Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (315)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

"O mama isi dojeneste fiul:

-Aha!, deci in Spania nu vrei sa te duci, in Italia nu vrei sa te duci, fotbal nu stii sa joci, manele nu vrei sa canti...... .......Bina ma, atunci da la facultate.....sa ajungem de rasul blocului!!!!...."

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bianca super tare .
la noi caruciorul a ajuns la 1800 lei, atat e la Miniblu, doar ei aduc...in alta parte nu am mai vazut...doar in Austria.
Nu se pune problema sa-l las pe marco in tara. Clau va munci de dim. pana seara, poate ne vom vedea rar de tot. Sorella lucreaza si ea...eu voi freca menta. macar sa o frec impreuna cu fiu-mio.
Nu stiu....sa vedem...parca e mult timp...am plante care trebuiesc udate, o groaza de alte chestii, in plus va pierde marco cu inotul....as vrea sa merg si parca nu.
adica m-as duce, dar dupa max. 2 sapt. m-as intoarce acasa.
Si pana sapt. viitoare, cand se intalneste iar cu Francesco....nu stiu mare lucru. ma enerveaza situatia asta, dar n-am ce face...nu-mi convine stau acasa.

fug la , n-am nicio tragere de inima, dar e cazul....

_
Gio22+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Bonjour doamnelor, aici e a treia zi cu soare si am vazut ca pana duminica va fi asa cand isi revine la ploaie si vreme aiurea....ca de obicei . Eu am fost foarte eficeinta azi,m-am trezit de la8 si pana la 9 am adunat si pus la loc to, spalat pe jos si sters praful s-a trezit piticul pe la 8,30 si mi-a incurcat socotelile ar am terminat impreuna treaba.
Bianca nu stiu ce sa zic de centuri eu nu ma bag dar nu cred ca e ok plus ca se invata ca se poate si asa si daca Doamne fereste e un accident sare din scaun, eu o prietne f buna din Cluj care isi ducea copilul cu scoica nefixata pe bancheta din spate in Jeep intr-o intersectie s-au ciocnit cu alta masina nu f tare dar copilul a picat cu fata in jos intre scaune cu scoica pe el ...a tras o sperietura.
Giova am vazut carucioarele e f faon care iti place tie si cel care l-ati avut...si aici cele mai solide sunt extrem de scumpe pe la 400-500-600 de euro nu stiu de ce mi se par scumpe. Ma bucur tare ca se intrevede ceva bun pe plan financiar, vezi la sigurarile private de calatorie in strainatate la Allianz pana in ce luna de sarcina te acopera ca daac ai aveea de aceea nu ar fi pb, si vezi si cardul acela de asigurat european ce acopera ca sincer daca ai avea pb cu sarcina in Italia sigur ai fi mai bine ingrijita ca in Ro doar sa ai acoperire financiara ca au si acolo nsite tarife . bine orium ca scapati de grija cu firma, ma bucur pt voi
Maraki eu am retinut ca nu Bianca il sperie zicea ca e tampenie, nici al meu nu stie de nimic sa se sperie, de tigani sau bau bau umbla noaptea prin casa singur cu doudou in mana nu are nici o treaba , eu mai nou il urechiez un pic daca face tampenii ca se simte f jignit e suficient sa il intreb daca vrea sa il trag de urechi ca se executa si e cuminte. Taica-sau e panarama rau cu educatia lui Alain, el ii arata numai palma si il intreaba " o vezi?" vrei bataie? N-a durat decat o zi pana l-am auzit pe Alain cu "o vezi?" daca il supar cu ceva imi arata mana,eu il cert si Jean moare de ras nu poate rezista cand il aude pe Alain cu "o vezi" ....suntem niste parinti dusi cu pluta.
Azi merge iar la Crrefour dupa provizii de apa imi jur ca nu mai cumpar nmic decat apa si legume a primit Jan ceva cec de 32 de ruo de cumparaturi ca se tot aduna in contul ala de fideliatte cate 99 de centi cand iei un cos plin glumesc dar cam asa e. Azi iau un portbagaj de apa sa fie pe o saptamana ca o caram noi pe rand sus, eu beau zilnic o sticla de 2 l plata si una de 1,25 minerala plus ce mai prind de la robinet cand sunt in zona . Aici se vede faza cu criza la ec oferte baga astia in magazine, Cora si carrefour au concurenta la scazut preturile si oferte de una gratis sau una la 50%....Leredoute pastreaza reducerile , Quelle are 50 % reducere desi nu e sezon, de la 3 Suisse reduceri de pana la 70% plus cadouri de la fiecare daca faci comanda, la astia din urma o sa fac comanda cand ia Jean salarul ac imi dau o plapuna pe 2 persoane gratis de "Bine venit" si e mortala cu imprimeu de palmier . Aia de la Leredoute mi-au trimis oferta ca imi dau un pardesiu de primavara cadou, livrare gratuita si cec de 20 de euro pt 35 de euro de cumparaturi .

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova...cam scump carutul ala zici ca-i poleit cu ceva. Nasa lui Dani..cealalta mai "fitoasa" si-a luat nu stiu ce carut de pe net cu landou si prostii cu vreo 2000 lei si dupa 3-4luni de impins (e cu 4 roti nu cu 6 sa aibe directie ) a constat ca e napsha si a spus ca si-l schimba . Habar nu am ce a facut ca nu am mai vb cu ea..a fost la ziua lui dani ulterior cu laptopul ala care sta pe dulap si de atunci nu am mai vb. tare s-a schimbat de cand a nascut si eu sincer nu o pup in fund ca e nasa lui Dani. Daca vrea sa il vada stie unde il gaseste, daca nu... Oricum ei s-au oferit sa il boteze nu i-am rugat eu..eu de rusine i-am pus ca s-au autoinvitat. Ma rog..numai ma enervez cand scriu de ei.. Poate vine de pasti si ii aduce un iepuras dar slabe sanse ca nici pe mess nu vb .
Silvia...fain ca sunt oferte si reduceri, asa e si aici pe la real...multe oferte la 2+ 1 gratis sau 1+1 gratis.. Stiu ca nu e bine cu centurile dar deja de mai bine de o jumatate de an tot asa il purtam si s-a intata asa . Spor la shoping..sunt curioasa daca te tzii de cuvant si doar apa si legume cumperi . Eu nu pot sa fac asemenea juraminte .
Si eu dau cu , acum am bagat perdele la spalat si am spalat geamurile la dormitor. Napsha meserie asta dar nu am ce face .
Pe Dani nu l-am dus la gradi, a ramas acasa cu noi. Am sunat-o pe cosmeticiana mea sa merg la epilat si nu are loc doar luni . Mi-e dor de o manichiura k-lumea si cred ca merg sa imi fac pofta .
Mai revin eu...

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Gio, fain caruciorul si cred ca merge super usor, doar a mie mi se pare ca sta f suspendat copilul in el...o fi un fluturas al meu ca nu se prea poate misca . Cu Italia...grea decizie, sicer nu stiu ce sfat sa iti dau. Ai putea sta o perioada acolo, mai pe la Tm, mai pe la Alba sa nu te plicti acasa...faceti cum credeti voi ca e mai bine.
Silvia, spor la cumparaturi si noi cred a mergem azi in grup, desi nu imi place sa merg cu amandoi ca sunt agitati.
Cu scanul de masina, nici Tia nu sta in centuri, dar ea nu a stat nici in carucior vreodata legata. In schimb pe cezar trebe sa il leg oriunde ca sare imediat. Nu m-am trezit ca ma bate o doamna pe umar "Doamna, v-a cazut copilul", el cazuse din carucior si era in zapada la picioarele mele, nu zicea nici pas...eu eram cu ochii dupa strumfa, si avea vreo 6 luni.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Ralu am ras cu lacrimi la faza Doamna v-a cazut copilul , bine ca nu a patit nimic prapaditul. Noi nu ma putea sa il lasam in masina fara centura nici noi nu mergem never ca e periculos aici si ca sa ajung la Cora sau la alt merket mare iesim pe autostrada se ruleaza f repede, mereu cand mergem in tara sau pe aiic prin zona vedem accidente in lant si la peste 130 la ora Doamne fereste sanu fie pusa centura. Al meu sot ruleaza cand mergemin Ro si cu 180 la ora in Germania pe anumite autostrazi Alain doarmelinistita habar nu are dar e mereu in centura . Cu mersul la magazine stiu cum e Alain mai noou isi ia el carucior din ala mic de cumparatri si il impinge el dar fuge si il pird din privire o clipa si bag sprint dupa el printre rafturile imense din magazine ne certam si iar o luam e la capat....nu stiu cum reusesc altii cu cate trei copii dupa ei ca eu de as avea 2 ca Alain clar as pierde unul , ne gandeam cu Jena sa ii punem ceva bratara cu numele si un tel de-al nostru la shopping .
Bianca dau raportul cand vin dar sunt decisa nu iau nimic in plus spor la treaba.
vai ca am inceput mesajul de o ora dar intre timp am fact si o supa ed fasole la baieti, Alain m-a pus sa ma joc Grant turismo jocul ala cu masini pe playstation si eu dupa o tura ii dau replay si cand se prinde imi aduce maneta si imi zice " mai mama nu asa " ....cand nu il duc la gradi si pt alea 2,5 ore imi mananca urechile .

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Am uitat sa va zic ca am reportat 2 succese azi unul a fost dimineata si m-am urcat pe cantar si am vazut ca incepe cu 6...aveam 69 de kg nu credeam ca o s ama bucur cand vad asta vreodata dar cum am vazut eu si 75 de kg pe cantarul ala va dati seama ca m-am bucurat ca am schimbat prefixul . Al doilea succes a fost ca am reusit in sfarsit sa lamuresc o Doamna super draguta de altfel de la Martorii lui Yehova cred ca nu vreau sa discutam impreuna cartile care mi le tot aduce....dupa multe programari de intalniri azi i-am zis frumos si insistent ca e bienevenita sa imi lase oricand in cutia postala brosuri si ca apreciez ce face ca mai bate pe la usi sa vb de Dumnezeu in zilele de azi dar ca eu nu discut cu nimeni convingerile mele...a zis ca e ok, va lasa numai reviste si daca ma razgandesc sa o anunt....era o Doamna asa draguta si stilata pe la 50 de ani nu puteam sa o repezesc si uite asa ma tine in intalniri de dinainte de Craciun .
Sa mai zica cineva ca viata de casnica nu e interesanta .....

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

ziua buna gagici....eu cu munca pe la scoala ,acasa ...

copiii mei sunt bine si nazdravani
GIOVA asadar nu sti ce sa faci...eu una m as duce pe bune
BIANCA si sta Dani la colt???...papanul; meu n are nicio treabase degeaba ma agit,daca ridic tonul zice ..,,aolooo ma doare capu...,,m a facut praf copilul asta..sotu meu a is ca nu credea vreodata sa pot avea asa rabdare cu el si sa i fac toate poftele
ANDIARRO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


I-am luat un ghiozdan cu cars piticului, mai are unul cu Winnie, dar ala e pt. gradi, asta e mai marisor si e pt. inot. El i-a gasit rapid intrebuintare, cica e mare si ii incap toate masinile in el.
Nu a vrut sa stam in parc, nici nu era prea cald, soare cu dinti....dar tot puteam sta 30 minute.

Curatenia am facut doar o parte....dat cu aspiratorul...rerstul...nu cred ca mai am chef azi.

Bianca e intr-adevar scump, cam la pretul asta e si in Austria, mai vedem daca il luam sau nu...avem timp sa ne decidem.
Si eu as spala geamurile/perdele, dar la cum anunta astia ploile, chiar nu am chef.
Silvia harnicuta ai fost si tu azi, bravo. si eu trebuie sa cumpar mai multa apa, pana acum luam cu sticlele, de acum iau cu baxul...e mai greu cu pusul lor in masina, caci in parcare le preia Clau. eu maine am zi de shopping. sunt curioasa daca te-ai abtinut si ai luat doar legume si apa.
super ca ai schimbat prefixul in jos. eu am ajuns la 67. cu marco am pus 13 kg, la 22 sapt. aveam un plus de 2,5, acum am 4, 5. sunt convinsa ca depasesc cele 13 din prima sarcina.
Numai asig. privata imi voi face, cu cardul acela de sanatate nu rezolv nimic. se tine cont de ultimii 5 ani, si noi in sept. 2004 ne-am intors din Italia, asa ca nu am lucrat. ar trebui sa platesc vreo 3 mil. la stat si chiar nu am chef.
Rallu copilul sta ca si intr-o scoica in el, e cam naspa pt. nou nascut, doar ca noi primim landoul de la nasi. asa ca va sta bb perfect intins, daca ne decidem sa-l cumparam.
Doamne ce m-am distrat de faza cu cazutul lui Cezar din carucior. Poate plecai si vedeai mai incolo ca ai caruciorul gol.
Cosmi nu mai zici nimic?

Cu Italia nu stiu sincer....sora-mea de abia asteapta, cica ne tine pe toti daca trebuie si 2 luni. o cred si eu...nu ne-a vazut de mult....tare dor ii e de noi. Doar ca eu...nu mai prea am chef sa merg....mai vedem acum.

_
Gio22+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello,

Am fost la cardiolog astazi, mi.a facut ecografie, electrocardiograma si o monitorizare speciala pe un fel de bicicleta m-a gasit bineeeee

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput