Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Lauraa, felicitari pentru eco, poate totusi recuperezi stick-ul.
Maria,
Philip, bine ca reusesti sa-ti tii sub control glicemia, mai rau e cu degetele gaurite. Stiu Toys R US, si eu as putea sta continuu acolo, il inteleg pe Philip .
Ganesha, eu n-am avut picioarele umflate nici prima data, dar am inteles ca este bine sa stai cat mai mult cu ele sprijinite pe un scaun sau pe pereti . Stiu ca mai sunt niste ciorapi elastici care se imbraca dimineata inainte sa cobori din pat, poate ajuta.

La Snagov a fost minunat, am papat bine, am cules viorele, ghiocei si brebenei, Saby s-a jucat cu baietelul prietenilor nostri si cu o fetita care a fost in vizita, toti copii sunt nascuti in interval de o luna, deci au fost in elementul lor.
Noi eram foarte obositi dar ne-am relaxat macar psihic, desi clientii au sunat pana si acolo. Azi-noapte am prins iar 8 ore de somn, incep sa simt ca se poate discuta cu mine .

Carla, s.26 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ganesha, eu la prima sarcina m-amm umflat mult si mi s-a spus sa stau cu picioarele ridicate act mai mult. sa-ti zic drept, aia n-a ajutat prea mult. incearca sa bei si multa apa, cica e bine ca mai "spala" din toxine si altele care se mai acumuleaza.
am gatit si-s obosita, am stat de la 8 la 1 in bucatarie, acum ar trebui sa-l ajut pe tati cu curatenia, dar iau o scurta pauza.

philip
28weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

lauraaa felicitari pt eco!!sper sa reusesti sa faci computerul sa recunoasca stickul..la alt computer ai incercat? sau in alt USB-slot la compu tau?

30+
bebicul nostru
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

seara buna am citit din urma...dar promit k revin maine cu raspunsuri...

VA spun pe scurt k ziua de sambata a fost tare urata pt mine,am avut dureri de burtiksi putin de spate din cauza k am stat toata ziua in picioare,respectiv de dim..08:30circa..seara 19...20..k la 20:30 eram deja in pat lanu am depus efort,doar k ma simteam tare bine odata cu venirea caldurii..19-20gr..asa k am stat in miscare..(mancarik,cumparaturi,si ingrijirea catelushei)spre norocul meu am dormit bine pana dim pe la 04:00..(nici nu m-am sucit in pat)apoi am bantuit prin casa pana pe la 07:30circa apoi o alta ora de !iar astazi am fost la ZOO..am facut si fotog o sa le pun pe site cand le primesc(de la prieteni,k eu am pierdut bateria la aparat)sper k pana maine cand intru in schimbul3 sa le am!axum ma duc lak sunt obosita

revin maine cu raspunsuri..promit!aveti grija de voi...

NOAPTE-BUNA!PT TOATE

ely 32+ sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Seara buna!!

Carla..iti doresc din tot sufletul sa ai o saptamana mai odihnitoare si mai buna,decat cea care a trecut!!Super ca v-ati simtit bine la Snagov!!
Ganesha..incearca sa tii picioarele pe perne..sa fie mai sus decat corpul,poate te ajuta!!
LauraOana..
Ely..imi pare rau ca nu ai fot bine ieri...Si eu am experimentat aseara contractiile dureroase..adica ceva dureri de burtica la CM si mi s-a intarit burtica...dar in 10 minute mi-a trecut tot!Sotul intrase deja in panica si vroia sa cheme salvarea..,i-am zis ca doar pt atat nu e nevoie sa se calmeze..Ideea e,ca eu ca si tine de altfel..am stat ieri mai toata ziua in picioare sau pe scaun...intinsa deloc pana la ora de nani..asa ca m-am resimtit!

Noapte buna si de la mine!!Pe maine..

29+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

maria_bunica si sa nu mai speri asa pe sot ...trebuie sa ne obisnuim cu ideea ca am intrat in ultimul trimestru si acum numai putem sa tinem pasul alergator...trebe pasul melcilor

ely ce fain ca venit primavara la voi! la noi tot frig e .m-am saturat de geaca de iarna si de cizme..numai pot sa le vad ...si nici tu sa nu uiti ca trebuie sa facem totul mai incet acum

eu ieri mi-am comandat caruciorul si astazi babyphone-ul + citeva actibilde de perete pt camera lui bebe..abia astept sa vina totul

30+
bebicul nostru
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Multumesc fetelor pt sugestii dar vreau sa va spun ca desi caut tot timpul sa stau cu ele ridicate si in general beau si f multa apa, nu se cunoaste nici o ameliorare. Referitor la dureri de burtica si eu am inceput sa am tot mai des( nu ma refer la contractii ci la dureri), mai ales cand ma trezesc din somn, cred ca din cauza pozitiei de somn si cand merg, am inceput sa obosesc f repede, mai ales cand urc scarile. Voua vi se intampla la fel sau doar eu ma misc ca melcul?



27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

chiar ca-s franta...am terminat si curatenia in camera-depozit, hainutele lui bebe le-am pus intr-un loc dar nu le-am sortat, in schimba am remarcat ca-s muuulte, stiu ca am luat si mai mari, pt 3-6 luni, chiar si 9 luni si un an cred, dar tot trebuie sa ma uit la ele. dupa-amiaza am iesit cu philip in curte, e cald frumos, mi-am facut curat si-n masina. acu cad in nas, dar mai tre sa spal micutul si sa-l culc si-l urmez si eu.
ne auzim maine
ps laura, asa ma bucur ca ai vazut frumoasa, nici nu avea cum sa nu fie totul bine.


philip
28weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aqua80 spune:

neata fetelor.am inceput sa ma trezesc un pic mai greu de cateva zile si in acelasi timp (de vreo 3 zile) dimineata cand merg ma dor gleznele,iar seara la culcare sunt un pic umflate.uff....orice sacrificiu merita si imi doresc enorm de mult sa treaca timpul mai repede si sa-mi tin baietelul in brate.ce credeti aseara sotul meu mi-a spus ca el nu vrea sa ramanem doar cu un copil si sa mai facem.i-am spus ca a innebunit,intai sa-l vedem bine pe puiutul de acum,sa vedem cu trec peste nastere si mai vorbim.cert este ca nici eu nu-mi doresc doar un copil dar este totusi prea devreme sa vorbil de al doilea bebe.
cred ca de la sapte luni trebuie sa ne pregatim bagajul pentru maternitate,eu nu am cumparat mai nimic,intru in concediu de odihna din 30 martie 2 saptm si atunci vreau sa cumpar diverse.
sa mergeti la kidex fetelor in perioada 19-22 martie la romexpo.
in rest suntem bine atat eu cat si bebe,bebe este foarte activ indiferent de ora.



26 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Fetelor, nu mai sunt link-uri la capitolele din urma si eu nu pot tine pasul cu voi.

Carla, si eu incep sa ma simt tot mai odihnita, sambata a facut tati mancare si curat, eu numai cat am hranit-o pe Andreea ca el nu are rabdare.

Fetelor, multumesc pentru gandurile bune, dar nu apuc sa citesc tot si e greu sa va memorez daca scriu rar.

Betty 24+ , mamica fericita de Andreea (13.05.2007)
Zapada

Mergi la inceput