PCOS (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alizia

Dana,vreau sa te intreb in timp ce ai facut tratamentul cu metformin ti s-a reglat ovulatia,deoarece si eu fac acum tratament cu metformin pentru ovulatie,binenteles ca inainte am facut si tratamente cu clostylbegit si duphaston dar nici un rezultat.
Merci pentru raspuns,
Pupici,

Nadiushka


Alizia,eu am luat metformin 3 luni de zile.In aceasta perioada nu mai m-au chemat la control.M-au sfatuit doar sa imi fac si eu socoteala si in zilele in care ar trebui sa ovulez ,sa prestam.Presupun ca mi s-a reglat ovulatia din moment ce am ramas insarcinata.
Multa bafta!

------------------------

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellyshor

Danafelicitariiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!
Ma bucur ca a venit momentul sa te bucuri si u de minunea ta!Doamne ajuta!!! Iti doresc o sarcina usoara si un bb sanatos si frumos, care sa-i aduca arnumai bucurii mamicii lui

voiam sa te intreb stimularile de ce n-au avut rezultat la tine?
Nu s-a obtinut ovulatia? N-au crescut foliculii? Te intreb pt ca si eu ma pregatesc de stimulare cu Ova-mit. Inca ceva, u ai mai avut vreo sarcina? Scuza-ma ca te bombardai cu atatea intrebari
Pooopicei dulci pt toate luptatoarele!

Babyboom...vino la mami...acum


Ellyshor,ovulatia s-a obtinut si prin stimulari...cresteau foliculii apoi faceam injectii cu Predalon.Dar de ramas, nu am ramas.
Insarcinata nu am mai fost,este prima oara.
Stai linistita ca nu ma deranjeaza sa ma intrebati.Va raspund cu drag!
Mult succes va doresc!

------------------------

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui gudinde

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Salutare!
Nu am mai scris de mult timp pe aici,dar a venit si randul meu sa fiu mutata la gravidute.intre timp pe langa SOPC,in urma unei laparoscopii mi-au depistat si endometrioza.
Din noiembrie am luat metformin si in februarie s-a intamplat minunea!
Am reusit in sfarsit!!!

Va doresc succes la toate si fiti optimiste,ca se poate!


------------------------

Albume foto


FELICITARI!!!!!!!!!!!!!

Te-am trecut pe lista de si-ti sta ffff bine


Multumesc mult!Chiar ca imi sta bine!


------------------------

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Buna seara
1. Medformin=Siofor?
2. Am o mare dilema pe prospect la Siofor scrie ca nu este recomandat femeilor care vor sau au ramas insarcinate. Voua ce va zic medicii? Daca nu este bun pt femeile ce vor sa ramana insarcinate ... atunci nu rezulta un fat afectat??
Ce ma socat a fost faptul ca dr meu a zis ca trebuie sa iau Siofor si dupa ce raman gravida. Noroc ca eu inca sunt sub AC. Poate pana am voie sa raman gravida lamuresc aceasta dilema.
A si mai crie in prospect si ca trebuie trecut pe insulina in timpul sarcinii ... binenteles daca este nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ursoaica

Buna seara
1. Medformin=Siofor?
2. Am o mare dilema pe prospect la Siofor scrie ca nu este recomandat femeilor care vor sau au ramas insarcinate. Voua ce va zic medicii? Daca nu este bun pt femeile ce vor sa ramana insarcinate ... atunci nu rezulta un fat afectat??
Ce ma socat a fost faptul ca dr meu a zis ca trebuie sa iau Siofor si dupa ce raman gravida. Noroc ca eu inca sunt sub AC. Poate pana am voie sa raman gravida lamuresc aceasta dilema.
A si mai crie in prospect si ca trebuie trecut pe insulina in timpul sarcinii ... binenteles daca este nevoie.


1.Da.Metformin este acelasi medicament cu Siofor
2.Eu am ramas insarcinata si inca il mai iau.Mie mi-au spus ca ajuta chiar la fixarea embrionului.

------------------------

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Pai si de ce scrie in prospec ca nu se administreaza pe perioada sarcinii?
Nu stiu daca sa mai am incredere ori ba in dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna fetele
Dana FELICITARI!!!!!!!!! sarcina usoara si un sanatos si frumos.Ce veste buna ne-ai dat ma bucur asa de mult ca sunt din in ce in ce mai multe asta ne da si noua aspirantelor mai multa speranta.
Ellyshor am inteles ca urmeaza sa faci stimulare. Faci in Craiova? La ce medic esti? Te intreb pentru ca si eu sunt din Craiova.
toate gravidutele si aspirantele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Dana, iti multumesc frumos pt raspunsuri! Inca o data felicitari si o sarcina usoara!

Aruam, da, iubita, sunt din Craiova. Merg la dr Mihaela Vasile. De cateva luni am facut monitorizari la ea pana a vazut ca nu ovulez in fiecare luna, din 3luni doar intr-o luna am ovulat.
Din aprilie incep stimularile cu ova-mit.Doamne ajuta!
Mai vorbim, acum fug ca intarzii la serviciu

Poooopiceiiiii

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ursoaica

Pai si de ce scrie in prospec ca nu se administreaza pe perioada sarcinii?
Nu stiu daca sa mai am incredere ori ba in dr.


Eu am avut incredere in medicul meu si am luat in continuare.Dar mai pus pe ganduri...vineri am programare,si voi insista pe tema asta.

------------------------

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui aruam

Buna fetele
Dana FELICITARI!!!!!!!!! sarcina usoara si un sanatos si frumos.Ce veste buna ne-ai dat ma bucur asa de mult ca sunt din in ce in ce mai multe asta ne da si noua aspirantelor mai multa speranta.
toate gravidutele si aspirantele



Araum,iti multumesc mult!Inteleg perfect ce vrei sa spui...aveam aceeasi bucurie cand aflam de o noua graviduta.Imi dadea putere si sperante sa merg mai departe.Imi ziceam: "uite ca se poate!"
Va doresc din suflet la toate, sa vi se implineasca visul!


------------------------

Albume foto

Mergi la inceput