Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(97)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Pisigri...poti sa faci inscrierea la medicul de familie cu o copie dupa certificatul de nastere si cu iesirea din spital de la neonatologie. Poate sa mearga si tati...nu e nevoie sa-l cari pe bebe dupa tine.

Luana Felicitari printesa..tine-o tot asa

Mami fericita de printesa Andrada Teona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami

Pai ce sa fac si eu: la coada in romanica noastra nu-ti da nimeni prioritate, oricat de mare ti-ar fi burtica... asa ca m-am obisnuit sa-mi fac singura ... loc!

Dar stai linistita, la ce nebunie e in birou acum, n-am nici o sansa sa nasc azi! Pur si simplu nu se poate! Tre' sa inteleaga si piciu' ca n-am timp de fugit la spital :)
Nici macar pauza de dulciuri n-am putut s-o iau: mi-am comandat clatite cu ciocolata online si le astept...

Dar voi GRABITI-VA! Mie-mi pleaca medicul din tara la final de luna asa ca am toate intentiile sa nasc in martie!

Simona 37+, cu Victor Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)



Neata fetelor!
Uite noi tot 2 in 1, maine deja intram in sapt 41...Simona draga, ne-am grabi noi astea depasite daca ar fi dupa noi, da` daca is astia miculutii mai lenesi...ce sa le facem, tb sa stam pana trece frigul (nu-mi dau seama ce altceva asteapta...)
E aiurea asa fara simptome, cu exceptia unor mici dureri ca si la CM (pe care le tot am de vreo 2 sapt incoace fara rezultate) nimic
Si daca n-ar fi destul ca sunt eu in starea asta ma intreaba toata lumea ca nimc???tel imi suna intr-una, tb dat raportul la oricine suna, pe mess nu intru ca se intampla la fel, sare toata lumea pe mine
Dr. a zis ca ne mai asteapta luni la control, daca mai apuc. Iubi nu vrea nicicum sa fie impiedicat, cred ca ma dau la masajele lui Sasha
In rest, felicitari fetelor care au nascut, nu mai stiu care au fost ultimele

Va si sper sa dam si noi alarma cat de curand

Cristina 39+ si Ana

http://picasaweb.google.com/cristinahiticas/Bebelush#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Bravo, LUANA!!! Felicitari pentru progresele extraordinare!

Mami Ayla, cum e tati?! Multa sanatate si fericire sa aveti!

ILINCA... mai e cu noi?!

37+ Brisees

gia




Ayla si Alex , va dorim din suflet sa aveti parte de liniste si de multe bucurii , iar necazurile sa va ocoleasca!
O sa ma rog si maine pentru voi, cand ma duc sa ma spovedesc si sa ma impartasesc.


Pupici

Gigelica +37 Victor-Andrei

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Dragele mele,

raportam ca m-a lasat nitelus durerea de mijloc! Probabil ca datorita celor 2 portii x 2 clatite cu ciocolata pe care le-am halit intr-o clipa :)

La multi ani Anca_Nicolae!

Vreau afara! Cu geamurile deschise la birou... si nu-mi ajunge aerul asta frumos de primavara! In fara biroului am o scoala. Copiii sunt veseli in curte, se joaca ... Asa am un dor de ducaaaaaa....

Simona 37+, cu Victor Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Bravo Luana!!! Tine-o tot asa!!!

LA MULTI ANI Anca!!!

Am uitat sa va zic: azi dimineata am primit o veste foarte buna!!! Acum doua sapt mi-am facut incarcatura virala, iar azi mi-am sunat doctorul si a spus ca este mica, ceea ce este foarte bine Sunt purtatoare de virus, dar sunt sanatoasa Sunt totusi in dilema: doctorul de la infectioase mi-a recomandat sa fac cezariana si sa nu alaptez, pe cand doctorul ginecolog imi recomanda sa nasc natural si sa alaptez

Olga 34+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Olishka, de obicei dr ginecolog este cel mai in masura sa stie ce se face in caz de nastere ... asa cum si dr celalalt putea sa iti recomande el niste medicamente, pe care apoi tot medicul ginecolog trebuia sa le aprobe sa le iei. Intelegi ce zic?
Ginecologii asta stiu, care e treaba cu tot ce tine de sarcina, nastere, bla bla bla...

Dar pentru linistea ta, mai cere o parere.

Gigelica +37 Victor-Andrei

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Ziua buna,

Dau buzna sa va dau o veste:

A NASCUT CLARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Si mami si fetele sunt bine, a nascut aseara, prin cezariana. Antonia are 3400gr, scor Apgar 10, si Iulia are 3000gr, scor Apgar 9!

Felicitari [b]Clara
!!! Refacere rapida, fete sanatoase si papacioase, laptic din belsug si muuuuuuuuuuuuuuulta rabdare!!!!



Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

Ziua buna,

Dau buzna sa va dau o veste:

A NASCUT CLARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Si mami si fetele sunt bine, a nascut aseara, prin cezariana. Antonia are 3400gr, scor Apgar 10, si Iulia are 3000gr, scor Apgar 9!

Felicitari Clara!!! Refacere rapida, fete sanatoase si papacioase, laptic din belsug si muuuuuuuuuuuuuuulta rabdare!!!!



Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi







De la Ayla si de la mine:



[b]CLARA



Recuperare rapida pentru mami si bun venit fetitelor!!!


Gigelica +37 Victor-Andrei

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Clara bravo!!! Ce fetite mari ai facut Sa fie cumintele, sanatoase si papacioase.

Gigelica si eu tind sa-l ascult pe dr ginecolog, mai ales ca-mi doresc sa nasc natural si sa alaptez

SimonaMami m-ai ametit cu clatitele. sa stii cand am tras puiutul de somn am visat ca mancam clatite cu ciocolata si cu banane. Mi-am propus sa nu mai mananc dulce, dar asa as pune mana pe telefon sa fac o comanda

Olga 34+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

Ziua buna,

Dau buzna sa va dau o veste:

A NASCUT CLARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Si mami si fetele sunt bine, a nascut aseara, prin cezariana. Antonia are 3400gr, scor Apgar 10, si Iulia are 3000gr, scor Apgar 9!

Felicitari Clara!!! Refacere rapida, fete sanatoase si papacioase, laptic din belsug si muuuuuuuuuuuuuuulta rabdare!!!!



Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi [b]Creste bobocelul Robi







FELICITARI CLARA!
Sa iti traiasca bebelusele si sa fie sanatoase si mancacioase!
Refacere usoara tie si multi !

Simona 37+, cu Victor Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput