Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

ma simt RAU...nu am ce face....astept sa treaca...
..intre timp mananc ca vaca...de cum m-am trezit...cu biscuitii in nas...mai nou dorm cu biscuitii langa pat acum mi-am facut lapte cu cereale si o banana...si amnanc...m-am cantarit si nu am luat nici un kg...nici nu am scazut...nu mai sunt balonata...dar si ies zilnic la toaleta...de n-ar fi raula asta....as mai trai 1000 de vieti..

Mi-am facut reprogramare pe 15 aprilie....Doamne Ajuta! Pana atunci imi mai repet testul...pt ca la Testul Torch...din pacate toate bune pana la herpes...pe care trebuie sa-l repet
..sper sa nu fie nimic grav!
Maine merg din nou la intepaturi

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

7+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

la mine in casa e ca dupa al doilea razboi mondial...ar trebui sa ma apuc de curatenie...dar daca nu am chef?
ce ma fac?
mai rau e ca nu am chef de foarte mult timp...si nici nu ma vad ca prea curand sa-mi treaca lenea si sa vina cheful..


...vreau si eu menajera....

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

7+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Hihi camy, asa ar fi fost si la mine acas, da am noroc de viitorul meu sot, care e foarte harnic, face curat, spala,calca, strange tot in urma mea..bine..ca e varsator si e specific zodiei sa fie foartee organizat! Mare noroc am cu el, ca la cat mi-a fost de rau zilele astea..asta imi lipsea..
Apropo, Camy, tu ziceai ca vrei sa intri in concediu de risc? Cum se procedeaza?ca daca ma simt asa rau..prefer sa stau acasa, nu sa zac ca o lesinata pe la munca..

Laura, 7+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

laurairina, noi amandoi suntem varsatori, ma simt magulita, desi si la mine acum este debandada, pt ca eu stau mai mult pe viitorul meu sot acasa, dar nici nu m-am mutat definitiv, sunt asa cu doua case...

http://bd.lilypie.com/iIPYp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Buna fetelor,

Nu am mai intrat de mult si dupa ce v-am citit acum, mi-am dat seama ca nu sunt anormala ca m-am schimbat asa de mult.Eu care eram foarte energica acum nu am chef de nimic decat sa stau si iar sa stau. Si eu poftesc la cate ceva ca apoi sa nu mai vreau sa mai vad mancarea respectiva deloc.Si sunt asa de stresata si ma intreb cand o sa vina bebe pe lume cu o sa ma descurc cu el, cum o sa asez in camera, cum o sa nasc, imi fac mii de ganduri si mi-e frica sa nu-i fac rau la bebel.Seara ma ia somnul de la 10, nici nu mai pot sa mai tin ochii deschisi, iar dimineata ma trezesc foarte devreme.
Am fost si eu la medic si bebelul meu are 7 saptamani si suntem foarte bine.Va pup.


alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Menics, bine ca ai doua case Noi stam in apartamentul cumnatului(-era liber apartamentu)..pan se satura de noi si ne da afara..Vrem si noi casa noastra..da in conditiile actuale..

Laura, 7+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

buna fetele

cami, laura haideti capul sus, totul trece, ganditi pozitiv, trebuie.

Eu nu ma vait deocamdatata, sunt sapt 6 , am doar ceva balonari si crampe si ma dor titi, in rest nu pot zice. Am fost la medicul de familie mi-am dat analizele de sange si mai stau pana in sapt 7 sa merg la gine.

pe toate burticile

http://www.popasmusic.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Fetele, cine a deschis capitolul nou a uitat sa il inchida pe cel vechi. Asa ca...se scrie si acolo si aici. Daca se pricepe careva, intrati sa inchideti capitolul 5.

Si eu am avut ieri o durere groaznica de cap, dar am dormit putin si mi-a mai trecut. In rest...tot aceleasi simptome si greturi interminabile .

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Menics, bine ca ai doua case Noi stam in apartamentul cumnatului(-era liber apartamentu)..pan se satura de noi si ne da afara..Vrem si noi casa noastra..da in conditiile actuale..

Laura, 7+
poze

stai linistita, casa mea este un ap la mansarda, micut si luat cu credit ipotecar, acum un an jumate, deci platesc 29 de ani cate 300 Euro / luna.
poate se aseaza lucrurile si veti reusi sa va luati si voi casuta voastra...


http://bd.lilypie.com/iIPYp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

raluci_b mie medicul de fam nu mi-a dat analize, a spus ca in primul trim de sarcina am de facut, dar asta dupa ce vin cu adev de le med gine si ma ia in evidenta ... iar medicul ginecolog mi-a spus ca pana BB nu are activitate cardiaca nu-mi da adeverita...


http://bd.lilypie.com/iIPYp2.png

Mergi la inceput