Intamplari paranormale

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

O intamplare paranormala din ultima vreme:

a disparut guestus de pe forum,sper sa stie careva sa ghiceasca in nori si zat de cafea ce s-a intamplat cu el, da repede ca e plictis rau pe aici in ultima vreme fara el.

Sophia 2ani 06.09.06
+35 Sarah
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabrro spune:

Subscriu la treaba cu creierul lucrind "din umbra", in timpul somnului. Cind era fiica-mea de citeva saptamini, era suficient sa sughite odata prin somn, si eram imediat linga patutul ei sa vad daca-i totul ok; totusi intr-o seara eram epuizata si copilul agitat, maica-mea mi-a promis ca se ocupa ea - pe cuvint c-am dormit bustean, n-am "auzit" un sunet desi (am aflat mai tirziu) cupilul s-a agitat si-a miriit (in brate la maica-mea) cam toata noaptea. "Actiunea" se petrecea la un pas de patul meu, si camera minuscula.

Deci, creierasul stia foarte bine diferenta intre on-duty si off-duty.

Din pacate, pentru fenomene paranormale sint cam "nesimtita" - mi-as dori sa am si eu premonitii ori sa vaz vreo fantoma, dar no such luck . M-am consolat cu faptul, ce sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Intr-o seara de Inviere, era cam 12 noaptea, sau trecut, jucam Rummy cu mama, eram numai noi 2 acasa, fara radio, fara tv si dintr-o data aud ca se deschide tv-ul cu sonor tare si pe tvr 1 pe slujba, se vedea mai cu pureci, nu stiu de ce. M-am speriat, da am zis ca cine stie....accidental. Il inchid, ma intorc la joc si dupa cateva minute iar se deschide, tot cu sonor tare, tot pe slujba. Atunci am inghetat de frica, l-am inchis si l-am scos si din priza si am incheiat si jocul, ca m-am gandit ca sigur a fost un semn ca nu trebuie sa ne ocupam de jocuri chiar de Inviere. Bineinteles ca dupa-aia nu s-a mai intamplat nimic, am tras o sperietura zdravana.


Alta data, cand eram copil, dormeam singura in camera, nu mi-era frica de intuneric ca sa zic ca aveam halucinatii, da o perioada buna de timp, tot auzeam pasi pe hol, parca cineva isi tarsaia picioarele. Nimeni nu umbla, sau nimeni vizibil, dar clar se auzeau. Am murit de frica.
Dupa un timp au incetat.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Am vazut imaginea norului cu chip si ochi infricosatori.

Brrrr!

Nu stiu daca este iluzie optica, dar asemenea imagini te duc cu gandul ca dincolo de noi si de ceea ce stim, exista inca ceva...



lisaelisa

mami de ingeras dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionica

O intamplare paranormala din ultima vreme:

a disparut guestus de pe forum,sper sa stie careva sa ghiceasca in nori si zat de cafea ce s-a intamplat cu el, da repede ca e plictis rau pe aici in ultima vreme fara el.






io cre'ca a fost/este in delegatie la rusi...ca altfel mai spunea el una alta...

am uitat, nu cred in paranormal!

*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:


Off topic

Kari ,la rusi? de ce tocmai la ei?

on topic,
Nici eu nu cred in paranormal .

Sophia 2ani 06.09.06
+37 Sarah
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisi_ella

Stiu ca au mai fost topicuri de genu asta mai demult...dar haideti sa mai povestim...pe mine una ma fascineaza paranormalul...Vi s-a intamplat vreodata ceva...paranormal?


daca ti s-ar intampla vreunul, nu te-ar mai fascina deloc, iti garantez. eu m-am saturat de ele ca de mere acre, nu vreau sa mi se intample.

poate stie cineva cum sa le prevenim, mai bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Conchita, daca nu e cu suparare si ti s-a intimplat ceva mai neobisnuit si care poate fi incadrat in categoria fenomenelor paranormale, povesteste-ne si noua!

Theiuta

Mami si Nicolas


Sanatosi sa fim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Theiuta

Conchita, daca nu e cu suparare si ti s-a intimplat ceva mai neobisnuit si care poate fi incadrat in categoria fenomenelor paranormale, povesteste-ne si noua!

Theiuta


am mai povestit si m-a alergat lumea rea pe la alte topice cu a propos-uri. :-)) decorporalizarea e cea mai obisnuita care mi se intampla si nu vreau. m-am saturat. ma doare tot corpul si mi-e rau dupa aia. stii, cand ai un gogosar mai mare ca borcanu', iar gogosarul e inauntru si te chinui sa-l tragi afara? aia e decorporalizarea. nu stiu cum e la altii, dar la mine e dureroasa. si ma si sperie, desi mi s-a intamplat de n ori. dupa aia stau si ma framant sa dezleg misterul a ceea ce am vazut cand "am calatorit" prin locuri nepermise si ma dezechilibreaza in viata "reala".

masina timpului, aia despre care fac astia filme, e chiar sufletul nostru.

nici nu stiu daca procedez ok ca va spun. pe de o parte, m-am saturat si de scepticii care daca nu vad ei, nu exista, pe de alta si de folclorul tesut in jurul unor chestii care, pentru multi, e ceva destul de natural - in sensul ca li se intampla. ultimul episod a fost in seara dinainte ca pisi sa deschida topicul asta. cred ca ma apucasem sa povestesc si am renuntat. la ce bun? unii nu vor sa stie, altii nu-s capabili sa inteleaga, o parte se uita ca la girafa, altii ar gasi prilej de batjocura si tot asa. cati ar pastra mintea deschisa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Conchita, si cum e cand sufletul se intoarce in tine? Ca mi-e tare cunoscut ce spui tu acolo, dar nu stiu daca ce am experimentat eu de 3 ori (doar dupa ce am nascut in 2005), e chiar ce ai patit si tu. Dar cert e ca m-am speriat f tare pentru ca a fost o senzatie cel putin ciudata, nu stiu daca pot sa o descriu. Si bineinteles putina lume m-a crezut.Spuneau ca am visat. Si acum mi se face pielea de gaina cand ma gandesc.

Mergi la inceput