-a zis ca a venit acolo. Noi i-am luat un dvd cu Peter Pan, de la nasii nostri a primit DVD-ul de masina , socrul ii da cadou, cumnata ii da un ou mare Kinder adus din Italia si restul bani, sa-i cumpar eu role si ce-i mai trebuie. mama i-a mai luat ceva haine si maruntisuri de cioco...pe care le baloteaza la greu...spre disperarea mea.
Cam atat despre noi, cred ca mai revin maine.
Aaaa...eu sunt bine, pe drum am avut cam multe contractii nedureroase...abia astept sa ajung pe 29 la eco, ca tare mult misca bb si jos de tot. mai imi da si una mai pe sus, dar cele mai multe sunt prin zona buricului si mai jos.

Ana Maria ma bucur ca inca sunteti in formatie completa. doamne ajuta sa ai o nastere usoara si o bebitza sanatoasa!
Aly am vazut o groaza de berze in drumurile noastre...m-am gandit la tine...poate vre-una zboara spre ap. vostru.
Botic, Krelia, kitzy, oana, Aly si restul fetelor sa va relaxati, sa va simtit bine de aceste sarbatori si sa ne reauzim cu foerte proaspete sapt. viitoare.
, o zi frumoasa sa aveti.

_
Gio26+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Adevarat a Inviat!
Gio vad ca ai avut un program tare bizi
Ma bucur ca v-ati rezolvat cu nasii. Poate ar trebui si tu sa incerci sa te odihnesti mai mult, ca nu strica. Contractii dese nedureroase am avut si eu din plin cu Diana dupa sapt 20, cica se pregateste incet uterul pt nastere. Da oricum odihna clar trebuie. Acuma no, is sarbatorile, da dupa ele, ar trebui s-o lasi mai moale

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008) si 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Christos a inviat!

Neata'
hai la o cafea sa ne intram in ritm (noi ieri am fost liberi si ne urnim cam greu azi )

...a fost asa de bine, acasa ne-am mai odihnit putin...acum astept 1 Mai sa mergem la munte la cabana, dar pana atunci mai este...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza din Banat!!!
Noi am plecat ieri la 15 din Alba...ne-a adus sotul ca vantul si ca gandul...vai de burta mea. profita pana mai poate, ca dupa ce vine bb mic...adio viteza. marco dormea la el in scaun...nu avea nicio treaba piticul. ne-am oprit si in Buzias si am vazut veveritele...doamne ce incantat a fost Marco...nu stiai la care ii e mai frica: lui marco sau veveritei...se apropiau unul de altul si pe urma se indepartau...si tot asa.
L-a dus Clau la gradi....de abia s-a trezit...murea de somn...e si vreme de ploaie afara.
Eu am bagat la sapalt, trebuie sa scot hainele din vailza si sa vad ce mai fac pe aici...si cumparaturi la Real, dar astept sa se elibereze Clau, mergem impreuna.

Ma pun sa ma uit la poze...poate le descarc si eu azi...am un chef nebun.

oana si eu astept 1 mai...dar nu stim unde sa mergem...si chiar vreau sa ies din Timisoara asta.

Haideti la gagici, eu mai am putin o termin, si la despachetat cu mine si pus poze pe net.
o zi faina sa aveti.

_
Gio26+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am pus poze aici:
http://www.dropshots.com/giova2#
sunt multe...de la serbarea de paste de la gradi, din 14 aprilie...pana in prezent.
enjoy.

_
Gio26+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

bonsoir la fete!

azi am fost la eco...e totul ok, avem 3,38 cm si ne bate inmioara cu 173 bpm.
Dna dr. ne-a mai dat "supliment" de 2 utrogestan, pt ca nu am scapat inca de hematom ...desi s-a mai retras putin de la ultima vizita...peste 2 saptamani mergem la morfologie de trimI. Doamne ajuta!

va pup pe toate, ma duc sa ma uit la carcotasi

Gio, vreo veste de la anamaria?


krelia 10+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Coana nu se vede nimic? are putza sau nu?
Ma bucur ca totul e ok, doamne ajuta sa se retraga hematomul.
Nicio veste de la Ana maria...ar cam trebui, nu?


_
Gio26+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Hristos a inviat!

Tare repede au trecut sarbatorile. Am avut si una bucata musafira de la Bucale, a fost tare bine dar scurt de tot. Asa ca acuma astept 1 mai. Poate poate atunci o sa reusesc sa ma odihnesc mai mult.

O zi faina!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

hai mah taci...ca toata lumea are senzatia ca o sa fie cu putza..numai eu vreau pasarel

ce naiba...asa sa-mi fie predestinat? sa fiu mama de baiat?...

fata unei colege mai in varsta a bocit o zi intreaga dupa ce a aflat ca face baiat.....nu as vrea sa fac vreo nefacuta din asta, zau..

Citat:
citat din mesajul lui Giova

Coana nu se vede nimic? are putza sau nu?
Ma bucur ca totul e ok, doamne ajuta sa se retraga hematomul.
Nicio veste de la Ana maria...ar cam trebui, nu?
_
Gio26+ si Marco(06.01.2006)
poze



krelia 10+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Aly sper sa te odihnesti de 1 mai, daca nu ai reusit de paste.
Krelia si eu am plans in ziua cand mi-a zis ca e . si la urmatoarea eco...cand vad vreo fetita, sau o iau in brate sunt cu ochii in lacrimi...ce sa faci? ma rog sa fie sanatos...caci la cate vad si aud....asta sa-mi fie singura dorinta neideplinita in viata asta. Sincer, nu ma vedeam mama de baiati, de 2 mai ales....dar asta e destinul meu si trebuie sa ma obisnuiesc.
Ana maria pe unde esti? da un semn, pleasee!!!!

_
Gio27+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput