*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (37)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleinad.g

Neatza!

La multe lunite sarbatoritilor zilei!

Mav, ai un pui dulcic foc, sa-ti traiasca? Cum mai stati cu papica?

Ramo, care e pretul de importator la Bio1?

Babyzapi, felicitari pentru bebe papacios.

Bertha, stai linistita ca o sa mai creasca si apoi o sa vrea mancare cat mai diversificata. Si Bogdan avea o gama foarte redusa de mancaruri preferate, iar dupa ce s-a dus la scoala a inceput sa manince de toate. Iar in poza e un vampiras dulce ...



Mamica de bebelina Teodora (1.12.2008) & adolescent Bogdan (24.05.1995)

Teodora la 2 luni


Pana acum cateva zile, pe un bax cu 3 cutii dadeam 100 RON...dar isi modifica preturile, din cauza asta am luat cereale de la farmacie, pt. ca importatorul inca lucreaza la noile preturi.

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

neata fetele
izabela multumesc
anes
amalia alaturez mai jos poze cu unghile naspa nu stiu ce sa le mai fac
http://good-times.webshots.com/photo/2531694420104281140IpMGFm
puiul mic aseara a plans crec ca vreo 2 ore ..ce o fi avut nu stiu probabil de la ardeiul de iam dat ei vreo 3 lingurite i-am dat si na..urlete tipete....deh sau de la gingia de jos cand o masam se linitea habar nu am...

Eliza mami de
ingeras Ionut Pavel
si de

Dimitrie Gabriel 12.11.2008 botez
*******************************************
"Ai curaj! Sterge-ti ochii!Adesea caderea e un mijloc de a te ridica mai sus"
William Shakespeare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Uf, Eli, chiar arata urat.. Mai mergi la un medic sa-ti dea alta idee de tratament. Nu te poate obliga sa te opereze, daca tu nu vrei! Ai mare grija de tine..poate starea lui bebe se datoreaza si faptului ca tu nu te simti bine

pozici noi

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Eli ceva trebuie sa faci ! Daca ramai asa risti probleme mai grave. Nu vrei operatie asta e dar poate exista si vreo alta solutie.

Mah da" toate se chitira pe tine ??!!! Tzss probleme , picioarele probleme , Dimitrie probleme .....

Abia astept sa treaca luna martie. Parca s-a spart o conducta cu probleme...

Citat:
citat din mesajul lui elilov3

amalia alaturez mai jos poze cu unghile naspa nu stiu ce sa le mai fac

Eliza mami de
ingeras Ionut Pavel
si de

Dimitrie Gabriel 12.11.2008 botez
*******************************************
"Ai curaj! Sterge-ti ochii!Adesea caderea e un mijloc de a te ridica mai sus"
William Shakespeare






Alina mama de Eva Ioana http://good-times.webshots.com/photo/2905784570104281140GFAKxn(17.10.2008)
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

Mirtha si Amalia..am fost zice ca numai operatia mai poate salva situatia...si eu alaptez si na dupa ar trebui sa iau antibiotic puternic sa nu dau in alte alea...nici numai stiu ce sa fac..ma pansez incontinu..doar doar o trece sper sa dea mai fuga caldura sa ies cu degetele la aer la soare..la garla cu sulf, iod poate poate isi face ceva efectul...eu cred ca am si eu tot stafilococ nenorocit aci de nu trece....am luat o crema pt Dimitrie cu gentamicina [la antibiograma era sensibil la gentamicina] si imi dau si eu cu ea...poate isi face efectul sper..apoi na eu incerc daca vad ca devine groasa situatia la spital nenica ...multumesc pt grija
EDIT
am deschis chiar un mesaj nou la parintii intreaba, parintii raspund..sper sa ma ajute cineva..ete
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=135396
Eliza mami de
ingeras Ionut Pavel
si de

Dimitrie Gabriel 12.11.2008 botez
*******************************************
"Ai curaj! Sterge-ti ochii!Adesea caderea e un mijloc de a te ridica mai sus"
William Shakespeare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Anes, ai mp .

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

neatza!
eli, tu oricum te mulgi si bb papa la biberon.... nu vad care-i problema daca te operezi? oricum nu poti sta asa, nu-i o idee buna....
cat timp faci tratamentul il treci pe bb pe lapte praf, te mulgi ca de obicei si... arunci laptele (daca nu vrei sa-i dai si lui cu antibiotic) si apoi, dupa ce termini tratamentul, reveniti la lapticul de mami.
eu l-am alaptat pe sebi desi am facut antibiotice puternice i.v. o sapt. (am fost internata cu tot cu bb in spital, asa rau eram) si apoi injectii si pastile acasa... inca vreo doua saptamani. si sebi era atunci nou-nascut, nu era asa crescut cum e bble tau acum....

aleinad, merci de intrebare. nu stiu de ce imi e asa greu cu scorpionul asta mic... noi inca avem dificultati cu alaptarea si cu luatul in greutate....
d-aia am si hotarat sa incepem diversificarea... si acu' na, mi-am facut de lucru.... oricum, suntem in faza de acomodare cu lingurita si gusturile noi...
la analize (urocultura si copro-) nu i-a iesit nimic. poate e agitat din cauza cresterii dintilor... nu stiu. de o luna se vad incisivii centrali de jos, ca doua linii albe, proeminente, insa sub gingie... cand or sparge gingiuta... Dzeu cu mila...
cert este ca, la 4 luni (cantarirea la implinirea lunii) avea 6600g. peste o sapt. (cantarit inainte de vaccinare) avea 6700g.
dupa doua sapt.... tot 6,7kg.... si tot plangea si de supt nu sugea bine....
ei bine, l-am cantarit azi si in ultima sapt, de cand primeste si altceva, a luat 300g. sincer, nu inteleg cum, ca i-am dat cate putin-putintel... si in rest, ca de obicei, laptic (supt chinuit; am impresia ca nici nu mai am cine stie ce). ah, de fapt, de cand am inceput dive, ma suge noaptea... ziua are alte provocari....



Mami de baieti nazdravani: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleinad.g

Neatza!


Bertha, stai linistita ca o sa mai creasca si apoi o sa vrea mancare cat mai diversificata. Si Bogdan avea o gama foarte redusa de mancaruri preferate, iar dupa ce s-a dus la scoala a inceput sa manince de toate. Iar in poza e un vampiras dulce ...



Mamica de bebelina Teodora (1.12.2008) & adolescent Bogdan (24.05.1995)

Teodora la 2 luni


Saru-mana mult pt incurajari! Sa dea Domnul sa ai dreptate!

Mirtha, cu Ioana am de gand sa procedez altfel, adica dupa varsta de un an o s-o indem sa guste cat mai multe chestii, pt ca sunt convinsa acum ca, de exemplu, putina paine cu sos de mazare nu dauneaza. Si asta-i doar un exemplu. Teoria cu alimentele care trebuie introduse la o anumita varsta e buna, dar ce te faci, ca mai apar si suspiciosi ca al meu, care, daca are 2-3 ani si-i pui mazarica (mi se puse pata pe mazare) in farufurie, se uita stramb la ea si zice ca-n viata lui nu va manca asa ceva. Si chiar se tine de cuvant! Asa ca o s-o feresc pana la un an de ceea este intr-adevar cu potential alergen (gen albus de ou, capsuni, banana ii dau mai devreme) si, dupa un an, mancarica gatita mai dietetic, dar variata. Asa fac planul acum, cine stie cum o fi.

Malinas, multumesc mult pt informatiile privind painica. Am intrebat de pret in primul rand pt ca eram curioasa cat costa o paine facuta fara toate nenorocirile prin ea. Cred ca in viitor o sa investim si noi in asa ceva, ca, vorba Spiridusului, m-ai terminat cu descrierile. Fa si tu un album intitulat "paine" si pune poze cu painicile intregi, si in sectiune, sa vezi inundatie ce-o sa fie pe-aici. Cum faci painea neagra, cu ce fel de faina?

Noi am fost la vaccin, a plans galusca 10 secunde si acum doarme bustean. Dr. a zis sa n-o scot azi si maine din casa. Nu stiu ce sa fac, maine chiar aveam treaba si eu nu pot pleca fara ea (suntem siameze). Cand era Darius mic, aveam alta dr, care ne fixa doar restirictii privind baita in ziua resp, voi ce stiti de asta?

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

bertha, chit sa sunt offtopic, da' nu ma pot abtine: si sebi se jura ca n-o sa manance mazare in viata lui!
...asa caaaaa...... stiu cum e...... nu esti singura!

Mami de baieti nazdravani: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bertha

Noi am fost la vaccin, a plans galusca 10 secunde si acum doarme bustean. Dr. a zis sa n-o scot azi si maine din casa. Nu stiu ce sa fac, maine chiar aveam treaba si eu nu pot pleca fara ea (suntem siameze). Cand era Darius mic, aveam alta dr, care ne fixa doar restirictii privind baita in ziua resp, voi ce stiti de asta?

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Culmea culmilor, noua la vaccin nu ne-a zis nimic nici interzis la baie, nici la scos afara, nici macar sa dau preventiv panadol pt febra. Eu cred ca sunt cam scornite treburile astea, prea difera parerea de la medic la medic. Am vazut vampirasul, scump foc

Mihaela de Miruna Cosmina (13.11.2008)

Pozele mele

Mirunica

Mergi la inceput