Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(93)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

De exemplu la page about me e bineveita orice idee ati vrea de denumire. "About me", despre "Gioceii nostrii", am zis sa fie ceva mai dragut decat o lista, ca asta avem si aici, si am creat o imagine, apoi sa fie si data nasterii, dar si ticker, ca asa stim cate saptamani, luni face fiecare. Dar m-am gandit sa trecem ori acolo, ori in alta pagina, cum ii facusem Luanei, un Grow Chart, cat creste bebe, adica sa trecem cat a avut fiecare bebe la 1 luna, la 2 luni, etc. La Alma nu am ce trece. Acestea este motivul pt care ma gandeam ca poate va enerveza sa o trec. Idei am multe, nu stiu daca va plac si daca reusesc sa vi le trasmit, sa va fac sa le intelegeti.
Ziceti-mi, macar ca nu e degeaba.

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
So small, so sweet, so soon
God, please take care of my soul mate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Monica vezi ca nu mi-ai raspuns la 2 chestii de pe pm.

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Monica nu e in zadar.chiar faci o chestie faina, eu una nu prea ma pricep la asa ceva.....dar imi place la nebunie ideea si cred ca nu numai mie.

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Am revenit si eu pe aici.
Mihaela felicitari mami, sa creasca mare baiatu!!!

Am o lene!!
Ayla iti trimit PM cu adr de mess
Joanna , surioara mea virtuala, cat mai sta bb la dospit??? vrea sa treaca in sapt 41???

4+

Mariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Am revenit si eu pe aici.
Mihaela felicitari mami, sa creasca mare baiatu!!!

Am o lene!!
Ayla iti trimit PM cu adr de mess
Joanna , surioara mea virtuala, cat mai sta bb la dospit??? vrea sa treaca in sapt 41???

4+

Mariana




Simina nepotelul asta a tau nu mai vrea sa iasa.Dupa cate emotii mi-a dat acuma iar isi face de cap.Ce sa ii fac, jucam deja cuum vrea el.Sa fie numa sanatos.
Tu matuica sa ai grija si sa fii cumintica primele luni sa se prinda bine mazarica.

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui joanna27

Monica vezi ca nu mi-ai raspuns la 2 chestii de pe pm.

39+


Mie greu sa ma gandesc, de aceea nici nu am deschis messengerul.
Mi-e ingrozitor de dor de el, ma simt pierduta. Iar el oscileaza intre dorinta sa-si revina, si dorinta sa se termina odata, intre curajul de-a lupta pt ca ne iubeste, si oboseala. Explicatia este ca e sub influenta medicamentelor, si e normal aceste stari, plus ca nu e bolnav cu somacul sau mai stiu eu ce. Fiind totul la cap, e de inteles.
Rezumatul? Azi mi-a spus ca nu se mai simte acelasi om, ca nu va mai fi acelasi, si pt mine va fi dureros ca nu mai este el.
I-am raspuns ca in acest caz il voi cunoste si voi iubi noua persoana care a devenit.
Ma simt singura, si ma doare. Nu prea e mult de povestit, si imi vine sa plang.
Poze. Am pus poze pe picassa sa am si eu album. Am slide-ul ala dragut aici la mesajele mele la casuta, e de dinainte de sarcina, facute in studio. Acuma ma cunoasteti. Pe Picassa alea ultimele poze sunt recente, se vede doar. Ce sa mai arat? Sper sa-mi pot pastra zambetul pe buze. Era atuul meu. In rest ma simt mai batrana cu 10 ani, ba nu, cu 100.

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
So small, so sweet, so soon
God, please take care of my soul mate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

si felicitari pt ghiocei!

Daca nu va suparati, n-am timp acum sa trec singura in listuta, eu am nascut la fix 40s (ca la carte).

Azi ne-a cazut buricul

Fetelor, io nu ma descurc inca cu alaptatul ar trebui sa il tin mufat nonstop daca ar fi dupa el. Sper sa gasim si noi un orar, ca asa nu se mai poate.

Simina, nu stiu daca am apucat sa te felicit!

Monica mami de CRISTIAN

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

OLISHCA, de unde esti asa de sigura ca s-a intors bebe??? Cred ca ar fi mai bine sa nu te mai gandesti la asta si o sa vezi cand mergi la dr.

LA MULTI ANI SASHA!!!!


AYLA, ai numai idei minunate!
Din punctul meu de vedere cred ca ar trebui sa o treci si pe Alma la ghiocei. In fond, ea chiar a fost un ghiocel. La datele pe care v-a trebui sa le completezi ulterior poate ca ar fi bine sa facem cate o pentru ea. Macar din cand in cand ...
Cred ca tu ar trebui sa hotaresti dar daca ne-ai cerut parerea eu mi-am spus-o pe a mea.
Multi pentru tine si familia ta.

GIGELICA, petrecere frumoasa !( daca nu gresesc, te duci la o aniversare)

Ma simt epuizata asa ca ma retrag in pat. Daca ma apuca arsurile si junghiurile o sa revin Poate totusi reusesc sa adorm...

Era sa uit : FELICITARI MIHAELA ptr. bebe! Sanatate si refacere usoara.

37+ Lena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

`na seara fetelor!
Am intrat numai sa va salut si sa urez LA MULTI ANI INAPREDA, un pic cu intarziere si SASHA, sa aveti tot ce e mai bun pe lumea asta si tot ce va doriti!
Ayla super ideea ta cu tickerele si cu blogul pentru ghioceii nostrii. Cu asa frumusete e mamica nu de de mirare ca si printesa noastra Luana e asa iubita. Pot sa spun ca m-am indragostit? si ca m-am razgandit?ca vreau ca puiuta mea sa semene cu tine?
Cam atat..n-am vesti..puiuta nu vrea sa iasa nicicum (azi intru in sapt 40, schimb si semnatura imediat)...azi am refacut bagajul, am mutat iar hainele dintr-un dulap in altul...

tuturor

Cristina 38+ si Ana

http://picasaweb.google.com/cristinahiticas/Bebelush#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna seara!!!

Noi avem musafiri. A venit bunica (mama) din Ukraina si i-a adus multe lucrusoare la nepotel .

Florinela iti doresc multa sanatate

Raaluca sunt sigura ca s-a intors caci simt o galma mare deasupra la stomac si simt miscari jos, iar cand sughita inainte il simteam jos de tot, acum simt in stomac. Eu sper sa nu se fi intors, dar sunt sigura 90% ca s-a intors.

Va pe toate si va doresc noapte buna!!!

Olga 33+ David

Mergi la inceput