Mamici recunoscatoare de Nov-Dec 2009(3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mokutza spune:


Am rezultatele la analize...

Citomegalovirus:

Ac Anti-CMV IgG POSITIVE (>250.0)
Ac Anti-CMV IgM POSITIVE (0.766)

Deci am acum o infectie ..am si anticorpi...??? Ma duc sa dorm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Citat:
citat din mesajul lui betty78

Citat:
citat din mesajul lui nov.dec2009

Nu arata la fel de bine prima pagina ca in cap precedent pt ca nu se mai poate copia direct , decat scrisul motamo...asa ca am stat sa bag toate emoticonurile , culorile , marimile si felul scrisului,,,,scuzati dc nu este la fel....da am amortit aci...de-o jum de ora ma chinui


de ce nu s-a dat edit? sau era deja inchis subiectul?

Betty78 5+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario


Subiectul nu era inchis, pt ca atunci faceam unul nou, nu se inchide singur, dar,nu mai merge sa dau edit decat in max 20 ore de la deschiderea lui , ori noi nu scriem un cap in 20 de ore, ci in cateva zile bune. Am trimis PM la moderatori si de aici si de la martie-aprilie(a[colo m-am chinuit degeaba,,,pt am f multe pe prima pag), poate or reglementa legea asta noua

5+

Mariana




simina, ai vreo alta adresa de mail?

am copiat textul de pe prima pagina (m-am logat cu nov.dec2009), asa ca pt urmatoarele capitole iti pot trimite de pe acum "fundalul"

scrie-mi pe PM pe ce adresa vrei sa-ti trimit, nu stiu daca merge pe PM, ca e lung

www.fertilityfriend.com/ticker/uta79/ttc.png" target="_blank">asteptam, asteptam

The most beautiful thing in life is LIFE itself ! http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

burticile, buna didmineata, cum ati domit?
dau o cu mult lapte si fara cofeina!

5+


http://bd.lilypie.com/iIPYp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Neata, fetelor!
Ce faceti? Eu nu prea bine..m-am trezit cu o stare de rau..ca de gripa...Abia ma tarai de colo colo. Si mai trebuie sa si muncesc.
Menics, zici ca tocmai pe 26 mai mai avea liber dr.Stanca???? Pai si ce faci, stai pana atunci ?Nu cauti sa mergi la alt dr???
Si eu care voiam si eu sa merg la el, sa vad daca e totul ok...
O zi buna la toate burticutele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Neata, fetelor!
Ce faceti? Eu nu prea bine..m-am trezit cu o stare de rau..ca de gripa...Abia ma tarai de colo colo. Si mai trebuie sa si muncesc.
Menics, zici ca tocmai pe 26 mai mai avea liber dr.Stanca???? Pai si ce faci, stai pana atunci ?Nu cauti sa mergi la alt dr???
Si eu care voiam si eu sa merg la el, sa vad daca e totul ok...
O zi buna la toate burticutele!


neata,
si vremea asta e de groaza, poate asta iti da starea nasoala, ai grija sa nu racesti.
da Dr Stanca numai atunci avea liber ... nu cred ca merg la altul, eu cand am fost la medicul de fam mi-a spus ca pana la paste daca nu am probleme, nici nu are ce sa-mi faca ginecologul, ca e prea mic bebe sa se vada, si sa stau linistita, sa am grija sa nu racesc, sa nu iau nici un medicament, doar paracetamol daca e musai. deci, astept

5+

http://bd.lilypie.com/iIPYp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Neata!

azi experimentez si eu o stare de greata, destul de usoara...oare acum incepe greul?

cu sarcina trecuta am avut o stare de greata relativ usoara, de 2-3 sapt doar...sper sa fie si acum la fel sau chiar deloc...

bun venit celorlalte gravidute! se vede ca ne inmultim..listuta e toot mai lunga...ce frumoos...

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=9" target="_blank"> NE DATI UN VOT? MULTUMIM! ERIC IN CONCURS (pozele ela1 si ela2)...


ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC

PRINTESA EMMA ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU...
HAIDETI SA-L AJUTAM PE TEO

Atat mai am pana sa vad luminita de la capatul tunelului......
Eu sunt primul!!!Uite ce mare am crescut!!!

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Am inteles, Menics..si nu ti-a dat dr de familie sa faci analize ceva pana ai programarea la ginecolog?
Fetelor, mie dr gineco mi-a dat sa iau acid folic si centrum materna..da am inteles ca e cam devreme pentru materna..Voi ce stiti?

Laura 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Am inteles, Menics..si nu ti-a dat dr de familie sa faci analize ceva pana ai programarea la ginecolog?
Fetelor, mie dr gineco mi-a dat sa iau acid folic si centru materna..da am inteles ca e cam devreme pentru materna..Voi ce stiti?

Laura 5+


Laura, eu am luat Elevit si la sarcina rtecuta destulde devreme...pe la 7 sapt... acum am inceput deja sa iau de vreo 10 zile...

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007) si 6+

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=9" target="_blank"> NE DATI UN VOT? MULTUMIM! ERIC IN CONCURS (pozele ela1 si ela2)...


ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC

PRINTESA EMMA ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU...
HAIDETI SA-L AJUTAM PE TEO

Atat mai am pana sa vad luminita de la capatul tunelului......
Eu sunt primul!!!Uite ce mare am crescut!!!

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna burtici...ce faceti?
eu am facut o papica de mazare cu pui....o bunatate...
nu am pofta de nimic, vreau sa stau...ma paste lenea..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

5+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Am inteles, Menics..si nu ti-a dat dr de familie sa faci analize ceva pana ai programarea la ginecolog?
Fetelor, mie dr gineco mi-a dat sa iau acid folic si centrum materna..da am inteles ca e cam devreme pentru materna..Voi ce stiti?

Laura 5+


Laura,
nu mi-a dat nici o analiza s-a uitat la ultima analiza de vreo 3 luni la fier , si a zis ca era ok, si ca dupa control ma lua in evidenta.
Eu iau din proprie initiativa acid folic... mananc multe fructe bogate in vit C.

5+

http://bd.lilypie.com/iIPYp2.png

Mergi la inceput