Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

fetelor, am si eu probleme existentiale la ora asta tarzie din noapte. ce sa fac daca copiii dorm, umblu si eu pe internet si ma lovesc intrebarile.

vroaim sa comand de pe amzon dvd-urile cu babe einstein. stiu ca gabitza daduse un site de unde se puteam descarca. dar intrebarea mea este:
aceste filmulete sunt in romana? ca evident ca cele de pe amazon sunt in engleza.
asa ca, help, sunt sau nu in romana acele filmulete?
multzam fain.


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DanaH

fetelor, am si eu probleme existentiale la ora asta tarzie din noapte. ce sa fac daca copiii dorm, umblu si eu pe internet si ma lovesc intrebarile.

vroaim sa comand de pe amzon dvd-urile cu babe einstein. stiu ca gabitza daduse un site de unde se puteam descarca. dar intrebarea mea este:
aceste filmulete sunt in romana? ca evident ca cele de pe amazon sunt in engleza.
asa ca, help, sunt sau nu in romana acele filmulete?
multzam fain.

Dana - mami de Alexandru (15.03.2004) si Teodora (24.04.2008)
Poze


eu tot ce am descarcat era in engleza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

Citat:
citat din mesajul lui Micaela06

Citat:
citat din mesajul lui DanaH

fetelor, am si eu probleme existentiale la ora asta tarzie din noapte. ce sa fac daca copiii dorm, umblu si eu pe internet si ma lovesc intrebarile.

vroaim sa comand de pe amzon dvd-urile cu babe einstein. stiu ca gabitza daduse un site de unde se puteam descarca. dar intrebarea mea este:
aceste filmulete sunt in romana? ca evident ca cele de pe amazon sunt in engleza.
asa ca, help, sunt sau nu in romana acele filmulete?
multzam fain.


Poze


eu tot ce am descarcat era in engleza


multumesc, micaela! acum dorm si eu linistita :)


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Mic conspect ca tot doarme copilu si eu nu am somn
Alysh ar fi bine sa ne vedem, chiar daca discutiile vor fi tot despre bebei. Asa ar mai trece Stefan al meu la catastif 'nu stiu cate ore' iesita in oras, pana acum are trecute 2 iesiri in oras, cateva ore-o sambata pe luna cat ma duc la epilat... si mama ce le stie, mi le scoate in fata de cate ori ma plang.
Alex@Sara pentru o mamica cu 2 pui si cu burtica.
Ore cand or invata copii astia ca nu se doarme in picioare?
MissParker Daria e mai mare cu o zi ca David. Cat despre barbatii care nu aud bebeul cand plange, avem si noi unu acasa, replica e "pai de ce nu m-ai trezit?"
Lilly79 da, in general la noi e ca la nebuni, eu bag jucariile doar seara la cutie, in rest ne impiedicam de ele.
ca_eric te cred ca ai emotii cu plecatul in vacanta, eu deja imi fac 1000 de ganduri si nu ne-am luat inca bilet, abia astept vacaaanta.
BELLEANE tu schimbi copilu noaptea?? eu o faceam in primele luni, o schimbam la fiecare masa, acu o las toata noaptea... ar tb sa o schimb? Aha va uitati pe U , eram precisa ca publicul lor tinata e mult mai tanar decat isi inchipuie ei.
Reallaura si eu am acelasi sentiment ca s-a marit, se vede mai, am si eu parte de o reactie din partea ei. Adica eu tip:"nuuuu Daria, nu te duce acolo" si ea baga viteza sa ajunga unde si-a propus inainte sa o iau eu pe sus.
Nicole1980, da ai fost atenta ca pe fisa fiscala nu sunt trecute veniturile nete, da? Acu scuza-ma daca stiai, dar ma gandesc cat de idioti ar tb sa fie aia care ti-au completat adeverinta, adica nu exista un sistem informatic de unde pot scoate situatii... zic si eu.

M-am uitat la Sara-scortisoara e minunata cum spune ea mama si cum danseaza (apropo de asta ar tb sa facem o trupa de dans) si cum face toata lumea burrr(nici nu stiu sa scriu)
Fetelor eu sunt fascinata de copilasii astia, cat au crescut ei, mie acum mi se par asa, marisori, nu mai sunt bebelusi, sunt superbi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

fetele, am mai pus si eu poze cu maimutzoii mei (la semantura). eram in urma rau de tot. nu mai pusesem poze din noiembrie.

asa ca, priviti-ne in ultimele trei albume.

acum chair ca plec la culcare.



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

, si un si imbratisari pt MsBB si Andra! speram ca nu sunt probleme ci doar alarma falsa

edit: am vazut si pozele cu puii lui DanaH.
SI io is pro intalnire. Cum ce o sa discutam ? Nu e clar? pai aici sunt doar tanti mama lui Mara, tanti mama lui Andrei+Raducu etc.


si inca un edit: La multi ani, mihaser, sa fii iubita, sanatoasa, puternica si in verva, sa iti traiasca puii, sa fi implinita si zambitoare!!



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna dimineata!

Cleo matinala si pe faza cu zilele de nastere - urez si eu "la multi ani cu bucurii, Mihaser!"

Da, sa stiti ca si mie mi se pare ca au crescut mult mladitele si mugurasii noastri.
Am vazut si pe Sara si pe puiutii lui Danah.

MsBB, sper sa se rezolve cu bine - se poate si de la stres sa fie, chiar daca e mica, si copilasi au "grijile" lor si lucruri care-i streseaza. Sau poate e ereditar. sau poate de la vreun medicament.
Tin pumnii!

Alina_Anto, mi-as dori sa iesim in parc, nu stiu insa ce sa face, Annika a dormit tare prost azi noapte, nas infundatm tuse - parca azi as sta in casa.
Pe la ce ora iesiti la plimbare?

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Buna dimineata. Si-o mare ca-s trezita de la 5.

Ieri am fost la serviciu, am avut audit, brrr ... abia asteptam sa se termine sa ma intorc la Vladucu. A stat sotul meu cu el, s-a descurcat de minune in schimb aseara cine a picat frant ? Mda, acu' si-a dat seama cat e de obositor sa stai cu Ducu, daramite sa mai faci si altele gen spalat, calcat, mancare, etc.

Auditu' a iesit bine, a durat de la 9 pana pe la 5 dupa-amiaza, destul de obositor pentru ca nu e nimeni in firma care sa ma sprijine, totul cade pe carca mea. Ma rog. Cel mai tare a fost domn' director care la plecare mi-a spus "mersi". Mda. Parca Doloress spunea ca nu sta 5 minute peste program neplatita. Eee, la noi e cu "mersi", nici macar multumesc. Ce ziceti de asta ?

In rest ... toate bune. Mai da' cand am intrat si am vazut cat ati scriiiiiiiiis ! Voiam sa citesc aseara da' mi-am dat seama ca nu am sanse sa parcurg atatea pagini.

MomMinodora, bine ai venit. Vladucu meu adoarme la tzatza cel mai bine, intr-un minut e gata adormit.

Socrate, destul de dificil sa mergi cu copilu' la analize. Si eu procedez la fel insa merge si sotu' cu mine si stau pe hol amandoi si ma asteapta. Sotului tau poate ii este teama ca nu-l ingrijeste la fel de bine ca tine pe Sebastian, incearca sa-l incurajezi, sa mai schimbe un pampers, sa se joace mai mult cu el ... incet-incet ii trec temerile acestea. Este adevarat ca ne-am obisnuit sa facem totul insa cateodata e bine sa-i implicam mai mult si pe soti.

MsBB, imi pare rau ca te confrunti cu atatea probleme, sa ne tii la curent cu starea de sanatate a Andrei, sa dea Dumnezeu sa fie bine. Sa mergi la mai multi medici sa ai mai multe puncte de vedere.

Emycor, ce frumusel ai acolo ! Sa-ti traiasca, sa fie sanatos si norocos.

Gabitzam, hai ca e simpatic Andrei cu bagatu' degetului in ochi. Eeeee, daca te si pupa ce poti sa faci ?

Leeloo, felicitari pentru progresele "ariciului".

Simonacip, bine zici de serviciu. Pai eu am innebunit ieri de doru' lui Ducu, abia asteptam sa ma intorc acasa. Si cine ne da noua timpu' asta inapoi ? Mai ales acum cand e atat de frumos, ei fac progrese atat de spectaculoase ... n-as pleca la serviciu decat daca as avea o situatie mai delicata si as fi nevoita, altfel ... nici gand.

Simonix, vad ca Robertzel inca mai este bolnavior, ii urez multa sanatate.

Alysh, ce vrei sa pui la cale ? Poate ma supar si vin si eu, ca din Buzau sunt doar 115 km, ce naiba !

Alex@Sara, ce m-a emotionat ceea ce ai povestit de Alex, cata grija are el de sora lui si rabdare sa-i explice ce se intampla. E minunat sa fii mama ! Iti doresc sarcina usoara in continuare si sanatate multa copilasilor.

DanaH, ai dreptate in privinta subiectelor de discutat. Pai daca stam toata ziua cu copiii, normal ca sunt subiectul principal. Eu nici la televizor nu ma mai uit, habar nu am ce se mai intampla, imi mai povesteste sotul meu seara ce mai discuta ei pe la serviciu, ma refer la stiri legate de economie, politica, etc. Am vazut si pozele. Ai doi copii minunati. Sa-ti traiasca. Ce frumoasa e Teodora intre flori !

Miss, imi pare rau sa aud ca ai avut o noapte urata. Parca l-ai intarcat, nu ? Pai si povestea aia ca dupa intarcat doarme toata nopatea ??? Hmmm ...

Lilly, noroc cu tine ca eu uitasem de ora. Vad ca nici tu nu ai avut o noapte prea buna. Of, of ...

Aelita, ce povestesti si tu de bona aia ... Eu aseara discutam cu sotul meu daca am avea posibilitatea sa-l dam la cresa pe Ducu fara sa fie nevoie sa angajam bona. Cred ca ne-ar fi foarte greu da' decat sa-l dau pe mana unei straine ... Felicitari pentru alpinistul mic.

Belleane, schimb de 2-3 ori pe noapte ? Eu doar o data l-am schimbat pe Ducu noaptea, cand a fost bolnavior si a facut kk. Sau transpira si ii schimbi pijamaluta ? Asa este si sotul meu, are mai multa rabdare decat mine si seara il las pe el cu Vladucu pentru a mai face din treburile casnice Insa a la long nu cred ca ar face fata ritmului.

Laurita, asa face si Vladucu la tzatza, cateodata suge numai asa de distractie si cred ca pentru confortul lui psihic, ii place aceasta apropiere dintre noi. De aceea nu vreu sa-l intarc, chiar daca asta mi-ar aduce nopti mai linistite. Sa stapanesti sanatoasa covorasul.

Magnetism, mi-ai facut o pofta ... Mai, da' ce specialitati iti gateste sotu' ... yami. Sa ne spui cum e aparatul de clatite. Eu sunt fan clatite, as manca non-stop.

Inais, ce mesaj optimist. Da, bine zis, zambetul de buna-dimineata, pai cu ce sa-l inlocuiesti ? Ooof, cateodata ma gandesc ca si astia 2 ani trec asa repede ...

Magdone, cred ca abia astepti sa-i revezi pe ai tai. De cand nu v-ati mai vazut ?Groaznic sa te dea afara insarcinata, ce oameni, credeam ca numai la noi sunt asemenea specimene insa ...

Piggy, sanatate multa Ilincai. Sa ne tii la curent.

Alina_anto, ce poze frumoase ! La voi sigur nu a trecut Mos Craciun ? Vai ce ochi are Sara ! Ptiu-ptiu sa nu o deochi. Ce manca ea acolo cu lingura de lemn ? Mai ce-am ras la ultimu filmulet, ala cu matusa ! Foarte haioasa scortisoara ta.

Nicole, ce incomptenti !

Cleo, ca de obicei matinala. Sar'mana de cafea, a ta-i mai buna. Mama la pisica ??? Foarte tare ! Si pisica ce-a zis ?

Adriana, buna dimineata, vad ca si tu esti prezenta la prima ora.

Mihaser, la multi ani. Sa fii sanatoasa, fericita si iubita.

Va pup pe toate si va doresc o zi insorita. La noi asa se arata, sper ca si la voi sa fie la fel. Spor la trebi si plimbari lungi si placute. Papa.




Dani, mami de Rasfatzel 23.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Fetelor - si multe pt cuvintele de imbarbatare.Ma ajuta sa ma adun si sa fiu mai optimista, asa cum imi place mie sa fiu.
Recunosc ca de multe ori ma simt coplesita de atatea griji si-mi doresc sa ma pot bucura de Andra fara sa mai stau cu teama de ce ar putea avea. Se cam tin lantz si ma intristez cand gandesc cat a suferit si ca tot mai trebuie sa o chinui
M-ash duce si maine sa-i repet analizele, nu intr-un loc,ci in mai multe... dar numai gandul ca trebuie sa o intep iar Si ce urat face . Daca as putea sa stau eu la intepat m-ash baga ca intr-un stup de albine sa-mi ia sange numai sa nu o mai chinuie pe ea. Am sa repet totusi analizele dar ma gandesc ca daca si in Iasi au repetat de atatea ori analizele astea o fi fost ceva
. Ma intreb doar de ce nu mi-au spus si mie mai cu simt de raspundere. Adiq stiu ca au comentat ca nu sunt in regula la un mom dat dar am presupus ca odata cu externarea e totul ok.
Aveti dreptate si cu internetul asta si cum te baga in sperieti dar mi-s bagat rau de tot acum si tre sa ies cumva .

Miss - ca-ti rupi din timpul tau sa raspunzi frumos la toata lumea,inclusiv mie . Nu stiu sa-ti zic mai multe decat mi-a zis pediatra. Eu ma gandeam ( de fapt eram relaxata la gandul) ca poate sunt ceva valori modificate din cauza racelii si a medicamentelor luate, raceala pe care a avut-o cu o saptamana inainte de ai face analizele. Reactia ei(a pediatrei) la vederea analizelor insa a fost destul de . I-am zis ca poate din cauza medicamentelor luate atunci si a zis ca sub nici o forma un sirop de tuse si ce mi-a mai dat ea nu poate afecta ficatul in halul asta. Apoi am intrebat-o daca cele din Iasi ar putea sa fie cauza si la fel a zis ca e putin probabil ca vreun medicament sa-i fi cauzat afectiunea pe care o are.
Vaccinul de 2 luni noi, din cauza spitalizarii, l-am facut abia in jur de 4 luni , deci cu mult dupa ce s-au dat peste cap valorile hepatice.

AlexSara - tare greu trebuie sa-ti fie . Ce mult ajuta sa-ti stii sotul aproape. Stiu cum stateam eu si asteptam sa se intoarca de la servici. Nu neaparat ca ma ajuta fizic dar stiind ca este langa mine, ca pot sa ma sau sa la el imi facea extrem de bine. Cum venea acasa cum uitam de oboseala, de dureri de orice . Bani astia... tare bine ar fi daca nu ne=ar mai trebui.

Simona - asa cu educatoarea uh? Si-a rupt mana? Mda

DanaH - adevar grait-ai! Tanjesc dupa o ora numai pt mine dar cand vine momentul singurul lucru la care ma gandesc este ... mAndra mea . Noroc cu vecina cu care mai schimb o vorba inteligeanta , de nu-mi rugineste neuronul de tot!
Am vazut pozele cu puisori tai este superba Teodora - de fiecare data cand ma intalnesc cu vecina si o vad pe Teo ma gandesc si la voi !
A fost ziua lui Alex? asa banui dupa poza si daca da ..LA MULTI ANI!
Iar tortul din prima luna este absolut BESTIAL!!! am inceput sa , instantaneu cum l-am vazut! Arata demential

Lily - chiar ma intrebam ce mai face Andreea27, nu cred ca am mai vazut-o de cand am inceput sa scriu din nou. Sa o saluti din partea noastra!

Aelita - ce dulce! Andres catzarator de trepte - pe cele mai inalte culmi . Bravo Andres! Acusi pleaca singurel la plimbare! Bine ca se lasa usurel in . A mea e inca la capitolul "testarea caroseriei" Mai baga cate un .


Belleane -fata ta isteata, vorbitoare nevoie mare , umblatoare si tare draguta. Sa stii ca eu nu am trezit-o niciodata pe Andra pt schimbat noaptea. Doar daca s-a intamplat sa faca kk o schimbam dar asta cred ca s-a intamplat de max 2 ori pana acum.Cu mancarea la fel, nu o trezesc niciodata. De fapt ea ma trezea de 87657654654 ori pe noapte dar acum e clar ca nu de foame. Cel putin acum de cand s-a mai marit. Are vreo luna de cand nu a mai papat noaptea . A mea statea doar agatata de san
Sta bine totusi la greutate , potrivit varstei, inaltimei .
Multumesc pt sugestia cu Liv25, am inceput deja sa ii administram sa speram ca vom vedea ceva rezultate.

Laura,Magdone - pt Mirci si Olivia mergaciosi - daca ziceti ca acusi acusi o iau din loc sa te tii distractie

Piggy - multa sanatate! Mama lor de boli pun eu bata pe ele !

Alina - frumoase peisaje,n-am ce zice , dar parca as zice sa plece baba iarna odata, sa scapam de hainele groase Bai ce se lupta Sara cu lingura aia de lemn . Ce era bun acolo?

Nicole - ca la romani . De ce nu ma surprinde?

Cleo - multumiri pt si sustinere.

Mihaser - LA MULTI ANI!!!!! fie ca tot cea ce-ti doresti sa ti se indeplineasca, sa fii sanatoasa, iubita si implinita alaturi de familie

Dau send sa nu pierd mesajul si merg sa bag o cafea sub mustata ca e cazul ....M-am trezit de pe la 5 , intre timp s-a trezit si mandra si acum ii fredoneaza lui tati o melodie


Adriana mami de Andra , noastra!
Poze Andra (20.05.08)
Andra creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

neatza bauta deja

trebuie sa mut priza de langa birou ca fata e tot cu degetele in ea

deci:


LMA MIHASER!!! multi ani fericiti, sanatosi si impliniti

La multe lunite Elena Ruxandra de BELLEANNE si tuturor bebelacilor nascuti in zi de 28, sa cresteti mari si sanatosi

am vazut pozici cu pui de DANA, ALINA, avem niste pui scumpi rau

fie-mea e suparata pe mine ca n-o las la calculator. sta imbufnata, incruntata, i-am facut 2-3 poze cu blitz, ca sa vada si nici n-a ridicat privirea..

cat despre cei 85%, eu nici nu ma zbat, pt ca n-are rost atata alergatura. salariul meu era relativ mic, insa ajungeam la 20mil cu comisioanele, care nu sunt trecute nicaieri. le puneau pe card ca fiind bani prin Omniasig, cel putin asa vedeam eu pe desfasuratoarele ce-mi veneau acasa de la BRD. ca daca ar fi fost sa se puna in calcul si comisioanele alea, poate merita alergatura. altfel, pt 1 mil doua in plus nu stiu daca se merita


The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena
Cand eram mica, mica cat o furnica...
Dau petrecere
Ma vezi live aici
Acuma sunt mare

Uite asa am venit pe lume

http://jullyenne.labrute.com

Mergi la inceput