*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (37)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramo2007
Pana acum cateva zile, pe un bax cu 3 cutii dadeam 100 RON...dar isi modifica preturile, din cauza asta am luat cereale de la farmacie, pt. ca importatorul inca lucreaza la noile preturi.

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mama draga ce de bani dai pe laptele praf!!! Si cat va ajunge un bax?

Mihaela de Miruna Cosmina (13.11.2008)

Pozele mele

Mirunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Mav imi pare rau sa aud ca inca nu mananca asa cum vrei tu Anto. Dar mi s-a parut ca arata foarte bine iar pozica unde zambeste timid e mortala. Ai doi baieti tare reusiti.

Mihaela de Miruna Cosmina (13.11.2008)

Pozele mele

Mirunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Dandusel unde esti mama? Raducu ce face? Si Crinuta? Tot la dureri de dintisori sunteti? Vezi ca am la semnatura poza cu wrapul. E super.

Mihaela de Miruna Cosmina (13.11.2008)

Pozele mele

Mirunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

vroiam sa va mai scriu o gramada de chestii dar se pare ca memoria de gravida inca mai stationeaza pe la mine

Mihaela de Miruna Cosmina (13.11.2008)

Pozele mele

Mirunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

ZIUA BUNA....eu am maseaua cat casa...m-a durut toata noaptea...am un abces care nu-mi da pace....si acum sunt diforma..se sperie bietu' copchil cand ma vede....

a luat sotu' cicibebe...si i-am dimineata cu mar si nectarina....asa ii faceau ochii...de bucurie si de placere...acum papam supica si la plimbare cu noi...s-a trezit de 2 ori...ultima trezire a fost cu chef de joaca si discutii...eu eram terminata de dureri si disconfort...pana la urma l-am pus in patut si s-a jucat pana a adormit...va pupam si revenim mai tarziu...


am uitaaaaat: LEELOO...eu stau langa piatza minis, pe barajul sadului. tu?
Cristina - mami de DAVID - ANDREI


David-Andrei
BOTEZ
Povestea nasterii



http://b1.lilypie.com/iOAIp2.png
http://lilypie.com/pic/090116/7IMD.jpg




pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui bertha


Malinas, Cum faci painea neagra, cu ce fel de faina?



1/2 faina de secara si 1/2 paine de grau integrala, seminte de in, de dovleac si mac.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Am fost si noi 2 ore la plimbare...si ne-a placut tare mult.

Mamiseli, 1 bax = 3 cutii...1 cutie = 2 pungi, deci o cutie ne ajungea in zilele cand papa 150-170 cam 4-5 zile.Acum, daca i-am bagat fructe o sa ne tina mai mult.
Eli, tare rau arata degetele tale...saracuta cat te chinui.De ce nu incerci sa bagi picioarele in apa cat mai fiarta cat suporti si sa incerci sa scoti puroiul, apoi bagi Baneocin pudra la greu.Eu asa fac la maini, cand nu ajung la manichiura si imi pap vreo pielita...fac puroi si asa procedez si trece.Cam doare, dar strang din dinti si gata.Ai grija de tine

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusul spune:

lizucoooooo, fi-mi-ar gura de pacatoasa
am facut mastita

frate, trimitetzi niste popi la usa mea, ca prea se tin lant


si azi am un gand bun pentru Ginye

Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusul spune:

Citat:
citat din mesajul lui elilov3

Mirtha si Amalia..am fost zice ca numai operatia mai poate salva situatia...si eu alaptez si na dupa ar trebui sa iau antibiotic puternic sa nu dau in alte alea...nici numai stiu ce sa fac..


fatou nu te juca, te rog io
e important laptele de mama, dar e mai important sa AIBA o mama.. eventual intreaga..

pun batz direct pe tine

nu am curaj sa ma uit la poze, dar, pls, daca operatia e sg solutie, fugi la spital


si azi am un gand bun pentru Ginye

Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Bertha, si la noi la fel ca si la Mamiseli, fara nici o restrictie. Ba chiar l-am intrebat eu pe doctor daca pot sa-i fac baie sau sa ies afara, si mi-a spus ca n-are legatura vaccinul cu treburile astea, sa-mi continui programul normal al bebelusului si sa nu-i dau nimik preventiv!!
Acuma....cate bordeie atatea obiceiuri

Citat:
citat din mesajul lui mamiseli_11

Citat:
citat din mesajul lui bertha

Noi am fost la vaccin, a plans galusca 10 secunde si acum doarme bustean. Dr. a zis sa n-o scot azi si maine din casa. Nu stiu ce sa fac, maine chiar aveam treaba si eu nu pot pleca fara ea (suntem siameze). Cand era Darius mic, aveam alta dr, care ne fixa doar restirictii privind baita in ziua resp, voi ce stiti de asta?

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Culmea culmilor, noua la vaccin nu ne-a zis nimic nici interzis la baie, nici la scos afara, nici macar sa dau preventiv panadol pt febra. Eu cred ca sunt cam scornite treburile astea, prea difera parerea de la medic la medic. Am vazut vampirasul, scump foc

Mihaela de Miruna Cosmina (13.11.2008)

Pozele mele

Mirunica



Mergi la inceput