Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

oana_MVT deci se poate lungi colul ... :)
nu am semne de nastere prematura, eu nici contractii nu simt, dar medicul zice ca am. asa ca il cred.

cristinamaria da, valorile sunt in cm.
Probabil ca depinde si de alte variabile. La mine bebelina e foarte coborata si pune presune cu capul.
Oricum pana la urmatorul control stai si tu mai linistita si nu face efort.
Se pare ca cea mai rea pozitie pt col este pe scaun in fund si aplecat in fata. Incearca sa te sprijini de spatar.

Bebe BecaLa Municipal merg la dr Cristina Vasiliu.
Dar as vrea sa nasc la Regina Maria, nu prea mai vreau sa aud de spitalele de stat, mi-au ajuns 4 zile la Municipal. Dar la Regina Maria nu accepta decat dupa 36 de sapt

27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Hello, scuzati absenta, ieri am fost toata ziua la Snagov la niste prieteni, nici n-am atins calculatorul si tare bine a fost.
Lauraa, imi pare rau ca n-am fost pe faza, dar modificarea la VSH, colesterol si trigliceride este normala in timpul sarcinii, de aceea multi doctori nici nu dau aceste analize. Restul par OK, nu sunt probleme.
Betty, ma bucur ca este bine Andreea, si Saby la fel si-a revenit. Mie bazinul mi s-a marit doar in ultima luna si au fost 4cm in plus, dar si-a revenit la loc in urmatoarea luna.
Kiralina, bun venit. Daca ai grija de tine se lungeste si colul.

Carla, s.26 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!!

Bebe_Beca...imi pare rau ca nu te-ai odihnit azi-noapte..si eu am avut o noapte mai agitata,dar probabil la mine a fost de la prea multa oboseala!!Asa e cu musacaua..dureaza cam mult prepararea..,insa noua ne place foarte mult si fac cam o data pe luna sau maxim la o luna jumate!!
Serialbastre..poate a fost doar un incident ca te-ai umflat..daca oricum pana acum nu ai avut probleme!!
Carla..ma gandeam ca va intoarceti azi!!Te-ai relaxat?Ti-ai mai incarcat putin bateriile?

29+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata
voiam sa va zic ca si mie mi-a crescut piciorul la prima sarcina, un nr jumate, insa n-a mai dat inapoi, a trebuit sa-mi schimb toata papucaria, si-am fost tare trista. acum se pare ca-s ok, nu am verigheta insa inelul pe care il port e inca ok.
pana acum am reusit sa tin glicemia sub control si ma gauresc in deget in continuare.
ieri am iesit la cumparaturi nitel, am luat iar hainute pt bebelus, va avea la haine...am fost la o clasa de alaptat, f interesant si apoi cu philip (carla, asta a vrut) sa-si recompneseze premiul pt table. a vrut la toys R us, un magazin de jucarii si si-a luat dinozauri si niste oua care se descompun in apa si contin niste extraterestri mici. am mancat la pranz in oras si am fost ok. am ajuns acasa pe la 6 si eram franti.
azi program casnic, gatesc, si aranjam o camera pe care am cam transformat-o in depozit. a, si voi sorta ce hainute am pt bebe.
va pup, o seara frumoasa si o saptamana excelenta

philip
28weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Philip...sa foloseasca bebe sanatos noile achizitii!!Ma bucur sa aud ca tii glicemia sub control..vezi ca nu era dracul chiar asa de negru?Am tot vazut si aici pe Dc ,la alte fete,oua din acelea,care se pun in apa si ieseau animalute..mi s-au parut interesante!Pana la urma nu a cerut Philip ceva costisitor!!Spor la treaba si sa o tii tot asa cu valorile glicemiei!

29+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Buna fetili!

Ruxandra, Carla, Kiralina, anda, maria

maria, am fost la ecograf, mi-a facut 4 D, eram muta de admiratie, mi-a facut doppler, toate sunt ok, masuratorile bune, IR-urile la fel, circulatia sangelui prin placenta ok si ea, are 1400 de grame,este superba, insa cand am verificat stik-ul acasa nu-l recunoaste; nu stiu ce s-a intamplat; mooorrrr de ciuda.Este asa superba si vroiam sa o admir mereu; are nasul lu tat-su.Stik-ul nu merge si pace; nu se aprinde becul de la stik parca e mort.Nu stiu daca mai pot face ceva. Si dr de familie si ginecologul sunt niste oameni superrrrrr.Mai rau e ca nu am pediatru si trebuie sa caut unul pe aceeasi linie cu mine, dar voi gasi eu intr-un final

BebeBeca, exact asta spuneam si eu cu mancarea; pe nu mare lucru si fara carne 3 mil 300 am lasat la carrefour; mult tare

carla, super odihnitoare iesirea cred; au copii prietenii vostri? A avut si Saby ocupatie?



29 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza
www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Laurraa..felicitari pt bebelina grasunica si perfecta!!Asa ce ma bucur ca ai vazut-o...ti-a mai dat o oaza de liniste pt cateva zile!!Poate gasesti "buba" si la stick..eu nu prea ma pricep sa iti zic ce sa faci....poate asa ne-o arati si noua pe printesa!!

Fetele..cu banii pe mancare aveti dreptate..sunt exagerate preturile in tara,mai ales privind raportul salariu -preturi!!Si aici s-a mai scumpit viata de acum 3 ani de cand am venit eu..se cunoaste diferenta..chiar foarte bine..

29+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Buna fetelor,
nu am mai dat nici un semn cam de multicel dar oricat a-si fi de obosita sau ocupata va citesc zilnic.
Ca tot vb de maini si picioare umflate eu ma trezesc in fiecare dimineta cu ele cat pepenii dar mai rau este ca ma dor f tare picioarele, mai ales calcaile cand calc, ma tot dau eu cu crema speciala pt burticoase in fiecare sera inainte de culcare dar nu ma ajuta cu nimic.Cand imi bag picioarele in pantofi dimineata e un chin, de sapt asta am spus ca o sa trec la papuci cu varful inchis, pt ca aici este destul de cald, peste 20 de grade si merg de acum, dar oricum si in papucii de casa tot ma dor. Voi ce faceti pt picioarele umflate, ati gasit vreo solutie care sa va ajute?


25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

hello dragelor
am cam tras chiulul in we, dar vad ca nu am fost sg , compensez prin pozici noi, sper sa va placa

Bun venit noilor albinutze



31 + Bianca Maria / Ema Andreea

http://picasaweb.google.com/Dana.Maria.Mihalache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

ELA sanatate multa mamei tale , sa ne dai vesti bune cat mai curand

31 + Bianca Maria / Ema Andreea

http://picasaweb.google.com/Dana.Maria.Mihalache

Mergi la inceput