*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (222)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

am fost p=afara o ora..Mufa a refuzat pranzul, a fost imposibil de pus in scaun!!de gustat, nici vorba! maraie intr=una, numai san vrea, ma alearga prin casa...nici acum nu vrea mancare!cleme sa ne dam cu capul de pereti amandoua!
ptiu, manca-o-ar mama pe ea de nora mergacioasa, scumpa mai e cu sticla ei!
frumoasa coperta, miha
...ma duc sa incerc iar cu mancarea..s-a dus naibi programul de azi..
iar diseara e un mare test ptr Mufa si Liviu...la 6 plec la restaurant cu Iuli si mama+alte fete, iar el e babysitter, adica hranit de seara, baita si culcat...fara tzitzi!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Roxana, am vazut si io pe Amira mergatoare, de cand merge???
Cum e vremea pe la Rio???
E o scumpa

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

mananc si plang...mananc!
Simo, eu as bea niste vin la mucenici, dar vreau sa ma duc in vizita la nasa lui Seb sa vad bebita!
nu postesc....pentru ca nu sunt in stare!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Sal'tare!


De ziua femeii eu nu va spun decat: Fetelor, fiti barbate!!!. Mie nu-mi plac mucenicii de niciun fel, asa ca am mai facut o placinta cu mere, ca sunt fan. Am gasit in piata niste mere destul de acrisoare si am pus scortisoara din belsug si...nu va spun ce demential mirosea la mine in casa!. Am iesit cu Thea afara intre doua reprize de ploaie si am prins aproape 2 ore de joaca la greu, da' nu vreti sa vedeti cate kile de noroi au ghetele fii-mii pe ele!Important e ca a fost fericita, s-a balacit in apa de ploaie, a cules pamant ud si iarba si a analizat scoarta catorva copaci. La pranz i-am dat sa haleasca "Spaghete bolognese" la borcan si ma declar oarecum multumita, o sa-i fac eu data viitoare. Am trecut apoi pe la bunica-sa sa-i ducem un trandafir si eu m-am facut cu o bratara faina de la Avon, care chiar imi place mult. Mai pe seara imi fac curaj sa incep prepararea tortului. Asa...


Zoze, , la noapte nasc! Acu' ma foiesc ca un c.o.i intr-o caldare si incerc sa ma calmez cu no-spa. Ceva mai tarziu imi sun dr si aflu ca, dc se poate, sa ma tin pana dimineata, ca intra el de garda, si sa mai bag un scobutil si un no-spa. Bietul om era la Buc., urma sa plece spre Buzau. Uffff, bine ca a ajuns la timp!!!

Tuchi, la cat mai multe "r-uri" si mai clare!! Pofta mare la mucenici, ca am inteles ca ai bagat masina la treaba!

Naty, Simo, Zoze, merci de sfaturile cu laptele de vaca...Deci nu m-am hotarat...

Simo, sa-ti fie de bine, ma bucur ca Sam s-a mai linistit, deci sunteti spre vindecare.

Naty, lasa, ma, nu-ti fie pofta, ca nu-s buni mucenicii! Nu, nuuuu!!! Spor la treaba cu mobilatul, eheee, imi cam dau seama ce te asteapta!

Clau, nu am inca emotii, da' cred ca maine sigur!

Luny, ha-haaaaaaaaaaaaa! Ce-am mai ras de Mufa, tot el te certa! Si fii-mea stii ce facea cand m-am uitat la film? Se lingea pe degete, desi ea nu avea nimic in mana, da' cred ca l-a inteles pe Mufa ca halea ceva bun.:))))))))))))))))))))))

Cleme, ce frumoasa e Diana! Ma bucur ca si ea este mai bine.

Rox, am admirat-o si pe Amira..., frumoasa foc, i-a crescut parul.

Liana, multa, multa sanatate lui Teo, lasa ca scapati voi de toate si o sa fie bine! Pup fetele!

Bubu, fidea cu lapte/ gris cu lapte etc, cu lapte de vaca, nu? Am si eu un fix . Sa va fie de bine mucenicii, acum arunc un ochi pe Bucataras.

Ma duc sa ma intind putin, sper sa mai intru.

V-am pupat!

Eu nu pot sa-i fac nicio poza Theei!!! Nu sta...Am vrut sa va arat cum am gatit-o azi, da' n-am putut s-o pozez, o sa pun un filmultet mai tarziu.

Asta a fost un peseu...panseu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleme spune:

Waw Miha frumos cadou!
Ce scumpa e Amira cu sticla ei!
Offf Luny vai de capul nostru. Ce misto ca iesi diseara cu fetele (mama ce as vrea si eu o iesire din asta dar cred ca va fi in alta viata[q)]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Am pus si eu de o ciulama....pt noi, ca Dav a mancat f bine azi si mai are si pt maine... Imi pare rau pt fetele ai caror pui nu papa... Va inteleg tare bine. Cat a fost racit nici Dav n-a vrut sa haleasca....dar macar a baut lapte, chiar daca mai putin...


Si mie imi place placinta cu mere, dar nu am faina delooooc! Astept sa-mi aduca randunoiul pt ciulama, macar. Si n-am nici mere destule...ca eu la o placinta pun 8 mere... e mai buuunaa. Dar imi plac si mucenicii, mai ales cei moldovenesti! Bunica mea facea numai din aia cu zeama si mereu tanjeam dupa cei copti. Aaaa, dar maine, la gradi, facem mucenici cu copiii, deci voi manca, Tuchi!

Am vazut absolut toate pozele... filmuletele... Sunt tare dulci puii si puiutele!!!

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Alice, ieri am gandit dar n-am mai apucat sa-ti spun! da-i linistita laptele de vaca in preparate!

Treaba cu diluyatul si zaharartul se foloseste pentru copilul mic, sugar, care nu poate fi alimentat la san sau cu formula.
Se dilueaza ca sa ii scada incarcarea osmotica( are mult sodiu si suprasolicita rinichii) si se zahareaza ca sa ii creasca continutul caloric!

la copilul mare, de 1an nu se mai pune problema ca e prea sarat sau prea putin dulce.

Iar cu laptele praf si suplimentul de Fe pana la 3 ani, cred ca merge daca ii dai doar lapte praf si-atat!
In situatia in care copilul manaca de toate si mai ales carne nu-nteleg de ce sa ne mai stresam cu fierul!
doctorii din ziua de azi sufla si-n iaurt!ntz, ntz..

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

eu astept sa simta Mimo mirosul de mucenici....Luny, distractie maxima diseara! sunt convinsa ca Liviu se va descurca.Sfat-nu-l suna deloc!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Aaaa, si sa va povestesc ce am patit la serbare... sper sa primesc si poze maine, sa va arat...

S-a tinut la un loc de joaca din oras. Scaunelele au fost asezate cu spatele la saltelele alea si bile si cataratoare si ce mai e pe-acolo... Pe langa poezii, cantecele, in romana, engleza am facut si o sceneta, "Iedul cu trei capre". La un moment dat, inainte de inceperea scenetei, cei care aveau costumase (iepurasi, vulpe, urs, lup, ied, capre) s-au schimbat. Si pentru ca nu se mai vazusera in costume au fost f incantati, au inceput sa vorbeasca, sa rada, sa se traga de cozi, cornite, urechi si ce mai aveau... Pana la urma s-au linistit si am inceput. Unul dintre copilasi s-a gandit el sa fuga sa se joace, decat sa stea pe scaun sa astepte sa-i vina randul in sceneta... Asa ca dus a fost si pt ca nu am reactionat suficient de repede (ma gandeam ca vine singur inapoi), a mai plecat unul, apoi inca 5-6... Asa ca cred ca s-au distrat parintii de minune cand au vazut cum ii alergam prin toata sala sa-i aduc inapoi. Unii mi-au zis ca nu credeau ca reusesc sa-i potolesc si sa-l aduc... Dar pana la urma au venit, dupa ce le-am zis ca nu le mai dau voie sa se joace dupa ce se termina serbarea si ca nu le dau bombonele. Pana la urma am terminat sceneta cu bine si a iesit excelent. Parintii au fost f incantati!

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Cata, mai plangi? Macar a meritat plansul?

Mimoooooooo, vino cu poze si cu povestiri nemuritoare!

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput