Intamplari paranormale

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandyksch

Conchita, si cum e cand sufletul se intoarce in tine?


cu ce sa o compar? sa zicem ca esti o scama pe covor si trece aspiratorul peste tine. :-))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Da, ai dreptate, asta e senzatia. In orice caz pe mine m-a inspaimantat foarte tare. Mai ales prima data cand mi s-a intamplat. Si chiar nu mai vreau sa mi se mai intample.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandyksch

Da, ai dreptate, asta e senzatia. In orice caz pe mine m-a inspaimantat foarte tare. Mai ales prima data cand mi s-a intamplat. Si chiar nu mai vreau sa mi se mai intample.


roaga-te cand ti se intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Fetelor, despre ce anume vorbiti? Cum adica...decorporalizare?

Va rog sa povestiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Fetelor, despre ce anume vorbiti? Cum adica...decorporalizare?

Va rog sa povestiti


adica iti iese spiritul/sufletul whatever din corp si calatoreste. poti sa calatoresti asa in spatiu si prin proiectii mentale. despre decorporalizare - este experienta cel mai des intalnita la cei aflati in moarte clinica sau sub anestezie la o operatie, sau sau...ai auzit vreodata povestindu-se cum cineva si-ar fi vazut propriul trup intins pe masa de operatie, sufletul privitor aflandu-se de fapt intr-un colt de sus al camerei?

nu stiu sa explic bine, nu-mi gasesc cuvintele, nici nu cred ca e bine sa povestesc...dar mi se intampla la fel ca in timpul decorporalizarii, pe jumate vreau (curiozitatea, maica), pe jumate mi-e teama. in orice caz, vezi lumile paralele si po****tiile aferente...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Conchita, sunt multi oameni care se straduiesc sa obtina o decorporalizare si reusesc foarte greu.Mie chiar mi-ar placea sa mi se povesteasca experienta unei astfel de iesiri in astral.Faptul ca unii rad, de astfel de povesti dovedeste ignoranta lor fata de ceea ce omul nu poate inca controla,cunoaste.


Poate suna ca o scena copilareasca si necredibila povestea mea ,dar totusi s-a intamplat si de cate ori ma intalnesc cu fratele meu refacem filmul:
Aveam 7 ani, fratele meu 8 ani jumate, iar in camera noastra ,pe peretele de langa pat statea cuminte ,carpeta din catifea "Rapirea din Serai" .
Afara era noapte ,iar in camera ,singura lumina era cea de la razele lunii.La un noment dat unul din noi a vazut in locul carpetei ,cum se deruleaza un film ca la cinema ,cu persoane cunoscute noua.
Ne miram amandoi si descriam repede ,ce vedeam fiecare ,iar celelalat confirma .
Nu stiu ,nu-mi amintesc cate minute a tinut toata chestia asta, daca as fi trecut singura prin asa ceva, as fi uitat sau n-as fi povestit ,dar am fost doi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandyksch

Conchita, si cum e cand sufletul se intoarce in tine? Ca mi-e tare cunoscut ce spui tu acolo, dar nu stiu daca ce am experimentat eu de 3 ori (doar dupa ce am nascut in 2005), e chiar ce ai patit si tu. Dar cert e ca m-am speriat f tare pentru ca a fost o senzatie cel putin ciudata, nu stiu daca pot sa o descriu. Si bineinteles putina lume m-a crezut.Spuneau ca am visat. Si acum mi se face pielea de gaina cand ma gandesc.



Mandi si eu am patit-o dupa ce am nascutAvea copilul 3 saptamani si taaare m.am speriat la mine a fost altfel, ceva strain a intrat in mine pt cateva secunde, m-am inchinat cu limba pt ca eram paralizata de frica, nu visasem, era pe la 3 noaptea si eram treaza pt ca se misca copilul sa se trezeasca, era langa mine in pat.....am vazut cum ceva negru se coboara de sus si intra in mine...horror ce sa mai zic.....dupa ce m.am inchinat am simtit cum iese, s-a intamplat de doua ori atunci

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Fetelor, despre ce anume vorbiti? Cum adica...decorporalizare?

Va rog sa povestiti


adica iti iese spiritul/sufletul whatever din corp si calatoreste. poti sa calatoresti asa in spatiu si prin proiectii mentale. despre decorporalizare - este experienta cel mai des intalnita la cei aflati in moarte clinica sau sub anestezie la o operatie, sau sau...ai auzit vreodata povestindu-se cum cineva si-ar fi vazut propriul trup intins pe masa de operatie, sufletul privitor aflandu-se de fapt intr-un colt de sus al camerei?

nu stiu sa explic bine, nu-mi gasesc cuvintele, nici nu cred ca e bine sa povestesc...dar mi se intampla la fel ca in timpul decorporalizarii, pe jumate vreau (curiozitatea, maica), pe jumate mi-e teama. in orice caz, vezi lumile paralele si po****tiile aferente...



Deci te vezi pe tine(adica corpul tau) cum sta cuminte si doarme, iar tu..calatoresti ? Si mai tii minte ce vezi? Poti face ce vrei, poti gandi de exemplu? Si de ce te intorci?Si ce scop au vizitele astea, calatoria? te ajuta la ceva?Te intalnesti cu alte ´´spirite´´? Stii ca esti doar spirit fara corp? Cum te contopesti iar cu tine?

daca nu vrei sa povestesti te inteleg, scuza-ma ca insist asa dar mie mi se pare de neimaginat...am mai auzit ceva povesti asemanatoare dar fara detalii, de aceia insist...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui maraki
Mandi si eu am patit-o dupa ce am nascutAvea copilul 3 saptamani si taaare m.am speriat la mine a fost altfel, ceva strain a intrat in mine pt cateva secunde, m-am inchinat cu limba pt ca eram paralizata de frica, nu visasem, era pe la 3 noaptea si eram treaza pt ca se misca copilul sa se trezeasca, era langa mine in pat.....am vazut cum ceva negru se coboara de sus si intra in mine...horror ce sa mai zic.....dupa ce m.am inchinat am simtit cum iese, s-a intamplat de doua ori atunci


ok, mi s-a zburlit pielea. am trait-o si pe-asta, cel mai recent cand m-am mutat in casa noua. e vorba despre spirite si posedare. e super nasol. eu m-am enervat asa de tare incat am inceput sa-l trimit la naiba si sa-l intreb daca nu-i e rusine sa sperie o mama de copil mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Fetelor, despre ce anume vorbiti? Cum adica...decorporalizare?

Va rog sa povestiti


adica iti iese spiritul/sufletul whatever din corp si calatoreste. poti sa calatoresti asa in spatiu si prin proiectii mentale. despre decorporalizare - este experienta cel mai des intalnita la cei aflati in moarte clinica sau sub anestezie la o operatie, sau sau...ai auzit vreodata povestindu-se cum cineva si-ar fi vazut propriul trup intins pe masa de operatie, sufletul privitor aflandu-se de fapt intr-un colt de sus al camerei?

nu stiu sa explic bine, nu-mi gasesc cuvintele, nici nu cred ca e bine sa povestesc...dar mi se intampla la fel ca in timpul decorporalizarii, pe jumate vreau (curiozitatea, maica), pe jumate mi-e teama. in orice caz, vezi lumile paralele si po****tiile aferente...



Deci te vezi pe tine(adica corpul tau) cum sta cuminte si doarme, iar tu..calatoresti ? Si mai tii minte ce vezi? Poti face ce vrei, poti gandi de exemplu? Si de ce te intorci?Si ce scop au vizitele astea, calatoria? te ajuta la ceva?Te intalnesti cu alte ´´spirite´´? Stii ca esti doar spirit fara corp? Cum te contopesti iar cu tine?

daca nu vrei sa povestesti te inteleg, scuza-ma ca insist asa dar mie mi se pare de neimaginat...am mai auzit ceva povesti asemanatoare dar fara detalii, de aceia insist...




Cum de ce se intoarce? pai ar muri sa nu se intoarca, nu?vai de mine ce vorbim.....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput