Gravidutze si mamici de Cluj - 117

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Alex, nu se poate muta mama ta in Cluj? Sau in apropiere?

GAbi, buna ideea cu gradina zoologica. Nici nu mai stiam ca exista. Eu am fost in copilarie acolo de mai multe ori, era din ce in ce mai goala.
Ne-am plimbat prin zona azi, vreo 30 de minute numai, dupa 5 am reusit sa il scot. Si ne-am intilnit cu un cunoscut, un nene ce i-a explicat ceva despre copaci, a plins P dupa el cind a plecat. Eu m-am prefacut ca plec si nici nu m-a bagat in seama!

Noapte buna!

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

Buna dimineata

Va dorim o saptamana frumoasa cu mult soare

Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)l
http://community.webshots.com/user/nicoletarl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Neatza!!

N-am avut net ieri si de aceea n-am intrat. Gabi Alexia e bine..sper...N-am dus-o nici azi la cresa dar daca se comporta ok, maine o duc. Febra n-a facut, de mancat mananca, n-are rosu in gat, are doar muciAzi o sa imprumut din nou aparatul de aerosoli si o sa-i fac cu ser fiziologic, poate scapam mai repede de ei.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

SUPERCALIFRAGILISTICEXPIALIDOCIUS...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

Buna dimineata!
Noi suntem astazi la programul 2 (Daria nu s-a trezit inca), asa ca misun pe internet.

GABI - Ma bucur ca ati avut un weekend minunat in familie.Si noi ne-am plimbat mult, am cautat ceva cadou pentru bunica mea, sa-i trimitem de ziua ei...
Noi am fost la salina in toamna.Sa va pregatiti incaltaminte comoda si entuziasm pentru a urca multe scari inguste, abrupte.Dariei i-a placut tare mult, a mai mancat sare, mai ales cand i-a dat de gust.

ALEX - Poate ne vedem astazi, daca nici voi nu aveti altceva in program.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

salutare gaska!

stefan doarme, asa ca dau si eu un ochi pe aici.

Nico, multumim de cafelutza!

Gabi, . ce idee buna ati avut cu gradina zoologica...e buna de pus in listutza.

Alex, cum e cu mindra acasa? ce fain ca se simte bine la mama ta si o poti lasa fara grija.

Ioana, am crezut ca e si tati cu voi si ramine cu Patrick. si noi am iesit dupa-masa, insa a fost cam frigutz. batea vintul si nu era de stat la umbra...


Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Buna dimineata!
O zi calda!!!



Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Neata!


magdal-am avzut pe Victoras...ce dulce eeeee...si marisor deja...eu zic ca o sa fie totul bine...Victoras va fi pe maini bune..tu o sa poti astfel sa-ti termini scoala...apoi viata ta o sa reintre in normal...ai incredere!

gabi, cum mai arata gradina aia saraca? am inteles ca e cam deplorabila...din pacate... cand eram noi mici si mergeam acolo erau multe animale si bine ingrijite...acum cred ca sunt cam 'jerpelite' si maorte de foame...vai de mama lor...oricum, celor mici le place oricum...animale sa fie...

cat despre salina, am fsot si eu o data(spre rusinea mea, eu fiind turdeaca..)nu e cine stie ce (fata de alte saline) dar merita sa mergi o data sa vezi...

alex, si strabunica lui Eric saraca (a fost operata astazi..sper sa iasa totul ok)...plange cand il iau pe Eric acasa...si tot imi zice sa-l las la ei la Turda(adica la ai mei, ea locuieste cu ei)...i-am zis ca doar ne vedem des, saptamanal aproape...dar nu pot sa-l las permanent acolo...doar asa..cateva zile pe luna...mai merg si eu si stau cu ei...ce sa-i faci...asa sunt bunicile...

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007) si 7+

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=9" target="_blank"> NE DATI UN VOT? MULTUMIM! ERIC IN CONCURS (pozele ela1 si ela2)...


ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC

PRINTESA EMMA ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU...
HAIDETI SA-L AJUTAM PE TEO

Atat mai am pana sa vad luminita de la capatul tunelului......
Eu sunt primul!!!Uite ce mare am crescut!!!

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

salutare si de la noi

ieri am fost la tara , a fost tare frumos is cald insa de dimineata Dragos nu a vrut sa pape, asa ca ieir a papat decat lapticu2 sticlute la amiaz si seara iar cand am ajuns acasa a mai papat 4 triunghiuri de branza topita
acuma dimineata la fel, nu a papat nimic nici vorba sa pape ceva, nu stiu ce sa ma fac cu el, saptamana trecuta a fost la cura cu spanac acum am zis ca ii mai fac iar spanac daca nu vrea nici macar un alt fel de papica.
nici fructe sua legume care erau preferatele lui nu le mai vrea , chiar nimik decat apa multa si lapte
am fost la dr cu el si nu are nimic, chiar nu stiu ce sa fac si cum sa procedez

are energie multa, canta , danseaza , se joaca, e vesel insa nu mananca , iar la greutate se mentine de un an de zile imediat , are 12 kg

Elena , mamica lui Dragos Stefan si 15+


Pentru avea o viata fericita trebuie sa ai o minte linistita. Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

am vazut pozele cu Sara, Victor si Stefan , frumosi copilasi

abia astept sa se faca timp frumos sa ne vedem mai multe mamici in parc

dimineata a fost tati cu Drgaos la pimbare o ora, apoi a plecat la munca, au sedinta iar Drgaos nici nu vrea sa auda de mancarica, am zis ca nu ii mai dau nimic pana nu vrea sa pape
iar eu am mai gazdalit ceva pana au fost ei afar, am dorit sa pap putin iar cand mi-am taiat painea mi-am taiat si buricul degetului , mi-a curs la sange mama mama , am ametit pe loc.

gaby o idee buna cu gradina zoologica, paote mergem si noi duminica pana acolo

Elena , mamica lui Dragos Stefan si 15+


Pentru avea o viata fericita trebuie sa ai o minte linistita. Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

neatza
ANDREEA-D poate reusim sa ne intalnim prin parc Tiadris vad ca iara a inceput o cu doua somnuri ,cred ca vom iesi in jur de 2.30 ,,,sa vad cand se trezeste
zici ca a papat piticuta sare ?
ANCA B tare mi place canapeaua ta ,e albastra ?sau doar pernitele ?super faina nuanta
iar bobocelu un scump
IOANA13 nu are cum sa se mute mami la Cj si nu vreau sa vanda casa sa vina aici la apartament ,iti dai seama ca s ar chinui sa faca lucrul asta ,ea a stat toata viata la casa ,curte ,gradina ,tare mult vreau si eu o casuta
iar sa vina sa stea cu noi ar fi super dar tinand cont ca avem numai doua camere e cam greu sa stea pt o perioada mai lunga :(
GABI soacra ta e din Cj?
asa e ,e f greu pt cei care au stat la casa sa vina la bloc
si sincer imi place mai mult sa o duc pe Tiadris la mama ,avem curte ,animale ,sunt si multi copilasi mici la noi pe strada ,se simnte f bine ,deci o data pe luna e ok dar nu mai mult
neaparat sa mergi la film e minunat si e mult mai placut la cinema decat acasa
multumim de idee ,nici n am stiut ca este gradina zoologica in Turda .ce fericire pe Sara
ELENA nu te necaji ,poate doar astazi e asa cu papasi doar Dragos e f energic asa ca dupa o partida de joaca sigur o sa manance bine
ANDREEA-eladeea sanatate bunicii ,sa i fie mai bine dupa operatie ,doamne ajuta
ADRIANA ce bine ca o ajuta aerosolii ,o sa caut iarasi astazi ,am mai gasit ceva dar la 450 de ron :( la o farmacie pe clinicilor

SA NE VOTATI SI SAPTAMANA ASTA ,VA MULTUMIM MULT, MULT
http://concurs.pampers.ro/profile/26785

Mergi la inceput