*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (35)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Stie careva pe unde as putea gasi o razatoare de plastic?Ma gandesc ca mi-ar fi utila in deplasari.Ca doar nu o sa car dupa mine toata bucataria.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Am postat si eu un mesaj in care v-am intrebat ce se face cu luminaraea de la botez. Cum se procedeaza. Multumesc anticipat.
Va

Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 13 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

A ras in hohote bebelina mea astazi A mai avut ea tentative zilele astea, insa azi a ras in hohote de multe ori A fost atat de dulce, cu o voce cumva groasa....ne-am distrat tare mult de ea!
Am stat mult afara astazi, am facut gratare in curte A fost asa de bineee si gratarele buneeee rau Nu dau astazi masurile si greutatea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Eu sunt obosita franta, desi nu am facut nimic azi...astept sa se trezeasca bebe ii fac refresh-ul, sa pape si pe urma ma bag si eu la nani..........



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

UN VOT PT RAPHAEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Monicus nu stiu ce se face cu lumanarea de la botez. Noi nici nu l-am avut inca

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

UN VOT PT RAPHAEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Monicus nici eu nu am habar ce se face cu lumanarea de la botez. Pe a lui David am pierdut-o cand ne-am mutat.....iar pe cea de acum de la botezul lui Luca o tin sa ma prind si eu ca tine ce se face cu ea. Asa ca-ti multumesc de intrebare..asa poate ma luminez si eu..

Citat:
citat din mesajul lui monicus

Am postat si eu un mesaj in care v-am intrebat ce se face cu luminaraea de la botez. Cum se procedeaza. Multumesc anticipat.
Va

Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 13 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii


pozici noi

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Laura pupici dulci pentru bebelina ta vesela!
Super ca stati la curte! Daca e ceva care mi se pare cel mai super...statul la curte face parte din asta..as renunta cu drag la baie si m-as spala la lighean numai sa stau la curte (eu de fel nu-s comoda).
Ma bucur ca v-a priit vremea frumoasa!

Citat:
citat din mesajul lui lauramiron

A ras in hohote bebelina mea astazi A mai avut ea tentative zilele astea, insa azi a ras in hohote de multe ori A fost atat de dulce, cu o voce cumva groasa....ne-am distrat tare mult de ea!
Am stat mult afara astazi, am facut gratare in curte A fost asa de bineee si gratarele buneeee rau Nu dau astazi masurile si greutatea


Laura, mami de Caterina (6 dec. 2008) si Rebeca (16 sep. 2005)
http://community.webshots.com/album/569566859Ywlnwo


pozici noi

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Pai... voiam demult sa intreb pe forum si mereu uitam. Astazi mi-am adus aminte sa intreb fetele. Stau cu lumanarea pe balcon si nu stiu ce sa fac cu ea. Poate reusim sa aflam pana la urma, asteptam ce mai zic si celelalte fete.

Am pus poze noi.
http://family.webshots.com/album/570635624gRcaGK?start=0
Pupici


Citat:
citat din mesajul lui Amalia

Monicus nici eu nu am habar ce se face cu lumanarea de la botez. Pe a lui David am pierdut-o cand ne-am mutat.....iar pe cea de acum de la botezul lui Luca o tin sa ma prind si eu ca tine ce se face cu ea. Asa ca-ti multumesc de intrebare..asa poate ma luminez si eu..

Citat:
citat din mesajul lui monicus

Am postat si eu un mesaj in care v-am intrebat ce se face cu luminaraea de la botez. Cum se procedeaza. Multumesc anticipat.
Va

Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 13 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii


pozici noi

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)




Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 13 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui malinas

Stie careva pe unde as putea gasi o razatoare de plastic?Ma gandesc ca mi-ar fi utila in deplasari.Ca doar nu o sa car dupa mine toata bucataria.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz


Eu stiu ca lumanarea se da la o biserica, dar nu e obligatoriu. Eu asa voi face i-o voi da mamei sa o duca la biserica de Paste...stiu ca asa e bine. Acum fiecare cum considera ca e bine.

Sanatate multa!

Mari - mamica fericita de Matei Andrei (30 noiembrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana28 spune:

Si noi astazi am fost la parinti la tara, a fost tare frumos, am stat cu bebe la soare, am facut gratar (am mancat noi, am luat la pachet , parinti nu au mancat, e post astazi-Ziua Crucii, nu am stiut), a spalat tati masina, am mancat seminte in curte....Abia astept sa se incalzeasca sa mergem mai des si sa mai stam si pe-acolo, eu am trait la tara, am avut o copilarie foarte fericita.

Si lui Matei i-a placut, nu a plans afara si nici in masina!

Mari - mamica fericita de Matei Andrei (30 noiembrie 2008)

Mergi la inceput