Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (315)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Ana surpriza sa nu zici tu nimic....
Felicitari mamico mult laptic si refacere rapida .
Maraki asa a venit acasa Dani...cu moaca asata "suparata" cica...a venit in fata mea si mi-a aratat steluta si eu repede am zis ca ii fac poza sa ii ramana amintire. Si l-am certat putin dar degeaba ca in seara asta a muscat-o pe Sandra ..asa ca inainte de somn a stat 5 minute la colt.
Giova, e 9-36 kg de la primii pasi. Chiar m-am bucurat cand mi l-au luat ca am zis ca ii va fi bun mult timp. Pai inchipuie-ti ca si Sandra a mai stat in el..la nevoie cand suntem prea multi in masina si are 50 kg ..
Rali..cine edoamna FBI ? Ca eu nu m-am prins...

Noi am fost azi la frezat si in plimbare la socrii. In rest nimic deosebit.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova sa stii ca m-am uitat acum pe situl de la primii pasi si nu am mai vazut scaun grupa 2. Poate nu mai fabrica...naiba stie. E identic ca cel de grupa 1, dar e ceva mai mare...

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ano felicitari mamico!! s-a facut livrarea pana la urma mai repede decat DPN-ul. e o dulceata si tu arati foarte bine.
Anastasia sa fii cuminte si sa papi mult laptic.
Ana refacere rapida si numai bucurii sa va aduca frumoasa.
Ce a zis Alex cand a vazut-o? cum a reactionat?
si parca seamana cu Cristi ...cred ca e tare fericit...
Bianca madame FBI este Irina a lui Mario.
Maraki strigi catalogul?


_
Gio21+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bianca probabil e pt. 36 kg si atunci e normal sa nu mai faca altul.
Si eu trebuie sa iau, dar nu stiu daca sa iau doar inaltator, sau sa fie tot cu spatar.
Carucioarele din drop le-am pus pt. de zmeurici. le aratam ceva la astea Chicco.

edit: merg si eu la nani, caci m-am pus pe papat cioco si nu e bine.



_
Gio21+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova sa inteleg ca tu stiai ca Ana e nu? ..mai mai ce de secrete pe aici..esti confidenta multora .
Nu ii lua doar inaltator..ia-i fotoliu auto...dinala are si nepotul meu de 6 ani si e mai usor si de montat si nu ocupa atata loc. Ala se prinde cu centura masinii e mai usor si mai ingust putin.
Deci acum sunt 2 pe aici nu? Erau mai multe dar din anumite motive...nu mai sunt
I-am spus sorei mele ca a luat steluta neagra si mi-a zis sa fac ceva sa il dezvat sa mai muste...ca daca doamne fereste musca pe cineva mai tare pana la sange si ala are hepatita B sau C sau chiar HIV? .
Mi-a spus Dani ca educatoarea i-a spus ca il cheama pe nenea Zoly cu pantentul (omul de intretinere) sa ii scoata dintii daca mai musca .

Cred ca merg si eu in patuc.
Noapte buna sa aveti

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

cine mai e gravi in afara de tine giova? imi scapa in momentul asta ma duc sa vad un film....scriu maine de la sv daca ramane neparolat laptopul..noapte buna si tuturor

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Fetelor care vreti sa mai luati scaun de masina peste 16 kg eu una il recomand pe cel care are si centura individuala pentru ca cel care se prinde numai cu centura de masina e apa de ploaie daca nu ai un copil asa de cuminte incat sa stea si daca isi poate scoate centura Alain isi mereu jos centura de pe umeri si ramane prins numai la talie daca am fi luat din ala ce se prindea numai cu centura de masina aceea fiind autoreglabila el ar fi dat-o la o parte si se daea jos din el , scaunele de genul asta le gasiti numai la grupa 2-3 cele de grupa 3 nu mai au si centuri individuale.
Giova in ce drops ai pus carucioare?
Bianca sa va fie de bine noua freza si f bine faci ca il pedepsesti pe Dany daca musca, nu e delco bine nici pt el nici pt cei acre ii musca , , nu faze de genul ca iti scot dintii Doamne ce idei au unii ci explicat frumos ca lui nu i-ar placea sa il muste si pur si simplu interzis cu pedeapsa la colt si privare de desene astea cred ca e mai dura.
Maraki daca retin bine ca nu a mai postat de atunci cred ca Angi de la Timisoara mai e gravi...sper sa nu fu retinut gresit.
Ralu am uitat sa zic ca imi palce cum o alinti Tia pe printesa ta .

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata,

Da Silvie, ai dreptate ca Angi este gravi Deci nu sant eu chiar dusa cu memoria, nu am retinut pt ca nu a intrat de un car de timp aici.

Da mai Bianca, are dreptate Silvie cu speriatul copilului,ne-am europenizat si noi, nu-i mai spune ca il fura tiganii sau baba spune si tu ca il cearta nenea sau ceva....Angelo nu stie de chestii din astea.Oricum tu faci cum crezi, noi doar ne scriem parerile....si faza cu dintii, ce imaginatie ai

asteptam prezenta la catalog astazi

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu spun prezent.
ieri a fost o zi super pt. al meu sot...ne-am rezolvat si probl. de viitor ale firmei, DAR pt. asta trebuie sa mearga dupa Paste pt. 1-2 luni in Italia la specializare. si aici e problem,a mea mare.....caci vreau si eu cu el, mai ales ca merge in Trento unde e sorella. eu si marco as sta la sora-mea, Clau cu asociatul naiba stie...sa vada conditiile italianului (fostul lui sef pe cand eram in Italia).
Sincer mi-e cam groaza sa stau atata acolo, fara control, fara dr, etc.... daca ar sta mai putin, as merge....sau mergem si noi si stam mai putin.

Bianca eu am stiut dar tarziu de tot, dupa ce scrisesem de sarcina mea. mai povesteam cu ana despre acest subiect pe messenger.
Trebuie dezvatat dani de muscat, uite la asta nu m-am gandit cu diferitele boli, eu m-am dus cu gandul la parintii copiilor muscati.
Maraki da, Canda e insarcinata. trebuia sa mearga la control, sunt curioasa daca a vazut ce e, parca si ea isi doreste .
Silvia ai dreptate cu scaunul de masina cu centuri separate. Si marco isi scoate mainile din centurile de la al lui, chiar de tot nu-l poate deschide, dar incearca.
aici sunt carucioarele:
http://www.dropshots.com/giova
acum visez la Quinny buzz:
http://www.quinny.com/quinny/productdetail.aspx?id=3
si doamne ajuta sa-l cumparam, caci si asa bb2 are cam tot de la Marco, doar ceva hainute mai trebuie sa-i cumpar. landoul l-am primi de la nasii nostri, caci l-au folosit doar 3 luni.

azi mi-am facut o naturala, imi era dor, ca numai espresso lungit si cu lapte am baut si capuccino.

_
Gio22+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna dimineata si de la mine...
Maraki...nu eu am zis faza cu scosul dintilor ci educatoarea l-a speriat ca il cheama pe ala sa ii scoata dintii cu patentul . Asa e Canda e , daca te uiti pe prima pagina o sa vezi ca e trecuta.
Giova e super fain carutul ala Quinny, si mie mi-a placut de cand l-am vazut in vitrina la Sensiblu-ul pe langa treceam zilnic. Avea un pret ...1100 lei..probabil in alta parte era mai ieftin. A si stat in magazin vreun an ca nu l-a cumparat nimeni...chiar ziceam ca se va decolora de la soare. Poate l-au vandut sau l-au dus la alt magazin..cert e ca a stat multisor acolo. Asta era acum 3 ani . Asta e bine daca va rezolvati pe plan financiar chiar daca faceti acum niste sacrificii. Si tie iti va fi ce mai greu . Stii cum poti face? Mergi o luna cu Clau si il lasi pe Marco cu bunicii...vii la control si cand mergi inapoi mergi cu Marco daca va trebui sa stai 2 luni. Asta e o solutie...sau.. mergi cu Marco si lasi controlaele si stai acolo. parintii nostrii nu au fost la eco si uite ce mari am crescut . Sau mergi acolo pt linistea ta. Eu cu Sandra am fost de 3 ori la eco..pe vremea aia nu era ca acum..am mers la 4 luni jumate, la 7 si inainte sa nasc dar mergeam lunar la masuratori la cabinetul medical sa vada cate kg am pus si cat mi-a crescut burta .
Silvia, Giova si Dani isi soate centura de la umeri si ramane cu ea legata doar la mijloc ca nu si-o poate desface. Sa stiti ca noi nu ii mai punem centurile cand ne plimbam prin oras...doar cand mergem la drum lung si asta cam rar in ultimul timp. Stiu ca nu e bine dar asa ne-am obisnuit...am vazut la prietenii nostrii ca nici ei nu isi leaga copilul asa ca..am copiat prostul obicei. Asta e



Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput