MAMICI &GRAVIDUTZE DE ITALIA (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

neatza...
la noi e cam frig...vad ca multi puiuti de pe aici sunt racici...asa ca nu mai mergem pe afar azi...de fapt ieri mi sa stricat masina de spalat,am scoso in curte sa eliberam apa din ea ca nu se mai deschidea usa...de ne-ar fi vazuta cineva ce naspa era....asta era la 10 seara..nu eram facuti baie nici mancati asa ca am facut baie la bebic si tati,a papa tlapticl si sa culcat (a stiut el ca aveam treaba si a zis sa nu ne deranjeze)
ginger..te bagam la disparute..ce mari sunt bebeii tai ...la 15 luni au vaccinul nu?sau l-au facut si am uitat?..
pt toti puiutii raciti inclusiv bebe de slimatei uram sanatate multa...
raluka,cum a fost de ziua piticei?cred ca esti supi pe noi ca am uita asa ceva important dar sa stii ca eu am un motiv....sunt mai cu nervii la pamant...adica jos palaria...sa intrii cu ceva pozici,k?pup
danangie,cum mai e alessio,noul bebe cum se desfasoara,cu greturi?sper ca nu...mai pove un pic tu cate eco ai facut?le faci la privat?

14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

buna fetelor
eu m_am trezit pe la 9.30 am baut o cana cu lapte si m_am apucat ca o nebuna sa fac curat si acuma mi_sa intors tot laptele inapoi
ma pun putin in pat sa ma linistesc

monica mamica in devenire+25denis stefan
doamne ajutane sa avem bebici sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

monica eu dupa prima sarcina nu mai pot bea lichide pe stomacul gol...asa ca mananca si un sandwich ca asa se mai unfla stomacul si nu it mai vine inapoi...
in rest fete?ce mai faceti?
katia abea azi am vazut pm...aveam prea multe mes pe casuta si nu le-am mai verificat...scuze


14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna fetelor
Imi pare rau de cele care nu se inteleg cu sotul, trebuie sa fiti tari...Eu cred ca si Italia asta are efectul asta, mai bine-zis departarea de familie, de mediul in care ai crescut si ti-ai facut prieteni...si eu am momente de astea...
Si acum suntem putin in spini..din motive de lipsa de . Si daca va plangeati de sotii rac, stati sa vedeti unul fecioara la incapatanare si interiorizare...Eu is mult mai libera in spirit .
Azi am fost la control lunar, mi-a facut eco, totul perfect, trebuie sa revin cam pe la 19 sapt pt morfologica (sa-i numere degetelele si sa-i numeasca sexul )
Ca viata sociala aici in Italia, noi stam destul de slabutz...Nu suntem chiar izolati...dar nici cu 1000 de prieteni. Nu avem nici o ruda aici. Oricum, planul meu e sa fac economii si sa revin acasa peste 3,4 ani, ca aici sigur nu mi-ar place sa raman...E frumos, dar pt sufletul meu nu e suficient .
Va pup si numai bine!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:



Cand e sotiorul acasa nu reusesc nicicum sa-mi fac timp de net,stiu
ca ar trebui sa fie invers,sa am mai mult timp liber...

Azi am fost la controlul de 18 luni,a crescut f. bine Ambra,are 87 cm,si 11,850 kg.A plans saracuta la control.....ma durea
sufletul...

ely-eu am facut cursurile,m-au ajutat ffff mult,si
la nastere,si dupa (mi-am notat pe un carnetel toate sfaturile lor).
Ma simt bine,multumesc de intrebare .Ambra are o perioada,ca nu
poate nici pune mana pe ea,tati...mi-e mila de el,imi inchipui ca
sufera cand se comporta asa cu el...sper sa treaca repede perioada
asta...
Cate saptamani ai acum?Nu ai uitat sa schimbi semnatura?

andreea, Ambra
cand implineste sufletelul nostru 2 ani
cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

stefania-multa,multa sanatate lui Stefy!Cred
ca ti-e f. greu...e rau cand nu stii ce si cum sa faci...Daca o suni
pe pediatra,nu rezolvi nimic?Chiar asa de nepasatoare e?Stiu ca mi-ai
zis ca nu e o pediatra pe care te poti baza...Nu am inteles prea bine
ce are Stefy......virus intestinal?Cand a avut Ambra virus
intestinal ii dadeam sa bea apa cu DICOFLOR (integratori alimentari)
si trebuia sa-i mai dau lapte pt. diaree,asa ca ii faceam piure de
cartofi cu lapte din ala...cam atat manca saracuta,pana i-a trecut.

irina-ma bucur ca e mai bine puiutul!

ginger-felicitari!Esti o mamica perfecta...te admir
ca reusesti sa faci atatea!

andreea, Ambra
cand implineste sufletelul nostru 2 ani
cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

raluca-cer si eu scuze ca nu am facut urari lui
Anais de ziua ei .Cand ai timp,asteptam sa vedem poze.

kemsy-ma bucur ca e totul bine!
Asa suntem si noi,avem putini prieteni,dar buni...mai bine asa,decat
multi si prefacuti...

andreea, Ambra
cand implineste sufletelul nostru 2 ani
cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

Citat:
citat din mesajul lui slimatei

netza

mi'e un somn...aseara am fost cu stefy la pronto socorso..vroiau sa mi'o interneze... va be ca era racita..si inca ii faceam aerosol..dar nu ne'am gandit ca putea fi grav...ta'su s'a apucat aseara si a scos'o la plimbare de' cand sa'si indeplineasca datoria de tata...fata parea vioaie..desi ieri nu a mancat nimic..dadea sa vomite mereu daca ii dadeam sa manance...asa ca ieri a rezistat toata ziua cu doar cateva guri de apa..si alea doar pt ca insistam ...asera pe la 21.00 a facut febra 40 vomit si diaree...
de la pronto socorso n'am inteles inca ce diagnostic i'a pus..cica aerosolul defapt nu o ajuta cu nimic ca ea are ceva de gastroeterita..ceva de genul..cica ar fi gatul plin de piaghe
si e inflamat pana la stomacel ....
mi'a spus doar ca sa nu'i mai dau sa manance nici macar lapte ci doar apa cu niste integratori alimentari..saruri minerale a piccoli sorsi...mi'a mai dat un sirop nuroflex parca..si atat..am stat acolo pana i'a scazut febra..i'au pus ei ceva care actiona rapid pt scaderea febrei...
ceea ce ma pune pe mine in dificultate e ca nustiu cum o sa reactionez azi..ce sa'i dau sa manace asa lejer..ca de' tot tb sa manance ceva...cred ca macar niste lapte macar tot tb sa'i dau altceva niste supitza i'as face..nustiu sincer..ca nu prea am inteles mai nimic de la dr..aia oi fi si eu mai acum


Anais fetitza frumoasa...
la multi ani scz intarzierea raluka la fete

scz poate revin mai tarziu...ma duc sa citesc din urma



"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun
imi pare rau pt bblina,cred k mititik sufera...nush cum ai pute-o hrani,cred k cel mai important acum este sa nu se deshidrateze..tinem pumnii sa se faca bine


irinuca:imi pare rau k nu ai apucat sa termini cursurile,cu siguranta te-ar fi ajutat,cum se simte FABI?V-ATI MUTAT?tu cum te simti?

ely 35+ sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

kemsy:ai grija de tine...este f important in primul trimestru..dk nu poti digera lapticul incearca cu un ceiut..spre norocul meu nu prea cunosc asa zisele simptome,pap orice..de la inceput..sarcina usoara in continuare!

andreea:am schimbat semnatura..am lasat-o putin in urma..(intentionat)ar fi trebuit sa o schimb duminik dar am preferat sa o fac acum...sa nu uit..imi pare rau pt AMBRA..tin pumnii sa-i fi e bine..ce maricica este bubulina ta...18luni...inaltuta,grasunikce dulcik e

ely 35+ sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

georgyana:cum merge treaba...bblina cum se simte?papa?ne e dor de voi..dk nu poti scrie,macar un salut sa vedem sa stim k sunteti bine

bionda:astazi nu ai semnat condica..cf..esti ocupata cu sotiorul,puneti in cantier un alt bb?

ginger:ce mamik activa ...ma bucur k reusesti sa le faci pe toate,esti demna de urmat..

CRED K AM INCURCAT BORCANELE...MA DUC SA VAD ...EEEEE DA...ASA CUM BANUIAM...MONICA:AM RASPUNS LUI KEMSY IN LOC SA-TI RASPUND TIE,SCUZE...NEURONUL DE GRAVIDUTZA

KEMSY:FELICITARI PT VESTILE BUNE..cat mai multe saptamani inainte...

ely 35+ sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput