Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(55)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Alynta, nasol cu colicile. Eu ma gandesc ca voi sti ce sa fac la bebe2 in orice situatie, dar copiii astia mereu te surprind cu cate ceva .
Yioanna, felicitari pentru eco!
Ely, castravetii simpli sunt grei la stomac, cei in otet sunt ok daca nu iti dau arsuri.
Bebe Beca, sanatate multa si distractie placuta. Sunt minunate pozele.
LauraOana, sa porti sanatoasa tricourile!

Carla, s.28 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

draga carla, nu te mai enerva, ca oricum nu vei rezolva problema. si in plus, nu-ti va face bine nici tie si nici lui bebe. asta e o problema genarala cu socrii, dar si cu parintii. si la 80 de ani, tot copii ne vor considera. cateodata am impresia ca ei nu ne cred in stare sa ne descurcam singuri, desi, avem un copil si al doilea este pe drum. nu are rost sa ne mai enervam. eu am ajuns la concluzia ca, decat sa cer ajutorul parintilor sau socrilor, mai bine fac eu cu sotul asa cum putem.
linisteste-te, sa nu-ti fie rau mai acusi. ai multa grija de tine, de saby. multa, multa sanatate sotului!


30+ si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Otilia, ai dreptate, si noi ne descurcam tot singuri, nu ne face placere, dar mai bine asa decat alte complicatii. Ceea ce a facut el este foarte grav dpdv financiar pentru noi si a facut de capul lui, desi ieri i-am spus nu care cumva sa faca asta, tocmai ca sa nu-i vina idei... si a facut exact invers, cica trebuia sa-i spunem mai clar. Ajutor nu mai cerem demult, as fi vrut macar sa nu mi se dea in cap cand si asa suntem intr-o situatie grava.
Nu ma mai gandesc acum la masina sau vacanta, ma gandesc cum sa fac sa nu pierd apartamentul.
Partea cu nasterea si cu nevoile celei mici chiar nu mai intra in calcul demult, m-am saturat eu de mine sa ma plang, dar nu se mai termina problemele, ba chiar se inmultesc. Sa nu-i dai omului cate poate duce...

Carla, s.28 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!!

Am intrat repede sa va citesc inainte sa plec..sa nu mi se adune mult de citit pana ajungem acasa..

Clodyac..felicitari pt schimbarea capitolului!!Multumim si sa fie numai cu vesti bune!!Multa sanatate si refacere rapida!Hai ca mai e putin si intri si in concediu!!
Bebe_Beca...multa sanatate si sa treaca repede durerea de gat!!Super ca mergeti la munte..asa mai iesiti din rutina!!Distractie placuta!!
Otilia..la cat mai multe saptamani inainte si cat mai aproape de termen!!Felicitari pt vestile bune si bebe grasunel!!
Oana_du..multi ,ca sa treaca supararea!!
Carla..multa sanatate sotului tau!!Inseamna ca de fapt trebuie sa ai grija de 4 copii(inclusiv socrul,daca face numai prostioare)Ai grija de tine si o zi linistita!!Poate te odihnesti un pic dupa-amiaza,macar o ora!!
Blue..ma bucur ca esti putin mai optimista..cu siguranta bebe va mai sta la caldurica,la cate eforturi face mami ca totul sa fie bine!!

30+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

buna fetelor!

raportez si eu o noapte alba, iar ieri m-a doborat o durere de cap; aseara nu am mai putut si am luat jumatate de pastila panadol, desi a fost in zadar.Saracul sot nu stia ce sa-mi mai faca: ma mangaia, ma saruta, imi facea masaj la tample, dar degeaba.Doamne fetelor ce rele sunt durerile de cap.Si dupa o noapte de emisiuni la tv din cauza insomniei m-am trezit cu niste dureri de burtica ca si cum as fi stricata la burta.Ma ia, ma lasa.Sa fie contractii? Noroc ca la 15.40 am programare la dr.Doamne ajuta sa nu ma mai doare capu iar.

maria, aceasta este poza care mi-a placut mie mult, dar toate sunt frumoase http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/3375938879/; tu o pui care doresti

DanaMi, can am vazut 10 utrodestan pe zi....uau...mult, dar am citit apoi ca de 2 sapt nu le mai iei

clody, felicitari si multumim pt noul capitol

BebeBeca
, foarte frumoase si sugestive pozele;distractie placuta la munte...parca mi-ai facut pofta...daca e vreme buna poate mergem si noi o iesire,

yioanna_s, nu pot descarca filmul, camdeodata; poate mai tarziu sa ma lase de la vizualizari

AlexsiMatei bine ai revenit si asteptam poze;

Carla, te inteleg, am aceeasi stare; pupici si pt Saby care e o dulce

Cam intr-o ora ies din casa sa merg sa vb de protocol la referat caci vineri la ora 12 il sustin.Sper sa nu fiu emotionata, desi imi este practic imposibil.Nu stiu ce sa fac acum:daca sa pun si de mancare de post.Vad eu.O s afac 2 platouri cred, suc, prajituri si mai vad. Apoi merg la ginecolog si la 4 jumatate la stomatolog.E zi de doctori.

va pup

ps: sper din suflet durerile sa nu fie contractii

30 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza
www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Carla, un necaz nu vine niciodata singur din pacate; dar eu zic sa nu iti pierzi optimismul intrucat un copil poate aduce multa binecuvantare si noroc. Poate nu a vrut! sa inteleaga si a facut cum a crezut fara sa se gandeasca ca va face rau si va ingreuneaza situatia.....TREBUIE sa fie bine

30 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza
www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

maria, nu arata poza exact , dar e ultima.In picioare, cu peisajul din spate superb; poza e pana mai jos de burtica

30 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza
www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

buna dimineatza albinutze
otiliap da, am luat pana in saptamana 24 sau 26, nu mai stiu exact, utrogetan 10 pastile pe zi pt ca nu era placcenta fixata bine si aveam scurgeri urate si uneori sangerari, am inceput sa scad cate 2 pe saptamana si acum nu mai iau deloc, au fost cosmarul meu

32 + Bianca Maria / Ema Andreea

http://picasaweb.google.com/Dana.Maria.Mihalache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Maria bunicamerci, esti ca de obicei o draguta

NOI
Cristina 30 + 2 si Marc (28.08.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Carlaoff asa sunt batranii, cred ca e varssta de vina le afecteazaneuronul...imi pare rau ca nu reusesti sa te linistesti cu grijile si nervii....lasa ca vine bb si alauri si de Saby nimic nu o sa mai conteze.



NOI
Cristina 30 + 2 si Marc (28.08.2004)


Mergi la inceput