Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(97)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

CLARA, felicitari!!!

37+ Brisees

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Me + Ayla:



CLARA



Bun venit ANTONIA si IULIA!!!



Gigelica +37 Victor-Andrei

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Clara bravo!!! Ce fetite mari ai facut Sa fie cumintele, sanatoase si papacioase.

Gigelica si eu tind sa-l ascult pe dr ginecolog, mai ales ca-mi doresc sa nasc natural si sa alaptez

SimonaMami m-ai ametit cu clatitele. sa stii cand am tras puiutul de somn am visat ca mancam clatite cu ciocolata si cu banane. Mi-am propus sa nu mai mananc dulce, dar asa as pune mana pe telefon sa fac o comanda

Olga 34+ David


Olga pui, ziua mea s-a facut brusc mai furmoasa dupa clatite! Am pus deja 20 de kilograme pe mine, o sa mai pun cateva! Si? Ce-o sa fie?! Tot eu le voi da jos, incet-incetisor!
Asa ca pune pui mana pe telefon (ca asa am facut si eu) si fa-ti o placere!

Simona 37+, cu Victor Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008
A NASCUT CLARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Si mami si fetele sunt bine, a nascut aseara, prin cezariana. [b]Antonia are 3400gr, scor Apgar 10, si Iulia are 3000gr, scor Apgar 9!


Felicitari Clara, bine ati venit Antonia si Iulia!!

36+ cu Natalia Maria
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:


Bravo Clara


36+ Damian Codrut Andrei
AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Simona nu mi-as face atatea griji daca as sti ca am tot timpul sa slabesc. Dar eu o sa fiu miresica in iulie, si chiar imi doresc sa fiu cat de cat slaba , ca doar toate fetele viseaza la evenimentul acesta Asa ca in ultima vreme ma gandesc de 2 ori inainte sa bag ceva in gura caci am depasit demult limita....

Olga 34+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Simona nu mi-as face atatea griji daca as sti ca am tot timpul sa slabesc. Dar eu o sa fiu miresica in iulie, si chiar imi doresc sa fiu cat de cat slaba , ca doar toate fetele viseaza la evenimentul acesta Asa ca in ultima vreme ma gandesc de 2 ori inainte sa bag ceva in gura caci am depasit demult limita....

Olga 34+ David


Olishka o sa fii cea mai frumoasa mireasa! Toate miresele sunt frumoase, pe bune...si nu ii pasa nimanui de un colacel mic si pufos



Gigelica +37 Victor-Andrei

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

salutare dragalasele
CLARA felicitari.... uoauuuuuu 2 bebeline de peste 3 kg????


eu am stat foarte cumintica, nu am scris nimic ieri, ca ma tras o sperietura zdravana... ieri m-am trezit groaznic de umflata (de fapt eram asa de vreo 3 zile) si cu tensiunea cea mai mare pe care am avut-o in sarcina 13 cu 8 (nu e peste limite, dar oricum, ma simteam foarte nasol, complet ametita). eram atat de umflata, ca nu puteam nici macar sa calc pe labute, parca stateam pe cioburi, iar gleznele ma omorau; si cand m-am uitat la cat de umflata eram la fata am crezut ca fac infarct.
asa ca am sunat la doctor care m-a chemat azi dimineata de urgenta la spital. are rost sa va spun cum eu aseara facem bagaje de nastere.... si nu mai gaseam nimic, eram plina de nervi, crizata ca poate trebuie scos mutunelul meu prea devreme, si culmea.... ma simteam extrem de vinovata, ca poate am mancat prea sarat, ca n-am baut apa destula.... offfff, mare scandal aveam in suflet. aaaaa, si pe deasupra venisem de la ecografie unde era totul bine la bebe (doar ca nu a crescut asa mare cum se prognozase), dar lichid cica extrem de putin
azi m-am trezit mai bine, am luat sot nevricos, surioara cu ochii cat cepele bagaj imens de spital... si tusti la doctor. am fcaut monitorizare, am facut eco cu dnul dr langa noi, mi-au luat analize... ce mai, tratament complet.. si ne-am relaxat. bebe e bine, mami e zapacit si panicos, dar mai bine asa (ca sa vedeti ce inseamna sa n-ai probleme in sarcina), suntem consemnati la apita multa, mancarica fara sare- dar nu de tot, si repaus cat mai mult (asta nu stiu daca reusesc, ca deja am 2 feluri de papa pe foc, ca nu ma indur sa-l las pe bibiloiul meu fara papica- oricum este cel mai bun sot din lumea asta si ma sustine enorm, si m-am reindragostit de el de cand sunt gravida (((--- sa-mi aduceti aminte ce am zis acuma data viitoare cand ma apuca nervisorii mei aia mari pe el))))

diana 36+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

aaaa, si zice dnul dr ca mai stam cumintei cel putin inca o saptamana si ceva, incercam sa-l tinem la caldurica- obligatoriu sa facem 38 implinite (vinerea viitoare) si mai discutam in sapt 39 cum merge treaba; dupa spaima de ieri, ma multumesc cu 38 si o zi, nici nu o as respir, cand zice dl dr, atunci sa fie. m-am bucurat mult ca nu s-a aruncat sa mi-l scoata azi, cred ca ma crizam ca naiba, dar uite, ca a fost un scumpic, si m-a si bibilit in toata nebunia si vacarmul din spital, tot a vut timp 2 minutele sa-mi zica "pui mic"- asa ma alinta el de cand am ramas gravida, si sa ma tina de mana la ecografie cand mie-mi iesisera ochii uitandu-ma la ecran.

fetelor- Luati un sfat de la mine: AVETI BAGAJUL PREGATIT !!!!!! e oribil sa te apuci de el asa instant!!!

diana 36+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Simona nu mi-as face atatea griji daca as sti ca am tot timpul sa slabesc. Dar eu o sa fiu miresica in iulie, si chiar imi doresc sa fiu cat de cat slaba , ca doar toate fetele viseaza la evenimentul acesta Asa ca in ultima vreme ma gandesc de 2 ori inainte sa bag ceva in gura caci am depasit demult limita....

Olga 34+ David


Olishka o sa fii cea mai frumoasa mireasa! Toate miresele sunt frumoase, pe bune...si nu ii pasa nimanui de un colacel mic si pufos



Gigelica +37 Victor-Andrei



http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png



Multumesc Am angajat si un fotograf f bun din Polonia care o sa ne faca la toti 3 o sedinta foto si ar fi pacat sa le stric eu daca e ceva ii zic sa mai taie din mine

Olga 34+ David

Mergi la inceput