Condica salajencelor!,alaturi de Mihaela!![87]

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Deci cafeaua mea e cu arome, da? Avem vanilie, ciocolata si caramel pt Bia Si tzigaaaaaaaaaaaaaaaari. Poate asa apare si Elvira. Apropo Elvira, mai fumezi? Parca intentionai sa te lasi? Io fac ca trenul cand mai tre sa iau tzigari la colegu si vad cat costa. De aceea nu prea ma lasa sa ii cumpar numa daca cumva uita si eu sunt in oras la magazine. Apoi ii aduc aminte 2 saptamani cate putea lua pe banii aia Ca sa nu mai vorbim de sanatate. Aici il santajez si mai mult. Ii aduc aminte ca e responsabil pt 2 sufletele mici, daca nu se gandeste la mine si la el, macare la ei sa se gandeasca... Apoi promite ca de maine se lasa. Si uite asa de 8 ani de maine se tot lasa... Boala grea. Ar trebui sa frecventeze un centru, ceva in genul alcoolicilor anonimi, poate asa s-ar lasa.


Dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Am revenit si eu acasa pe la 9 jumate, am si fisa mea, si rezultatele lui Stefan..am fost foarte eficienta azi. Bine ca mama a stat cu Stefan si pe mine m-a dus si m-a adus tata cu masina . Ai mei si-au facut luat liber acu dimineata, ca l-au adus pe bunicu sa se interneze la spitalul vechi. Nu e grav dar fiind batran si avand tenisunea mare, s-a cam speriat bunicu si a zis ca vine sa se interneze. Oricum pe vremea asta nu prea are ce munci la tara.
Oti, ma intrebai de stimulent..sigur ca o sa-mi depun dosar si acolo, dar trebuie in termen de 15 zile dupa angajare, si tre sa aduc adeverinta si de la angajator. Si atunci imi pregatesc doar dosarul, si cand ma angajez cer si adeverinta si il depun. Sa vad acum la cresa ce o sa fie, ca si acolo trebuie adeverinta de salarizare, dar cred ca merge si daca dai declaratie ca renunti la aia 6 milioane. Si dupa 1 aprilie sa ii aduc si adeverinta de la munca.
Si ce flori ai facut pentru marti? Voiam sa te intreb ceva. Mi-a mai ramas crema de aia de fructe atunci cand am facut tortul corset si am bagat-o in congelator. Oare merge sa o decongelez si sa o pun in alt tort? eventual incalzita un pic un pic, sa se poata nivela? Daca tot e in congi, ma gandeam sa mai fac un blat si sa folosesc crema aia, de fapt vreau sa fac o incercare pt tortul de ziua lui Stefan. Sa nu o dau in bara atunci.

diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

Piscotel
Torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Bine dragelor, ma duc si eu sa imi intind hainele si sa pun de o ciorbica...

diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

Piscotel
Torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

'neata!!!

multam de cafei.oti da cu menta nu ai?vezi daca oferta e mare la cafei mie imi cresc pretentiile.

spor la treburile casnice si la servici ,fetelor.

va pupez.

PS io iara am muscat-o orijinal.

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

am intrat si noi sa ne pupam matusicile
noi suntem bine, ne mai tot necajeste burtica asta pacatoasa dar crestem noi!
papa fata mea intr-o veselie, creste, o chinuie pe mami cu somnul (dar asta fac toti copii, nu?) mi-oi reveni eu la pensie sanatoasa sa fie.
daca stiti de vreun loc in zalau unde se fac tratamente cu ultrasunete pentru vergeturi, pls ajutati o "zebra" nacajita
tre sa ma apuc de cura ca vad ca de o saptamana si ceva m-am oprit la 70 kile, desi nu prea pap m-as apuca de tae bo da' de unde energie ca si asa sunt toata ziua cu ea in brate si-s rupta.
am mai pus ceva poze noi.


Maria, mami fericita de Maria-Casia

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Maria, ce scumpa e printesa...cum se uita ea cu ochii mari si intrebatori
Cu burtica, eu si in ziua de azi am probleme cu Stefan..isi revin ei cand or creste..
de vergeturi, nu stiu, si eu am ramas cu vergeturi pe picioare...dar de kilograme nu te stresa..se duc ele...este o vorba...iti trebuie 9 luni sa devii mama si tot 9 ca sa revii la formele initiale. Eu cu 72 am enit din spital, si incet incet s-au dus, au ramas la 65 si de acolo nu s-a miscat acul cantarului luni bune...de abia cand a avut Stefan 1 an si vreo 2 luni am reusit sa ajung inapoi la 60 de kilograme, cat am avut la inceput de sarcina. Iar acum tot oscilez intre 60-63 de kile...
Bia, da ce ai mai patit de data asta?

diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

Piscotel
Torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Salutare,
Multam pentru cafeluta, e a doua..dar nu se pune nu?
Azi avand program scurt ajung mai devreme, fac ceva cumparaturi, curat prin casa si odihna, maine gatim ca vine tatide la kapitala.
Pupesc si week-end placut la toata gasca si puii lor!


uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Diana, eu nu am congelat niciodata crema de tort. Am vazut ca fetele o fac. Insa Dora de ex, a congelat crema intr-o forma de inima, care a pus-o intre 2 blaturi asa cum era si a lasat-o la dezghetat. Amu daca ai pus-o in punga, nu stiu ce mai poti face cu ea. Eu zic sa incerci sa o folosesti intr-o duminica, nu te risca pe ziua lui Stefan. Si sa ne spui cum si ce ai facut cu ea. In nici un caz nu o incalzi. ar trebui sa se poata modela dupa dezghet.Mariaaaaaaa, superba pintesa. Fetili, un we placut sa aveti.


Dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

peseu: hai sa va arat ce am lucrat ieri:http://entertainment.webshots.com/photo/2322854040102125681FUlSSGsihttp://entertainment.webshots.com/photo/2135325470102125681UeuFSgnu radeti tare... pls.


Dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Oti, de ce sa radem..is chiar faine floricelele tale
De crema, tocmai asta vreau, sa fac pe acum duminica o incercare de locomotiva, si sa folosesc crema aia. Pentru ziua lui Stefan normal ca o sa fac totul proaspat. Dar vreau sa exersez la locomotiva.

diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

Piscotel
Torturi

Mergi la inceput