Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Buna fetelor!

Ma alatur si eu voua in grupul mamicilor de noiemb-dec. Voi fi mamica pt a doua oara, pot spune ca din eroare de calcul, insa asta nu a adus decat bucurie , recunosc mai mult pt sotul meu, care isi dorea enorm al doilea bb, insa nu indraznea sa spuna cu voce tare . Mai am o fetita de 4 ani si jumatate Diana si vreau sa va spun ca peste tot pe unde merge ,vb de bb lui mami din burtica. Am intrat acum in 5 sapt , inca nu am confirmarea medicului,dar voi merge la sf. sapt sa aflam ce si cum mai exact . Important ca noi stim data cand a fost conceput . Deocamdata sunt bine nu am greturi si sper sa fie la fel ca la prima, insa stiu ca nici o sarcina nu seamana cu alta.

Va pup pe toate si va urez sarcina usoara.





Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Bun venit mamicilor noi! Multa sanatate si sarcini usoare!

Camy, fruntea sus! Ceea ce ati trait voi e un cosmar pe care nu-l putem concepe daca nu trecem prin asta (Doamne fereste pe toata lumea de asa ceva), dar pentru bebele tau din burtica incearca sa fii pozitiva si senina!

Eu ma simt bine in general. In afara de sani sensibili nu prea am simptome. Aseara am avut iar fffffff putin sange inauntru. Ma gandesc ca poate am colul sensibil. Maine o sa sun la dr pentru niste rezultate si o sa le zic de mica sangerare. Ma gandesc ca daca Doamne fereste s-ar intampla ceva rau, as simti, nu? Adica mi-ar fi rau, as simti ceva... Plus ca e inchis bine colul.



Laura 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

..nu pot sa dorm...am insomnii

...ma scuzati ca ma mai descarc aici...sunt constienta ca este si a fi dificil cu mine, ma refer la subconstientul meu, inevitabil compar cu Darius. Stiu, teoretic stiu ca nu fac bine, dar acum sunt mult mai speriata, imi e teama sa merg sa fac si analize.
Am luat sambata rezultatele la testul Torch...toate bune in afara de herpes..unde rezultatul sune ca este Echivoc, iar pt astfel de rezultate se cere repetarea analizelor.
Eu stiu ca de data aceasta voi face nenumarate teste ca sa vedem ca bebe e bine, nu va fi ca si cu Darius (ma refer la faptul ca acum am un medic care imi cunoaste foaret bine suferinta, e un medic bun...am incredere in el)

Ma simt in continuare rau, cateodata foarte rau...sper sa nu tina foarte mult...
Cred ca marti merg sa-mi fac alte analize, si legat de Rh, pt ca eu am negativ si Cristi pozitiv, apoi sa repet testul Torch...si o urocultura sa ne lamurim odata daca e infectie urinara sau nu...

Nu am somn...m-a terzit "raul de dimineata" care in cazul meu tine destul de mult timp!

O saptamana placuta tuturor!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

7+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Neata, fetelor!

Danina, bb-wanted, bine ati venit la noi, sedere cat mai placuta si fara greturi si bb-ei sanatosi!

Va urez o saptamana cat mai usoara, sa va simtiti bine si voi si bb-eii vostri!

La mine ca si la Camy, a inceput cam rau..stari nasoale, greturi..etc..Mergem mai departe!






Laura, 7+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

neata fetelor, eu tocmai am aflat ca sunt , dar vreau sa va intreb cam cand se vede bebe le ecograf?
eu azi sunt in Z30, dar planuiesc sa merg la eco in 10 aprilie, deci pe atuni ar fi Z41 (calculat de la UM), oare o sa se vada ceva?
sunt fff nerabdatoare sa anunt familionul...

fetelor cu greturi, dureri, o sa vedeti ca o sa scapati de ele, si cand o sa simtiti miscarile bebelului nimic nu va mai conta...
eu vorbesc ca sunt ff la inceput , dar cine stie cum voi fi si eu...oricum pt un bebel sanatos facem ORICE,nu?
la toate

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

a-am trezit din nou...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

7+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

bine ai venit A_driana

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

7+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

buna dimineata!
Bun venit noilor burtici!

va astept, nu va miroase??
camy cum ai dormit, sper ca te-ai mai linistit
eu m-am trezit tare greu as mai fi mai ales ca azi-noapte m-am trezit de cald, si greu am adormit greu...
iar ziua asta de luni este groaznica, nu am chef de nimic
A-driana eu am facut primul echo la 6 sapt de sarcina, poate restul fetelor sa-ti spuna cam de cand se vede sercina la echo. medicul meu de fam la patru sapt mi-a zis ca este prea mica sarcina sa merg la gine, si mi-a recomandat sa mai astept, sa am grija de mine sa nu racesc si sa nu iau medicamente. asta a fost motivul pentru care am mai amanat 2 saptamani.
laurairina cum iti mai este?


http://bd.lilypie.com/iIPYp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

A-driana, eu am fost in Z41 la eco, si imi spusese doctorita ca s-ar vedea ceva ceva-un pata neagra..dar sa revin peste 2 saptamani. Si intradevar vineri cand am fost, dupa 2 sapt s-a vazut cel mai bine!
Dar e posibil sa nimeresti la un eco performant, si un doctor bun care sa iti vada sigur bb-le!
Menics, tot rau ma simt, sfarsita, stomacu in pioneze, greata in gat..Nu prea am cu ce ma lauda



Laura, 7+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

a-am trezit din nou...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

7+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE


cum te simti?

http://bd.lilypie.com/iIPYp2.png

Mergi la inceput