locatie grecia

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Buna,Mihaela!
Noi mergem intre 27.06 - 4.07 si vom sta la vila Manos,intr-o garsoniera,am inteles ca proprietarul vilei are si un hotel Nikos Paradise,cei de la vila au acces gratuit la piscina hotelului,din pozele de pe net arata super.Noi am ales vila pt. acea bucatarie,macar o cafea sa ne putem pregati sau in caz de "forta majora" ceva pt. copii.Daca mergi pt. a doua oara poate imi poti da mai multe amanunte despre statiune,locatii bune de servit masa,excursii,etc.,orice detaliu e bine venit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Hehe si noi tot acolo vom merge, dar o sa stam la Niko Paradise. Ma asteptam ca acolo o sa mergeti pt ca e cel mai bun hotel din Platamonas. Noi am stat acolo si acum 2 ani. Niko e f de treaba si ar face orice sa se simta clientii lui bine. Noi mergem pe 29 august. La Manos daca imi aduc aminte bine e mai spre port. Ati luat si cu masa? Piscina e f ok, curtea e curata, Stelios fiul lui Niko face niste cockteiluri super. Hotelul e mai frumos ca in poze, daca vrei iti dau eu poze de acum 2 ani, dar am inteles ca a renovat. Statiunea e linistita, nu sunt multi romani, la taverna lui Sakis din port se mananca excelent.
Iti stau la dispozitie daca vrei sa ma intrebi ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Mihaela multumesc mult pt. raspuns,chiar as vrea sa vad si cateva poze!
Noi am luat doar cazarea,fara masa,sper sa ne descurcam cu papica la fata locului,e adevarat,vila se afla spre port si cu siguranta nu vom rata taverna lui Sakis!
Pana vom pleca te voi mai stresa cu intrebari,ma bucur ca am gasit pe cineva care a fost in acel loc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Nu s-a mai intors nimeni de curand din Grecia?M-ar interesa cum e drumul prin Bulgaria,cate ore ati facut de la granita noastra pana in Grecia cu auto personal,cum circula bacul la Bechet?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Citat:
citat din mesajul lui bozomic

Revin cu o intrebare. A stat cineva in SARTI ? Ma puteti ajuta cu informatii despre cazare in aceasta statiune? Multumesc


Am vizitat Sarti, insa nu am stat acolo. E o statiune micuta, f.linistita, salbatica... Nisipul e foarte fin, plaja aproape pustie (in varf de sezon!). De pe plaja zaresti muntele Athos. Sunt doar cateva pensiuni acolo.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

In sfitsit anu' asta l-am imbirligat pe barbate-miu sa facem grecia !!....cu plecare pe 1 septembrie.Am o intrebare pentru fetele care au mai fost ?!....de unde-mi cumpar haina de blana ?! Traseul o sa fie asa : salonic o noapte , 10 nopti la un hotel de 5 stele in kamena vourla cam la 180 km de atena , vom ajunge in excursii la atena , meteora , delphi , insula evia , la intoarcere 2 nopti in salonic. De unde-mi iau blanita pe traseul asta , si de mai buna calitate ??!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lidiadanaila
Am o intrebare pentru fetele care au mai fost ?!....de unde-mi cumpar haina de blana ?!


Lidia , haina de blana iti poti lua din Kastoria(Grecia detine 30% din productia mondiala de blanuri de lux, iar Kastoria detine 80% din productia Greciei- majoritatea blanurilor de lux din lume provin din aceasta zona). Este la mai putin de o ora de Salonic (s-a deschis acum drum direct) si gasesti ce blana iti doresti de cea mai buna calitate. Nu uita sa negociezi la sange. Ca sa iti faci o idee de pret iti pot spune ca gasesti haina de vizon 5 stele, lunga, pana la glezne,nasturii din cristale swarovski,unicat,la max 2000 eur. Cred ca este cel mai ieftin loc din Grecia de unde poti sa iti cumperi o blana de calitate.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camelia72

Nu s-a mai intors nimeni de curand din Grecia?M-ar interesa cum e drumul prin Bulgaria,cate ore ati facut de la granita noastra pana in Grecia cu auto personal,cum circula bacul la Bechet?
Camelia,mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)


Ne-am intors pe 6 iulie din Grecia. Am fost cu masina personala in Corfu. Drumul e super bun si prin Bulgaria. Soseaua e ok (astfalt ma refer), am calatorit in timpul sapt si drumul liber, aerisit. Politistii nu se dezmint. Am fost un grup de 5 masini. Noi primii, deschizator de drum, cu gps si det radar. Dupa Sofia ne-au oprit pe primele 2 masini si de la obraz ne-au cerut "contributie 20 eur" in limba romana. A platit sotul si cand ne-a facut semn sa plecam a plecat si a doua masina oprita pentru care ne-au dat prin statie si ne-au oprit din nou dupa nici 20 km si de la obraz, in limba romana, ne-au cerut la ambele masini odata. A vrut sotul sa le dea doar 10 eur si Replica "la asa masini (Jaguar noi si BMW X5 prietenii) ar trebui sa dati 50 eur" dar ne-au iertat tot pt 20. Concluzia: nu va enervati, sa aveti marunt si sa respectati cat se poate limitarile de viteza si depasire. Noi nu incalcasem nici o regula dar ... masina i-a atras. La intoarcere a mers in fata o Toyota si nu a mai atras politistii.
Din zona Sofiei este autostrada frumoasa.

Drum bun si daca mai vrei info ... intreaba.

mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

mie una mi se pare strigator la cer: de la obraz sa ceara!!!
oameni buni exista urmatoarea varianta: se suna la 112 si explicati acolo ce vi se intampla...apoi faceti plangere in scris...nu mai tolerati asa ceva

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Crezi ca nu gaseau ei ceva? De ex au boala sa nu calci linia continua nici pt a ocoli o groapa. Iti dai seama cat timp am fi pierdut daca ne contram ca nu am depasit linia continua si ei ziceau ca da? de ex. Sigur nu facusem nimic mai ales ca ii vazusem si banuiam ca sunt acolo pt ca de 4 ani de fiecare data cand am traversat Bulgaria a fost echipaj de politie in locul acela.
Locatia: dupa Sofia, spre Kulata, la un moment dat soseaua urca putin si este orientata spre dreapta (si semn de depasire interzisa si o restrictie de 40 sau 50 km/h) iar pe mijlocul drumului se formeaza ca o zona cu ffff mult praf si e un STALP iar imediat pe dreapta este masina de politie si un spatiu in afara carosabilului unde sunt oprite masinile. Politistii stau mereu pe stanga, relativ in boscheti, cu 3-4 metri inainte de stalp si curba.
Cine a parcurs drumul acesta recunoaste imediat zona.

mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput