gradinita Little Angels Nursery

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorendiana spune:

Sheannamp, este foarte bine ca discutiile de pe forum sunt moderate si urmarite de voi. Dar, in acest caz chiar exista mamicile cu username-urile mentionate de tine. Sunt deja "identificate" ca fiind persoane reale cu copilasi in LAN.
Unii chiar creeaza probleme false si exagereaza.
Precum am mai spus, este greu de crezut ca sunt si gradinite super ok fara "exagerari" sau interventia "sub acoperire" a vreunei directoare in cauza.

Sa continuam totusi sa ne axam pe subiectul acestei discutii si sa postam comentarii constructive pentru cei care intra sa isi formeze o parere despre LAN.

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorendiana

Sheannamp, este foarte bine ca discutiile de pe forum sunt moderate si urmarite de voi. Dar, in acest caz chiar exista mamicile cu username-urile mentionate de tine. Sunt deja "identificate" ca fiind persoane reale cu copilasi in LAN.
Unii chiar creeaza probleme false si exagereaza.
Precum am mai spus, este greu de crezut ca sunt si gradinite super ok fara "exagerari" sau interventia "sub acoperire" a vreunei directoare in cauza.

Sa continuam totusi sa ne axam pe subiectul acestei discutii si sa postam comentarii constructive pentru cei care intra sa isi formeze o parere despre LAN.

Toate cele bune!


Asa cum am mentionat, la verificarea IPului, toti cei trei useri mentionati mai sus scriu de la aceeasi adresa. Repet, e de datoria mea sa anunt acest lucru.
Nu am comentat si nici nu pun la indoiala veridicitatea persoanelor care scriu sau a continutului mesajelor lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorendiana spune:

Sheannamp, inteleg acum! Fan club nu stiu sa existe:) sau daca exista nu stiu eu de el. In gradi nu exista un calc. cu acces la parinti. Ma indoiesc! Asa ca...nu stiu ce sa spun!
Totusi informatia postata de cei 3 useri este corecta.:) Afirm asta in caz ca vreun cititor pune acum la indoiala cele scrise de userii mentionati.

Daca mai are cineva intrebari va raspundem cu mare placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

singurul motiv pentru care nu am sesizat politia cand l-am retras pe fiu-meu de la gradinita little angels nursery a fost ca eram intr=o criza groaznica de timp, disperata sa gasesc alta gradinita ca nu aveam cu cine sa las copilul.eram fara niciun ajutor acasa, fara zile de concediu ramase etc. si acum imi pare rau ca nu m-am dus la politie.

ca directoarea a postat pe acest subiect sub diverse nume arata doar ca e impostoare. nu stiti ce poate face mai mult de atat! si nici nu va doresc sa aflati.
sa nu cumva sa va dati copilul la gradinita little angels. nici daca e ultima de pe pamant. baiatul meu a fost aici timp de o luna, in 2007.nu implinise inca 2 ani. feed-back-ul de la el era slab, copilul nu putea spune ce-l doare. la vremea respectiva gradinita avea 2 asociate drept patroane, dar la sediu nu am vazut-o decat pe una dintre ele, cea activa. mama acesteia din urma era bucatareasa gradinitei.

ipocrizia si linguseala asociatei-patroane m-a pacalit ceva timp. primul semnal de alarma a venit atunci cand la masa de dimineata, IN FATA MEA (in unele zile ramaneam o ora in gradinita fiindca nichita plangea cand il lasam. la urmatoarea gradinita nu a plans nici macar o zi), bucatareasa si patroana il tineau pe copil cu forta de colturile gurii ca sa-i introduca un sandvis!
apoi l-am gasit cu capul spart. fara sa mi se dea telefon sau sa fie ingrijit, cu sangele coagulat prin par.
copilul meu nu avea cine stie ce apetit pe vremea aia, recunosc. dar venea acasa si cerea prin semne (nu vorbea prea bine la 1 an si 10 luni) mancare. intr-o luna a slabit peste 1 kg! la varsta lui....
deci va dati seama ca nu primea nimic acolo. nu-si bateau capul dupa ce plecam. iar cat stateam acolo imi aratau excesul de zel prin violenta.
in luna respectiva si-au dat demisia singurele doua educatoare pe care le aveau. mi-au zis ca nu mai suporta, fara sa-mi dea lamuriri suplimentare.
intr-o zi am venit mai devreme si am surprins-o pe aceasta patroana care facea si pe educatoarea, din lipsa de personal cred, urland la copii: "nenorocitule! daca nu te asezi te bat de te ...pe tine"
am intepenit, doamnelor! nici nu stiam cum sa reactionez, am crezut ca nu e posibil asa ceva in anul in care traim.
nichita bifase deja 4 zile din a 2-a luna la aceasta gradinita. i-am spus ca-=l retrag in acel moment si doresc inapoi taxa pe care o platisem in avans pentru luna a 2-a. a inceput o tiganeala cu urlete si care a culminat cu datul meu si al copilului pe usa afara, fara bani si fara pijama+papucei si fara punga de pampers dusa proaspat. s-a bucurat si la un pachet de pampers!

doamnelor care aveti copii la aceasta gradinita, habar nu aveti ce se intampla cand nu sunteti acolo! ceva complet diferit fata de masca arborata de respectiva patroana. pe site-ul lor vad acum o singura pers. de contact. poate totusi a ramas singura cealalta asociata pe care nu o vazusem niciodata, desi ma indoiesc. mai probabil este ca a ramas aceeasi femeie de joasa speta, educatie si conditie pe care am intalnit-o eu.
numai scarba de statul pe la usi, pierderea de timp sau completarea de n declaratii m-au impiedicat sa merg in seara aceea la politie. in urmatoarele zile nu am facut decat sa vizionez alte gradinite. pana cand ma eliberasem deja si as fi avut timp de sesizari, deja imi era sila si nu mai vroiam sa mai am de-a face cu ea de nicio culoare.



mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

precizari la mesajul anterior:
- am auzit-o apeland copiii si cu "nesimtitilor".
- in cursul conflictului din ultima zi a folosit cuvinte din argou la adresa mea, de fata cu copiii, desigur. de indata ce au aparut primii parinti care veneau sa-si ridice copilasii si care erau uimiti de discutia cu "vreau inapoi banii dati in avans" din partea mea/"iesi afara" de partea cealalta, le-a explicat acestora ca se cearta cu o madam nebuna ca nu i se ingrijeste copilul suficient, dar copilul este de vina.
- m-am uitat acum pe chitanta de la gradinita aceasta, in speranta ca gasesc numele individei pe care nu-l mai tin minte, dar nu exista decat semnatura ei, indescifrabila. din pacate nu pot sa va dau numele ei, desi as vrea, ca sa verificati daca mai exista aceasta patroana sau a ramas doar asociata ei. tin minte ca era bruneta, slabuta, in jur de 30 de ani si avea un baiat de vreo 4-6 ani atunci.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Trebuia sa fi spus povestea cand s-a intamplat. Eu asa am procedat cu mizerabila cresa Accorns. Pentru mine a fost evident ca sunt 3 useri intr-unul, probabil directoarea, dupa pasiunea cu care "iubeste copiii". Multumiri capcaunului pentru verificare.
Dragi mamici naive,care ati postat aici, nu v-ati intrebat oare cum de au ajuns atat de repede sa foloseasca olita copiii vostri, care acasa nu voiau sa auda de aceasta?
Eu tot mai caut gradinita pentru copilul meu, inca nu m-am decis, noroc ca nu m-am repezit aici, si ca n-am fost in locul tau ca o bateam pe individa de "se ....pe dansa" ca sa o citez.
Eu cred ca o gradinita unde un copil pana la varsta de 3 ani e "convins" f. repede sa stea pe olita nu e ok, cred ca e constrans zdravan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Anda77 nu contest experienta nefericita pe care ai avut-o cu aceasta gradinita in 2007, dar din 2007, sa postezi in 2009 un mesaj in care sa denigrezi gradinita, fara a cunoaste situatia actuala , mi se pare dezinformarea parintilor care ACUM ar dori sa-si inscrie copilul la aceasta gradinita.
Eu am deschis acest subiect acum un an. Mi-am inscris copii la gradinita (gemeni) in august 2009, iar de atunci suntem aici. iar directoarea gradinitei nu a postat nici un mesaj la acest subiect. Din userii care au postat aici pot afirma ca eu si lorendiana suntem chiar mamici care au copii la acesta gradinita ( poti verifica si pe blog-ul gradinitei daca te intereseaza).
In 2009 cand am vizita eu gradinita si in prezent, director este d-na Elena Neagu, o persoana cu care am avut si am in continuare o foarte buna comunicare. Nu cunosc nicio asociata, este singurul manager al gradinitei, iar din educatoarele pe care le stiai in 2007 nu ma sunt in gadinita ( poate doar una singura, dar nu sunt sigura)Nu este gradinita perfecta ( exista asa ceva?!), dar pentru copii mei a fost si este foarte potrivita. Aveau 2 ani cand i-am inscris, feed-back-ul de la ei nu era forte bun, dar este evidenta evolutia lor. Gradinita ne este deschisa oricand, noua, parintilor, sa o vizitam, sa verificam si sa discutam aspectele care nu ne convin, atat cu educatoarele cat si cu d-na director ( si folosesc apelativul d-na pentru ca, in opinia mea, chiar este o DOAMNA).
Si eu am avut parte de un incident neplacut cu baietelul ( s-a lovit la cap), dar am fost sunata imediat, l-a vazut si d-na doctor care era in gradinita in ziua aceea, iar d-na director mi-a propus sa-l duca sa-i faca o radiografie, desi rana era superficiala si nu a avut alte urmari decat sperietura initiala.
Cat despre actul educational, puteti vizita blogul gradinitei ca sa vedeti ce fac copiii nostri in timpul programului.
Dragi mamici care mai aveti copii la aceasta gradinita ( lorendiana stiu ca isi mai are puiul aici) poate ii spuneti si voi, din punctul vostru de vedere, care este situatia in prezent la aceasta gradinita.
In acest fel, poate d-na Anda77 isi retrage cuvintele virulente la adresa personalului gradinitei ( care se pare ca nu este acelasi cu cel din anul 2007 cand a avud dansa copilasul aici).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matei_2010 spune:

buna, eu sunt noua pe aici, am citit toate discutile despre aceasta gradinita si nu stiu ce sa mai cred; eu imi voi inscrie copilul la cresa LAN din 14 febr. 2011, am fost deja si am discutat cu dna director si mi-a lasat o f. buna impresie ca om; copilul meu are 6 luni si LAN este singura cresa din zona ma care primeste copii mai mici de 1 an; in prezent cel mai mic la grupa mini are 10 luni si zicea ca il au in cresa de la 4 luni; va rog daca sunteti mamici cu copii la acasta gradinita in prezent contactati-ma urgent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Mami lui Matei, desi copii mei nu mai sunt la aceasta gradinita (vorbesc de sediul de pe prof. Ion Ursu pentru ca mai exista un sediu in Berceni), am pastrat legatura cu d-na directoare si imi mentin parerea buna pe care am formulat-o despre aceasta gradinita. Precizez ca motivele pentru care nu mai mergem la LAN nu au legatura cu gradinita. Daca doresti detalii, ai e-mail-ul meu in bara.
Numai bine iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastase17 spune:

buna ziua,,eu am fost bucatareasa in anul 2012 la little angel nursery din strada ion ursu si vreau sa va spun ca este o gradinita deplorabila, cu doar doua copanele de pui trebuia sa fac felul unu si felul doi la 28 de copilasi ,meniul care este scris pe sait la ei nici nu exista in farfuri,plus de asta nu exista niciun fel de activitate cu copilasi in interiorul gradinitei,cele 3 asa zise educatoare sunt tare scirboase si tipa la copi,le vorbeste tare urit si cateodata ai si mai atinge,,mai ales o educatoare CRISTINA care desi este MARITATA sta toata ziua pe internet pe saituri de socializare si vorbeste cu multi barbati,,mai ales pe telefon vorbeste toata ziua cu barbati,,nu se face niciun fel de educatie cu copilasi,,patroana ELENA este dezinteresata de ce se intimpla in gradinita sau poate nu stie,cat am lucrat acolo nici nu mia facut contract de munca,ne tine 3 luni chipurile de proba dupa care zice ca nu esti buna si te da afara si aduce alta,eu am avut salariul de 10 milioane si nu a platit nici un impozit la stat dar mite sa-mi faca carte de munca,asa face cu toate,sa scape de impozite,,am sa revin cu mai multe ce se intimpla acolo,,plus de asta se lauda EDUCATOAREA CRISTINA ca patroana traieste cu soferul gradinitei ALEX el fiind insurat va luati cu mainile de cap ce se intimpla acolo,,am sa revin cu mai multe imformatii,,,o zi buna

Mergi la inceput