Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(55)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

fetelor azi vad ca eliber la injuraturi. asa, ca sa pot baga si eu





si as putea continua la nesfarsit pe ziua de azi in felul asta.
oricum sunt ] din cauza faptului ca azi in loc sa mi se plateasca salariul am luat un zero barat. cica prenatalul se plateste o singura data pe luna, dupa ce trece luna, adica mai vad banii la sfantu asteapta pe 10 aprilie. si iar imi vin in minte multe cuvinte care implica
iar unele persoane mai si incepura ca ce nu stiam, da nu m-am interesat, da de ce nu m-am gandit, cam parca mi-as mai fi bagat vreo 30 de concedii prenatale pana acum. fuck, fuck, fuck!!!!

Vine bebica .... +33
Pana atunci gotobina nevoie mare
http://www.flickr.com/photos/magduta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Anda,

Ioana 34+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Laurraa..da,ai dreptate e frumos peisajul din poza aceea...ma decid pe care sa o trimit..Imi pare rau de noaptea alba...Durerile de burtica sunt dese?Poate nu sunt contractii...Tinem pumnii sa vii cu vesti bune de la eco!!Si spor la pregatiri!
Carla..fii optimista si poate se vor rezolva cat de cat lucrurile!!
Anda_Magda...descarca-te cat poti...ce cretini..

30+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Si acum sa va zic ce am facut la ginecolog!!L-am vazut un pic pe bebe..pare grasun,asa zice sotul,ca el l-a vazut mai bine si zice ca dupa cum arata capul si fata...pare grasun,bataile inimii sunt bune,mi-a zis ca totul e bine si bebe e perfect!Asta pt ca o intrebasem eu de ce misca asa mult..si mi-a zis ca e un lucru bun ca e activ si ca din cate vede ea nu sunt probleme!!Pe 16 aprilie mergem la ultima eco!!Pt anemie nu a vrut sa imi dea fier..a zis ca nu am valorile deloc mari si e suficient sa continui sa iau vitaminele!
Asa ...si se pare ca am luat 3kg intr-o luna...Am ajuns la 13 deci...Asta e,noi sa fim sanatosi!!

30+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

nu te mai vaita de kg!!!!! bine ca e bb bine.
eu si ioana ce sa mai zicem...... ca suntem cam in aceeasi galeata.
multumesc de incurajari. incerc acum sa nu ma mai enervez ci mai degraba sa vad cum facem rost de bani pt a iesi din rht. ca deh, aia de la banca si cei de la marile regii ale vestului nu stiu ei ca sunt gravida si nu am fost platita.


Vine bebica .... +33
Pana atunci gotobina nevoie mare
http://www.flickr.com/photos/magduta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Buna fetelor,

Am si eu vesti noi despre bebe. Tocmai am facut eco. Bebelina are 1190g. E super ok. Placenta perete anterior si fundal, gr 0. Asta e ciudat pt ca la ultima eco imi spusese gr 2-3. Oricum e de bine si ma bucur mult. Cordon ombilical central, vase 3. Asta oare ce inseamna?

si doppler RI in AO = 0.70. Asta ce o mai fi?

Si vestea buna: colul e de 3,60cm, inchis. Si am primit permisiunea de a ma ridica din pat. URA!! :)

pupici

28 saptamani cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Anda_Magda..pai eu nu ma vait de kg deloc..sincer..doar ma minunez de cat pot "recolta" de la o luna la alta..
Kiralina..felicitari pt vestile bune,pt bebelina rotunjoara si mai ales ca nu mai esti nevoita sa stai numai la pat!!Din cate imi amintesc eu de la eco morfofetala..e de bine cordon ombilical cu 3 vase de sange..asa era si al meu!!

30+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

Buna ziua albinutelor!
Maria, felicitari pentru bebe miscacios si grasunel. Si al meu parca are "mancarici" si se foieste de mama-mama! Si mie mi s-a spus ca faptul ca este activ e semn de sanatate, asa ca felicitari inca o data! Cat despre kg, nu iti face probleme. Le dam noi jos cumva. Pana acum am pus pe mine 9 kg, dar nu ma preocupa foarte tare treaba asta.
Carla, da, mi s-a luat o piatra de pe inima. O sa ma linistesc complet vineri dupa control. Stiu ca dr. Herghelegiu este un excelent ecografist si am mari emotii ca nu cumva bebe sa aiba vreo problema si "minunata" mea dr. de pana acum sa nu fi vazut
kiralina, cordonul ombilical are in structura lui doua artere dispuse spiralat in jurul unei vene si inconjurate de gelatina Warthon (adica 3 vase). IR sau RI este indicele de rezistenta in AO (artera ombilicala), presupun. Nu stiu care sunt valorile considerata normale.
Daca sunteti racite, imi permit sa va recomand Oscillococcinum. Toti ai mei sunt raciti, dar doar eu am scapar fara temperatura. Nu stiu daca este de la Oscilo, dar este singurul medicament pe care l-am luat doar eu si sunt singura care a scapat (pana acum) fara febra.
Va doresc sanatate si daca puteti sa fiti cat mai calme


Oana D.
Minunea lui mami si a lui tati
33+ cu Dan Mircea Alexandru
AMR 7 saptamani

http://community.webshots.com/user/oana_du

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Kiralinafelicitari pt printesa si pt ca e colul ok. Ce lungime avea cand te a pus sa stai in pat?

Mariafelicitari pt grasunel, super ca totul e ok, mai e un piculet

NOI
Cristina 30 + 2 si Marc (28.08.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Ana Magdaimi pare rau ca ai probleme, si eu sunt in aceeasi situatie, n am avut niciodata concediu medical si nu stiu deloc cum functioneaza astia aici...pt saptamana de medical luata n am nici o veste de la securitatea sociala si acum iaca ca am o luna de medical...
Le am scris un mail sa vad ce au de gand.
Aici nu plateste angajatorul ci asigurarile, sper sa mi fac salariul intreg la sfarsit....

E adevarat ca facturile sosesc oricum si trebuie platite.....

NOI
Cristina 30 + 2 si Marc (28.08.2004)


Mergi la inceput