Gravidutze si mamici de Cluj - 116

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velenamaria spune:

buna

miercuri eu nu pot veni..vine soacra..si pe ea ma bazez sa stea joi cu Edi.

Bex..frumos pat dar mi se pare cam inalt. si eu il pazesc pe edi cand doarme dar acum intr-o seara l-am auzit prea tarziu si a cazut din pat. se misca tare mult prin somn ... asa ca acum avem in plan achizitionarea unui pat mai jos...sa nu cada prea de sus


tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

CO - Dupa cum spunea si Alexandra, mare grija cu aruncatul la gunoi.Si Daria arunca de toate, dar in schimb ne avertizeaza dinainte si spune "guloi" si atunci stim ca trebuie sa fim atenti ce arunca.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Si Patrick arunca la gunoi, dar numai gunoiul, pina cum...

Marieta, ca zici ca esti mica, ai fost la Valahia simbata? Sau cine a fost si nu are poze aici... ca era cineva, care parea gravi, care se uita f intens la mine cind am ajuns

Eu as putea si miercuri si joi, dar in alte zile nu. Ce vrem? pizza sau praji? Sau altceva?


Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Vizionat filmuletele cu Dragos, e bestial cum iubeste el bebelusul! Iar de Carina nici nu mai vorbesc, o prinde verdele de minune! Imi place mult patul, asa ne-am dori si noi unul.

La multi ani, Patrick! E si ziua Alexiei, m-a sunat bunica sa-mi spuna ca in calendarul ortodox azi e Sf Alexis.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

SUPERCALIFRAGILISTICEXPIALIDOCIUS...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Andreea (Daria) nu am avut surpize pana acum cu gunoiul. de obicei duce hartiute sau duce ce o trimit eu.

Elena, patul are vreo 60 de cm inaltime. nu e f inalt...si Carina a vrut sa pasesca peste...sper ca supravegheta fiind sa nu avem incidente:)

va [PUP]

Co +Carina Alysa (13 noiembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Ioana, tu esti o mare figura, rad cateodata la replicile tale de ma doare burta..auzi "triplu salt cu surub"



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

SUPERCALIFRAGILISTICEXPIALIDOCIUS...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

La multi ani, Alexia!! Dai de baut azi!

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Mie mi-ar conveni joi, 18.30 ca pana atunci am sanse mari sa treaca si tusea DEFINITIV! Dar fixati in functie de posibilitatile voastre, eu oricum nu stiu sigur!

Diana, sa ne spui cum a fost!

Magda,

Co, ce sa mai spun, e extraordinar de frumusica Carina! Si ce hainute frumoase!Noi nu aruncam in gunoi, doar scotocim prin el!
In schimb, ieri cand m-am dus la toaleta am vazut infundat un body de-al ei! CE zici de asta? Si intotdeauna inchid si usa si capacul! Dar s-a descurcat fata...poate nu-i mai placea, si nu stia cum sa-mi comunice!

Apropos, Sara incepe sa aiba preferinte pt anumite hainute, si nu se lasa pana nu o imbrac cu ele...ma gandeam ca va fi mai tarziu etpa aceasta!

Alex, ce bine ca va mai sta mamaruta si cu buni!

Ioana, La mUlti Ani, Irlandezului!!!Si mie imi place simtul tau al umorului!

Andreea, deci si voi erati clienti ai cofetariei? Si noua tare ne placea, ca erau concertele alea live si o atmosfera asa de placuta!Tare mult mergeam pe acolo...n-am mai fost de cand eram si eu insarcinata!

Adriana, deci s-a bucurat Alexia de jucarie...

Elena, nici eu nu am facut triplul test din acelasi motiv, stiam ca sunt multe rezultate fals pozitive, si mai stiam ca nu as putea renunta la o sarcina atat de avansata! Desi si aici ar fi atatea de zis...Oricum, la urmatoarea sarcina fac ca nu voi mai avea 29 de ani!mULTUMESC DE PONTUL CU FRIZERIA!

I-am luat Sarei 2 puzzle-uri din alea mari, dar nu e incantata, e prea repezita, banuiam ca nu are ea rabdare de asa ceva, oricum am vazut ca scrie ce sunt de la 3 ani asa ca mai asteptam! Tot creioanele colorate sunt in top!

Altfel, ne prezentam foarte bine, Sara tuseste rar si expectoreaza! La fel si eu! Niciun alt simptom! Tati a racit si el, saracul!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

CO ii sta f bine Carinutei cu verdele asta, e superb ,punem culoarea pe locul doi ,stii care i culoarea mea preferata pt Cari nu ?movul :)iar pe locul 3 cred ca albastru sau rosu ,oricum cu toate culorile ii sta f bine dar astea s preferatele mele la ce ochi are copilasu astaaaaaaa i se potrivesc f bine
Adriana draga ai dreptate legat de replicile lui IOANA esti mortala tu scumpo
aseara Gabi cu "o iau pe aratura"astazi tu si uite ce fain de distram :))
LA MULTI ANI PT ALEXIA
GABI deja incep preferintele ??eu credeam ca de abea dupa 3-4 ani ,dar la personalitatea lui Sara chiar nu ma mir ,asa ca mami rabdare multa :)
da ,o duc maine la mama ,care i o mare figura ,s a apucat deja de facut o gramada de mancare de zici ca face nunta nu altceva :)),i a facut supa si ciorba in caz ca nu i place supa ,tocanita de pui ,legume cu orez si s a apucat de prajitura cu mere:) si sigur mai face ea ceva ca nu mai are rabdare pana i duc fatuca :)
IOANA "LA MULTI ANI "pt Patrik




SA NE VOTATI SI SAPTAMANA ASTA ,VA MULTUMIM MULT, MULT
http://concurs.pampers.ro/profile/26785

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Fetelor, acum ne-am intors de afara. Am stat doua ore. Asa m-am bucurat ca am putut iesi si nu ne-a prins ploaia. A alergat stefan toti porumbeii din parc. Tare dragut a fost. M-am intilnit si cu soacra-mea, care a fost foarte mirata ca nu plinge deloc daca aterizeaza in fundic alergind dupa pasarele…
Acum face nani. Sper sa doarma macar doua ore, ca altfel iar patesc ca si ieri, cu trei ture de somn…

Alex, acum are biscuiti simpli…de la rostar. Din aceeia petit beure, pachet mare…

Ioana, pentru Patrick!

Bex, tare dulcica e Carina imbracata in verde irlandez!

Adriana, pentru Alexia!

Gaby, eu zic ca din doua una: ori s-a plictisit fata de body-ul ala si a vrut sa scape de el, ori a fost harnicutza si a vrut sa-l spele…ma bucur ca sinteti pe final cu raceala!




Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput