Stefan

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

ana_a, m-am gandit la Stefan al tau, minunatul, cand am descoperit asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

aa, nush ce se intampla cu postarea, a iesit total aiurea. al doilea mesaj e inceputul primului, scuze, habar nu am de ce nu a intrat in mesajul initial...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

conchita, multumesc de linkuri!! imi pare rau ca www.amazon.com/Bristle-Blocks-Twirl-Tots-Bin/dp/B000H396TG/ref=sr_1_9?ie=UTF8&s=toys-and-games&qid=1247119101&sr=1-9" target="_blank">acestea nu le-am gasit pe aici....pentru ca stefan avea la gradinita cateva piese de acest gen. Acum ca le-am vazut mi-am adus aminte, acu vreo 2 ani ma innebunea cu ele....aducea acasa "imprumut" cateva piese din care isi facuse o barcuta, era innebunit....am cautat de nebuni da nu am gasit... nici la camin nu aveau cine stie ce, doar cateva bucati, probabil donate de undeva ca doamna mi-a zis ca sunt vechiiii si nici un copil inafara de stefan nu a reusit sa faca ceva cu ele....

Geomax vreau sa-i cumpar, am gasit aici pe ceva site-uri insa deocamdata imi este frica sa nu inghita Matei vreo biluta, am vazut ca au niste bilute mici, asa ca deocamdata am hotarat sa mai astept, nu am cum sa-l las sa se joace fara sa intre si matei pe langa el....

stiu ca ar fi interesant sa inlocuim lego cu alceva, de mult ma gandesc la asta, insa nu am gasit pe aici exact cu ce...el are tot felul de piese de lego, mai mici, mai mari, dar am observat ca tot la lego clasic se intoarce...asta pentru ca din ce am cumparat de aici, toate celelate se imbina greu, nu stiu cum sa explic...
El isi facea avion cand era mic dintr-o furculita pusa pe masa, o foaie a4 peste furculita si o bucata de lego in coada imi amintesc perfect ca avea 2 ani si un pic cand a facut chestia asta....nici nu vorbea corect..."mami, uite amonu!!" acum face tot felul de chestii din alte jucarii, le transforma singur, imi cere doar sa le lipesc cu banda scoch una de alta....pe astea nu le-am mai pozat ca sunt mai greu de inteles...de exemplu: o sirena: a pus un omulet de la little people in gura unei balene de cauciuc mai mare si gata sirena pentru jocul de-a "ariel" Daca cumparam o sirena de jucarie....el oricum nu o gasea interesanta... are o gramada de astfel de "jucarii" inventate


proud mummy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

mi-am amintit ca asta toamna construia din castane si scobitori exact asa cum ar fi construit cu geomax tre sa caut pozele sa ti le arat. A cules cu tati o plasa de castane si au facut impreuna tot felul de navete spatiale, la inceput tati, apoi incet a facut si el cate ceva, desi nu-i usor sa intepi castanele cu scobitori

proud mummy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Am revenit cu ratustele

si Dumbo

proud mummy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Am fost plecati la Colibita la munte o saptamana, timp in care Stefan si-a umplut timpul construind vulcani si pesteri in pamant , imi pare rau ca nu am poze sa va arat, insa cum a ajuns acasa a fost direct pe lego i-au lipsit tare mult asa ca avem noi constructii:

corabie

insule inconjurate de lac inspirate de la Colibita

Intre timp, a mai pus langa insule si cabana noastra de la Colibita dar mi sau descarcat acumulatorii ... cum patesc eu de cele mai multe ori....o sa le mai fac o poza dupa ce se incarca si daca scapa nedaramate de Matei.



proud mummy
Ratustele lui Stefan :www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=8&folder=Ratusca din viata mea" target="_blank">aa1 si aa2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Eu cu tati obijnuim sa ne uitam pe discovery science la emisiunea "How to made" si a inceput si Stefan sa fie curios de aceasta emisiune, asa ca de vreun an incoace isi face de multe ori " fabrica de..."te miri ce-i trece prin cap Mare lucru nu prea intelegem noi din fabricile lui, desi el ne explica cu lux de amanunte si in termeni "stiintifici" numai de el stiuti cum functioneaza fabrica, cum omuletii lui au "panouri de control" si tot felul de aparaturi - chestii invatate de la tati. In plus ii place foarte mult sa-si construiasca statii de epurare a apei, (cand mai face una promit sa o pun pe site )
Azi inainte de culcare si-a facut o fabrica de stopuri Mi-a placut in mod deosebit banda rulanta pe unde ies stopurile, unul galben, unul rosu, unul galben

proud mummy
Ratustele lui Stefan :www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=8&folder=Ratusca din viata mea" target="_blank">aa1 si aa2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

am gasit o fabrica de...ceva nu mai stiu ce fabrica la vremea aceea, construita in noiembrie anul trecut.
Mare lucru nu se intelegea pe atunci, insa am observat ca de ceva vreme incoace parca sunt tot mai logice si fabricile astea....

edit: sa va spun ca tuburile acelea din hartie eu i le-am facut, ma innebunit de cap pana am priceput ce anume vrea sa-i fac, imi amintesc perfect cum imi dadea detalii cum sa tai si unde sa lipesc doar ca el nu stia cum sa faca

proud mummy
Ratustele lui Stefan :www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=8&folder=Ratusca din viata mea" target="_blank">aa1 si aa2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Am fost dusi la munte we trecut. Acolo Stefan cu tati au prins o soparla...ghinionul vietii ei...
A adus-o acasa intr-un borcan gaurit la capac si cu 3 frunze in el. Acasa il suna pe prietenul lui Toni:

"am o soparla, este asa...cum sa zic... nu-i chiar cat un kilometru, nici cat un microb...este asa...cam cat o lacusta, putin mai mare"

proud mummy
Ratustele lui Stefan :www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=8&folder=Ratusca din viata mea" target="_blank">aa1 si aa2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

intrebarile serii, inainte de culcare : "mami, de ce nu ametesc de cap daca intradevar se invarte pamantul?"
" mami, deci, acum in America este ziua? si cum adica este ziua? de ce? si este primavara? sau tot vara ca si la noi?"

si arca lui Noe, alta varianta





proud mummy
Ratustele lui Stefan :www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=8&folder=Ratusca din viata mea" target="_blank">aa1 si aa2

Mergi la inceput