FIV la Cluj 14

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

madutule, io nu vreau laptic, vreau cafeluta .Ca lapticul nu-l suport(numai pe ala proaspat muls de la vaca da de unde sa il iau aici in mijlocul orasului) ori sub forma de iaurt. Si tre sa beau o cafea ca altfel nu ma poci trezi defel. Si am tensiunea mica, ca si uratica .Ce, mai bine sa beau un vin rosu de dimineata?
pai cum uratica nu s-a prea infiintat pe aici in ultimele zile cred ca am putea sa o trecem la gravidute. Uritica, cit a slabit soata ta in zilele astea? cred ca e numai piele si os de la atita prestatie
bine, bine, hai sa o iertam pe apalina de data asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

criadema, stii ca asta e perioada cea mai dificila, prefer sa ma injectez de nenumarate ori pe zi dar sa nu trebuiasca sa astept. Dar o sa treaca cumva si zilele astea si cum o vrea dumnezeu. Ma straduiesc sa nu ma gindesc dar gindul imi zboara tot acolo, ma gindesc oare o fi sau n-o fi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

denissa cite injectii de menopur trebuie sa faci? Eu am facut cite 4 timp de 10 zile si apoi cite 3 inca doua zile. Ti le faci singura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

he, he, he, he! mara, ce credeai ca scapi?! ia manuta de pe ! la ceiuc cu tine, atunci!
esti graviduta si nu ai voie!
hmmmmm....cred ca tre' sa am o discutie cu "intrusu'" tau! daca el nu are voie salamuri si alte E-uri.....presimt ca va fi de acord cu mine sa nu-ti dea cafeluta
hmmmm...parca vad ca-i dai liber la E-uri, numai pentru o canuta cu cafeluta!
nimic! la ceiuc cu tine! auzi, cica are tensiunea mica!
cred ca ar trebui sa ca de ma prinde mara.....uita de fetele slabute de p-acilea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

criadema mneata! pe tine te invit la o canuta cu !
si putem taifasui linistite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

maddutz, intrusu meu e la servici ca doara cineva trebuie sa intretina familia si eu sunt acasa asa ca am scapat de sub control. Si ia mina de pe ceasca mea de cafea ca dau .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:


ok, mara ai castigat o cana de cafea prin lupta dreapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criadema spune:

Maddutza, ii dam o gura azi si luni cand sper ca merg cu Denissa la Cluj,dar nu-mi fac prea multe planuri ca lunea trecuta m-a abandonat foarte usor pentru un sex masculin, acum sper ca luni sa ajung la Cluj, la locul nostru de intalnire - SPITAL - si o sa-i aduc Marei vreo 10 l de lapte de la Viola sa nu mai se planga. Apropo Mara, serios vrei?, fac orice pentru bebelusii tai si nu uita una este printesa mea, ai vazut ce cavaler iti pot oferi.
Madd punem de o distractie la SPITAL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

criadema mai bine mi-o aduci pe viola, ce bine mi-ar prinde Acuma serios, stii tu ca gravidele-s mofturoasse, eu nu beau lapte de vaca decit proaspat muls de la vacuta, dupa ce e fiert nu imi place. O exasperam pe mama cind eram copil si asa am ramas si acum. Asa ca o sa ma prezint personal sa beau lapte de la viola cind se face vreme mai buna . Daca mi se face pofta pina luni vezi ca te sun . Si daca fac o printesa a ta e, ti-o dau de nora si pina creste ti-o trimit si in vacante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criadema spune:

Daca tot sunteti numai voi pe aici, va spun ce am patit cu Dennisa lunea trecuta. Discutam frumos ca vine fara sotul ei, ca o sa stea la mine si o sa ajunga ea cumva la Cluj de aici. Bun, pana aici totul in regula, discut cu sotul meu si zic "nu pot sa o las sa mearga singura, daca se ratacesti, ma duc cu ea macar sa ii arat cum ajunge de la mine la destinatie", plec la serviciu, imi rezolv cumva o delegatie pentru luni sa pot merge la Cluj, ca i-am propus si sa-i dau masina dar nu a vrut. Toata saptamana nu da nici un semn de viata. Vineri ma apuc si fac curat, spal geamuri, deh sa nu aiba o impresie proasta despre mine, apoi fug intr-un suflet la cumparaturi, sa-i ofer injectatei bunatati ca doar trebuia sa am mare grija ce mananca ca deja se pregateau outele. Simbata ma scol de dimineata si ma apuc de trebaluit, sa fac si asta si asta si dupa masa ii dau telefon, culmea nici macar nu raspunde la telefon, ma suna intr-un tarziu se tot scuza si la sfarsit bomba "stii m-am gandit sa nu mai vin ca ma aduce cineva cu masina de la Iasi, pana undeva in judetul Bistrita (apropo cineva barbat, binenteles) raman acolo peste noapte si dimineata ma duce la Cluj", nu prea mai aveam ce comenta decizia era ferma. Luni ma duc la serviciu. Primarul "n-ai plecat?" "Stiti, nu, ca m-am gandit sa o las pe o alta data, ca e prea frig", parca a si nins putin in dimineata aceea. Dupa ce v-am spus credeti ca ma pot invoi pentru luni sa merg cu Denisa sau merita sa o las singura

Mergi la inceput