Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Mihaela felicitari, refacere usoara, sa iti creasca bb mare, sanatos si papacios.
SashaLA MULTI ANI! Nastere usoara si bb sanatos.
Adriys bine ai venit acasa.
Siminama bucur pt voi, sa creasaca mazarica mare, sanatoasa si sarcina usoara.de abia asteptam minunea.
Adeecuscra se pare ca nu mai ai deloc rabdare... da cred ca Ariana il asteapta pe fimiu si noi nu dam nici un semn..
Monicaeu nu pot intra pe blog... ceva sugestii.
Rivaline rugam sa fie totul bine.

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Multumesc Ayla!
Pana acum ziceam ca nu-mi este teama de cezariana...dar cred ca incep sa ma cuprinda emotiiile , am o stre de nervozitate si ma tot gandesc (parca nu sunt pregatita...spunea una din fete ca la un examen)parca si o smiorcaiala as trage.
Acum ma gandeam daca sunt racita...o sa am voie sa-l alaptez??...mi-am cumparat de la farmacie niste masti medicale (chirurgicale) de pus la fata....Probabil ma va baga in rezerva fara bebe, in caz ca-l aduce cu mine sa stau cu mastile alea la nas si gura.



Florinela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Florinela, pe langa tot ce ai luat, fa-ti si niste ceai de ceapa, v-am zis ca mie asta mi-a usurat viatza de Craciun, la ultima raceala. Fierbe o ceapa sau doua si bea zeama aia cat mai fierbine, cu macar o lamaie stoarsa in ea. Bea cam la 4 ore cate un ceai de-asta, nici n-are gust rau, cum credeam inainte sa incerc. Si stai in patucean sa transpiri bine bine. Si pune-l pe sotzu' sa-ti faca frectii cu spirt. Si inhalatiile-s bune.

34Sophia
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Shasa LA MULTI ANI

Mihaela felicitariGhiocel Calin bun venit

Olishca, al meu sta cu fundul pe vezica si cu capul in stomac, iar cand sughite simt tresaririle in partea de jos a burticii. Poate totusi nu ti s-a intors

36+ Damian Codrut Andrei
AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Joanna, am schimbat adresa, ti-am dat PM.
Blog
Daca vi se pare utila, o puteti pune la datele de la prima pagina. Daca vrea cineva sa completeze la blog, ii dau datele de logare. Nu-i blogul meu, nici macar ce scriu nu-ti apatine. E un fel de colectie de date pt mamici in primele saptamani.
Am facut si tickerele, la Mihaelacg si Eseea nu stiti numele bebelusilor? Eu iau datele de la prima pagina, daca am gresit ceva va rog trageti-ma de maneca.
Pe piczo, aici Ghiocei 2009 dati-va va rog cu parerea. Din dreapta la Paginile mele intrati la alte pagini. Sorry, pagina in lucru, deocamdata. Cer doar pareri. Doresc idei, cui ii sta mintea acum la asa ceva.
Si intrebare intrebatoare, rog raspuns sicer. O trec si pe Alma la Ghiceii de pe pagina Ghiceilor? De vreme ce in timp nu voi avea ce completa?
Burtici de viitori ghiocei, ati prins ideea, cand vine ghiocelul il trecem acolo, da?


_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
So small, so sweet, so soon
God, please take care of my soul mate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Buna idee Ilinca cu ceaiul de ceapa, uitasem cu desavarsire....l-am folosit cand am fost prima data racita..si a fost bunnn....ma duc sa fac .
Ayla frumoasa pagina cu ghioceii..numa ca nu prea ma prind...unde vad pozele cu Luana...normal sa treci si pe Alma.

Florinela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Florinela, Ilinca, sa va dau eu reteta buna a lui Alex la ceai de ceapa, ii facea tati lui Clau. O ceapa mica rosie, cam de martimea unui ou, o tai in 4, o pui in ibricul cu apa care fierbe si o lasi sa dea in clocut. Nu o ferbi mult. Lasa acoperit ibricul cam 5 minute, numai bine se raceste cat sa poti bea ceiul. Apoi in cana adaugi asa: 1 lingurita miere, de preferat de tei, 1 pliculet zahar vanilat, putina zeama lamaie si 2 picaturi esenta vanilie. Claudiu e topit dupa ceaiul asta, si el nici nu bea ceai de obicei. Daca nu e concentrat bei o cana, cat un ceai normal, cu zahar vanilat ii taie de tot gustul de ceapa. Trece repede tusea.

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
So small, so sweet, so soon
God, please take care of my soul mate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Monica am primit , am intrat, mersi.cu ideeile eu sunt in pana....nu mai am rabdare de nimic.Mie mi se pare normal sa o treci si pe Alma , e unul din ghiocei chiar daca pt scurt timp.
Florinela multa sanatate, fa si inhalatii cu ceai de musetel.
Ce lenese sunteti azi ......
pe toata lumea

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Florinela, pe copiii mei ii vezi la paginile lor, de la semnatura mea. Daca nu ai mai intrat pana acum, in Draft la mailul comun sunt parolele. Daca nu, zi s-ti dau PM.
Ce ziceam eu, de pagina Ghiocei 2009, nu e pagina mea, e pagina facuta pt toti ghioceii de la odiseea noastra.

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
So small, so sweet, so soon
God, please take care of my soul mate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Joanna atunci nu-ti mai raspund pe PM.

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
So small, so sweet, so soon
God, please take care of my soul mate

Mergi la inceput