Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

ma incanta foarte tare rochita asta: http://www.marksandspencer.com/gp/product/B001OM3HR6/sr=1-2/qid=1236935824/ref=sr_1_2/275-7643416-3526724?ie=UTF8&node=46402031&m=A2BO0OYVBKIQJM&keywords=&mnSBrand=core&size=9&rh=&page= ... n-as lua din satin ca e rigida si vb laurei, neprobata nu m-as risca. asta e din bumbacel, o sa stea si ea comod in ea si e mai copilareasca, o sa i-o mai pot da si pe afara. apai doar la o nunta merg cu ea. atat. ce parere aveti? merge rochita asta? ma gandesc ca in mai nu-i chiar asa de cald.

simona, pai ce mai astepti? pune mana si fa o fata.


The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena
Cand eram mica, mica cat o furnica...
Dau petrecere
Ma vezi live aici
Acuma sunt mare

Uite asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia83

ma incanta foarte tare rochita asta: http://www.marksandspencer.com/gp/product/B001OM3HR6/sr=1-2/qid=1236935824/ref=sr_1_2/275-7643416-3526724?ie=UTF8&node=46402031&m=A2BO0OYVBKIQJM&keywords=&mnSBrand=core&size=9&rh=&page= ... n-as lua din satin ca e rigida si vb laurei, neprobata nu m-as risca. asta e din bumbacel, o sa stea si ea comod in ea si e mai copilareasca, o sa i-o mai pot da si pe afara. apai doar la o nunta merg cu ea. atat. ce parere aveti? merge rochita asta? ma gandesc ca in mai nu-i chiar asa de cald.

simona, pai ce mai astepti? pune mana si fa o fata.


The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena
Cand eram mica, mica cat o furnica...
Dau petrecere
Ma vezi live aici
Acuma sunt mare

Uite asa am venit pe lume



Mie imi place mai mult asta, ca si tine zic si eu, pe asta o mai poarta si dupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Citat:
citat din mesajul lui Micaela06

Citat:
citat din mesajul lui iulia83

ma incanta foarte tare rochita asta: http://www.marksandspencer.com/gp/product/B001OM3HR6/sr=1-2/qid=1236935824/ref=sr_1_2/275-7643416-3526724?ie=UTF8&node=46402031&m=A2BO0OYVBKIQJM&keywords=&mnSBrand=core&size=9&rh=&page= ... n-as lua din satin ca e rigida si vb laurei, neprobata nu m-as risca. asta e din bumbacel, o sa stea si ea comod in ea si e mai copilareasca, o sa i-o mai pot da si pe afara. apai doar la o nunta merg cu ea. atat. ce parere aveti? merge rochita asta? ma gandesc ca in mai nu-i chiar asa de cald.

simona, pai ce mai astepti? pune mana si fa o fata.


The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena
Cand eram mica, mica cat o furnica...
Dau petrecere
Ma vezi live aici
Acuma sunt mare

Uite asa am venit pe lume



Mie imi place mai mult asta, ca si tine zic si eu, pe asta o mai poarta si dupa.


subscriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

danaH, sa ne dai poze cu floraria de acasa
super frumos sarbautorire la voi, sa va dea liber 1/2 de zi de ziua ta.. asta da frumos!!


moaaama, vi la Romanica? pai.... poa ne videm!! ce zici? apuci 1 ora sa iesi intr-un parc cu noi cu fetili?



edit: superba rochitza de la M& S, iulia!!



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana79 spune:

Buna fetelor.

Sa stitzi ca nu v-am uitat doar ca de aici din romania mi-e mai greu sa intru sunt mereu prinsa intre cele 2 printese, plus ca si calculatorul asta e un jaf merge cam greoi.
Noi suntem bine, avem in jur de 10 kg, ne dezvoltam frumos, ne jucam mereu cu surioara mai mare si mai nou cand ne suparam o si muscam cand nu ne da vre-o jucarie.
De ieri am inceput cu olitza. Am citit la voi si am spus sa incercam si noi. Si surpriza chiar colaboreaza f bine, este tare incantata a facut de 2 ori si cred eu ca suntem pe drumul cel bun.
Avem 8 dintisori, cei de sus nu au iesit in totalitate, 2 dintre ei. Papam lapte de la mami, si cu mancarea solida e cam greu. Nu prea ii place orice.
De citit va citesc destul de des, dar o sa incerc sa si scriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana79 spune:

Ne-am intalnit cu Mihaser si cu inca 2 mamici de Targoviste. Tare frumos a fost. Am fost al cofetarie, ne-a placut mult. din pacate nu am vazut-o si pe Eliana, dar o sa mai vina in mai cand o sa ne intalnim din nou.

Iulia f frumoasa rochita.

Va pup si va doresc numai bine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Offff, a cazut Julia din pat pe spate direct in capsor. Statea in fundulet si eu eram langa ea si vroiam sa o imbrac sa iesim afara si m-am intins dupa un botosel si intr-o secunda de neatentie a ajuns jos. A plans, apoi ca s-o linistesc mai repede am pus-o la tzitzi si a adormit (a crezut ca-i tzitzi pt somnic ).
Cum am putut fi atat de neatenta? De obicei o imbracam stand amandoua pe jos. Nu stiu ce mi-o fi trebuit acuma sa o tin in pat.Sper sa nu aiba nimic.
Si astazi era sa mai cada o data din picioare ca si-a desprins manutele de piciorul meu si era sa cada pe spate daca nu as fi prins-o repede.Cred ca de-acum vom avea parte numai de cazaturi

cleo merci de raspuns.Acum trebuie sa-l conving pe tati sa cumparam caruciorul si gata.El zice ca am luat unul care sa fie bun pana creste mare. E bun caruciorul inca, dar e greu si ocupa tot portbagajul cand plecam undeva.


Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lilly79

Offff, a cazut Julia din pat pe spate direct in capsor. Statea in fundulet si eu eram langa ea si vroiam sa o imbrac sa iesim afara si m-am intins dupa un botosel si intr-o secunda de neatentie a ajuns jos. A plans, apoi ca s-o linistesc mai repede am pus-o la tzitzi si a adormit (a crezut ca-i tzitzi pt somnic ).
Cum am putut fi atat de neatenta? De obicei o imbracam stand amandoua pe jos. Nu stiu ce mi-o fi trebuit acuma sa o tin in pat.Sper sa nu aiba nimic.
Si astazi era sa mai cada o data din picioare ca si-a desprins manutele de piciorul meu si era sa cada pe spate daca nu as fi prins-o repede.Cred ca de-acum vom avea parte numai de cazaturi

cleo merci de raspuns.Acum trebuie sa-l conving pe tati sa cumparam caruciorul si gata.El zice ca am luat unul care sa fie bun pana creste mare. E bun caruciorul inca, dar e greu si ocupa tot portbagajul cand plecam undeva.


Lilly, mami de Julia (30.05.2008)



lilly, exact la fel si noi.
sau poti sa mai astepti 2-3 luni, si sa iei unu si mai mic. Cand o merge fata, iti tre unu mic mic si usor (asta al meu are 4-5kg), doar ca ea o sa mai oboseasca si sa se asheze.



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Lili, si Raducu meu a facut o tumba din pat azi. Cred ca deja s-a obisnuit la cate cazaturi a tras, noroc ca patul este f.f.jos.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla Suntem in concurs la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=11" target="_blank">Clipe de viata 2008 gab1 si gab2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetelor.
Eu clar nu mai pot tine pasul cu voi din pacate...
Incerc sa citesc in fiecare zi, daca sa postez nu pot dar o fac pe superfuga si citesc pe diagonala...
Noi suntem bine, superbine as putea sa spun. Grasa e ok, are si ea 5 dinti in total, e vesela si jucausa.
Mi-am comandat papa de la wu xing si o astept cu limba scoasa ca mi-e o foame de lup. In alta ordine de idei si fara legatura cu wu xingul, am inceput un fel de lupta impotriva celulitei, mi-am luat o crema superbuna de la elmiplant, am revenit la ceaiurile mele verzi si ptr slabit si parca parca se vad niste rezultate.
Abia astept... sa ne intoarcem de la Barcelona. Mai e un pic si plecam si am niste emotii...
Ce sa va mai spun, va pup pe toate de la a-z! Pup sarbatoritii si sarbatoritele pe care n-am avut cum sa le felicit de zilele lor si sa stiti ca imi lipsiti teribil de tare.

Fiica-mea se uita la televizor, de la ea din patutz, sta in picioruse si se tzine de gratiile patului, e asa de haioasa. A fost tare cuminte azi... pana acum.

Va iubesc.

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput