Gravidute si mamici de Constanta (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellen79i spune:

Buan ziua fetelor!

de azi-dimineata ma chinui cu net-ul . Am sunat la RDS si abia maine puteau trimite echipa.. Asa ca m-am enervat si inginerul din mine a inceput sa desfaca fire, sa traga sa bage...sa desfaca cutiuta in care intra firul principal si ies tel-ul si net-ul..si surpriza! merge...sunt asa mandra de mine..auzi la ei..sa stau fara net pana maine...buna gluma! Am sunat , am anulat cererea si gata...normal sa citesc ce s-a mai scris.

Felicitari Ioan! ...mama imi tot zice sa incep sa-l pun si eu pe olita dar...

Pupam si revenim ami tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

mocutza: cand bebe eram mic am folosit de cateva ori termometrul. totusi nici supositoarele nici termometrul nu sunt indicate pe timp indelungat. Alimentatia e cea care trebuie controlata...

Eu intrasem sa va zic de briana...aseara a descoperit intr-o cutie cu jucarii de-a lui darius, o suzeta... ce credeti? nu se mai dezlipeste de ea de atunci.... oare e posibil acum la 10luni jumate sa se invete cu ea? o ia de cate ori i se face somn si se culca... Si cat a fost mica n-a vrut nici macar sa o incerce... mi se pare o chestie, asa, ciudata...
Ma gandesc k poate o dor gingiile si de-asta o foloseste...sau cine stie? sa i-o las sau sa o ascund?

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Viatza intre roz si bleu
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mada, eu nu i-as lasa-o. daca pana acum nu a vrut-o ar fi pacat sa isi faca tocmai acum obiceiul asta ca sa ai de ce sa te chinui sa o dezveti mai tarziu. Mai ales ca nu aveai pb cu ea si adormea singurica, e pacat sa o conditionezi tocmai acum cand e "mare" Parerea mea....



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
zicolorata

Sa-l ajutam pe Mihaita
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eris spune:

Fetelor va multumesc pentru urari.Am avut o zi tare naspa,pentru ca mi-as fi dorit sa fie si tati acasa dar desi il asteptam de 2 saptamani inca nu a venit.Asa ca eu dau apa la soricei non stop.Offfffffff au trecut 4luni si 3 saptamani si ne e tare dor de el.
mamicilor si piticilor

Mada mami de Iannis Cristian(17.01.2008)

poze noi: http://www.flickr.com/photos/27675080@N08/
http://family.webshots.com/album/561183310PuJpdG?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocutza spune:

Multumesc de raspunsuri
MAVi-am bagat un supozitor taiat in 3 nu intreg......adica in final am ajuns sa bag toate trei bucati....

O singura data a mai avut probleme si atunci cu plansete dar nu asa....acum era ceva specific in plansul ei...inclusiv speriata era....si bineinteles m-am speriat si eu....o ora si jumatate a plans ....cu dureri cumplite ...nici macar la colici nu a facut asa.Nu m-a lasat sa ii fac masaj.......nimic....
Slava domnului ca e ok....a adormit fara suzeta...era epuizata....

Am retinut remediile.......si o sa le aplic cand e posibil sa se repete.....Mi s-a confirmat inca o data faptul ca ...al meu copil se constipa de la apa......NU STIU CUM E POSIBIL....Am renuntat si suntem din nou cu ceaiul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menuet spune:

Chestia cu constipatia ni se intampla si noua de ceva zile.Si doar am papat ciorbite, pireuri, fructe,ceai de musetel, iaurturi si degeaba.Tot la supozitor am recurs si noi.Azi i-am dat insa un iaurt activia si am schimbat si laptele.Luam prin eliminare..vedem cine-i vinovatul.Maine ii fac o mamaligutza mai moale cu branza.
Mada si eu zic sa NU lasi suzeta Brianei..ma uit si eu la Ana si tare rau imi pare ca nu am bagat canutza mai devreme ca uite cat m-am chinuit cu ea sa renunte la bibe.Ar fi pacat sa treci si tu cu Bri prin asta..sa vrei sa renune la suzi si ea sa nu o mai lase!
Sellen-tinem pumnii sa fie totul bine
Ellen-bravo mami
Creem-in ultima per nu am mai vz canutza din aceea in Carrefour .Dar am sa ma mai uit cand ajung, dc nu prin pharmacii.Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mocutza, bine ca s.a linistit printesica mica, saracuta, stiu cum e am tracut si noi prin asta in prima luna de la diversificare a facut o criza din asta urata urata noaptea si mai si sperie raau ca nu stiu ce li se intampla. Daca ai obs ca e mai ok cu ceaiul mergi pe ceai, probabil e usor laxativ ceaiul insa nu e tocmai ok, poate s-a obisnuit organismul cu asta si acum nu mai face fata singur. Eu sunt de parere ca tb sa stie ca apa e de sete, restul sunt anexe. In locul tau as incerca sa o aduc pe apa intr-o perioada in care i-as da in mancare alimente care sa o ajute, adica dc esti convinsa ca de la apa e, i-as da 3 zile para in fiecare zi si apa in loc de ceai. Tu faci cum crezi ca tu stii cel mai bine cum e mai bine.

Eris, imi pare tare tare rau ca nu am apucat sa iti urez de ziua ta dar stiu ca ma ierti Si nu mai plange, mult a fost putin a ramas, vine el si tati acasa si vei fi iar fericita!



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
zicolorata

Sa-l ajutam pe Mihaita
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen79i spune:

Buan seara

Mocutza si noi am avut probleme mari cu constipatul datorita laptelui praf...ce se mai chinuia sefu...dar ii bagam un supozitor si asteptam Daca vedeam ca nu merge mai bagam unul si se rezolva problema ( nu i-am pus niciodata mai mult de 2 - nici nu a fost nevoie)...la inceput ( pana in 6 luni doar jumatate-asa mi-a zis de la farmacie, iar dupa 6 luni unul intreg ). Acum e ok dar mai are perioade. Si tot asa un supozitor cu glicerina si e ok. Multa sanatate si sa treaca si hopul asta .

Eris.....stiu cum e...al meu a facut 2 luni si mai are 3 . Si deja imi e un dor de el de-mi vine sa-mi iau campii.
Hai...curaj...mai e putin...asa m aimbarbatez si eu....
Pupici din partea noastra.

Acum sa va povestesc ce mi-a facut sefu azi...l-am lasat in camera si m-am dus sa-i fac laptele ( am inchis usa ca era geamul deschis la buc si nu vroiam sa vina dupa mine). Cand, m-am trezit cu el ca batea in usa de mama-mama, am zis ca o darama. Deschid usor, el in picioare, batea cu palmele in usa sa-i deschid...am murit de ras! Cand a vazut ca rad eu a inceput si el...Saraca Betty se uita la noi si nu intelegea de ce radem.... Pe zi ce trece mai face cate o trasnaie...iar eu raman blocata...

Noapte buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!
Madaluta, am uitat sa-ti spun ca ai uitat capacul roz de la biberonul Brianei, la noi. Am vrut sa ti-l aduc, dar n-am reusit si acum nu mai am cum sa plec de acasa....
Desi stie bine ca pana sambata nu mai pupa calculator (am decretat!), Sebi tot incearca sa negocieze cu mine.... "Pai hai, ma, mami, ca vreau sa ma relaxez si eu un pic!!!" ...De unde ti-o fi venit ideea asta? "Am auzit eu saptamana trecuta, ca pe fete le relaxeaza numai sa lucreze putin la calculator!" (Mada, pe cine o fi 'auzit'?)

Bubu, cred ca nu ti-am scris... Stiu prin ce treci si imi pare tare rau pentru tine! Stai pe aproape, nu te descuraja! Vei fi si tu mamica minunata, cu voia Lui Dzeu!

...Andicu.... oare intoarcerea ta la serviciu sa fi avut efecte negative asupra ta? ...Mai da si tu un semn, ca ne ingrijorezi!

Angi, Pupicu scump si istet! Instinctiv.... elimina concurenta!



Mami de baieti nazdravani: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

mada, si eu sunt de parere ca sa nu-i lasi suzeta mai ales ca pana acum nu a cerut-o.
eris, cu intarziere si de la noi la multi ani.
eu ieri am tras o negresa si un tort ca azi e ziua nepotelului meu.
in rest, per total suntem bine.va rog ajutati-ma si pe mine care si-a cumparat de curand sau facut mobila, caut paturi suprapuse pentru dormitorul lui razvan, intram la renovari.si nu stiu unde sa caut.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput