Cura de dezintoxicare Oshawa

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Deci m-am reapucat sa nu te las singura la greu. Acum mi-am facut turtite de faina integrala de griu.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

kariguld,ce faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Buna.
Si eu tin Oshawa.Azi a fost prima zi si deocamdata e ok.Am mancat turtite si orez.Am reusit dimineata sa renunt la cafea si am baut ceai negru.
Nu pot sa zic ca imi este foame,am mancat destul de ok,doar ca ma apuca poftele de fructe.Da reusesc eu sa ma stapanesc.

Maine vreau sa manac hrisca si la munca imi voi lua turtite sa rontai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

kariguld,ce faci?

dulcetica


ce sa fac? traiesc inca, am supravietutit celei de-a treia zi. dar am deja aversiune de tot cei mic si rotund. nu mai pot sa vad orez.... acum pe seara am mancat boabe coapte in tigaie. le-am lasat de aseara in apa la inmuiat.

Sabina, nutritionistul de la noi e spezialist trateaza boli incurabile. abia astept sa vad ce spune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Paff,doar de avarie poti bea ceai de busuioc,acesta fiind yang.Ceaiul negru ,nu stiu exact ,dar posibil sa aiba cofeina.
Kariguald,cunosc senzatia ,de aceea cred ca ar trebui sa-ti faci elan si sa incerci sa prepari turtite.Astea-s comestibile.Eu daca vad hrisca si mei dezertez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

dulcetica, am facut o combinatie 'mortala' de boabe. orez de vre-o trei feluri, grau, hrisca si mei. toate le-am pus la inmuiat de seara si azi doar le-am copt. si pe turtele alea le-am facut, numa ca a trebuit sa fac portie dubla astazi. boabele coapte nu-s asa rele, chiar placute la gust, numa ca mesteci la ele....
acasa mai merge, o dovedesc eu cumva, dar la servici e durere. ca peste tot sunt felurite ispite, care mai decare mai apetisanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Paff,doar de avarie poti bea ceai de busuioc,acesta fiind yang.Ceaiul negru ,nu stiu exact ,dar posibil sa aiba cofeina.
Kariguald,cunosc senzatia ,de aceea cred ca ar trebui sa-ti faci elan si sa incerci sa prepari turtite.Astea-s comestibile.Eu daca vad hrisca si mei dezertez.

dulcetica


Posibil sa fie asa cum spui tu.Pe unde am citit eu am vazut ca e voie ceai negru si ceai de busuioc.Dar cine stie,sunt atatea interpretari ale dietei pe toate site-urile,forumurile de nu mai stiu ce sa aleg.
Oricum,nu stiu daca as rezista si fara ceaiul negru.Cu greu ma stapanesc sa nu beau cafea Ieri la munca,isi faceua colege si am simtit mirosul..Dar sunt mai puternica de atat

Mi-am facut aseara o noua tura de turtite,de data asta au iesit mai bune.Le tin in punga de hartie si le iau la munca,mai rontai pe acasa cand imi este foame.
Mie imi place hrisca,o consumam si inainte.Meiul nu l-am incercat si recunosc ca sunt curioasa.Ma duc azi la cmparaturi si imi iau ce imi mai lipseste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yang spune:

Buna ziua

Nu stiu de ce, am senzatia ca sunt singurul "tatic" de pe aici, sper si voi incerca sa nu deranjez foarte tare. Daca da, imi spuneti si tac/plec
Mai intai multumesc pentru link-ul catre carte, il caut de mai bine de 1 an.
Am tinut aceasta cura prima data anul trecut prin vara. Miraculoasa ! Senzatiile sunt cele mentionate peste tot la "efecte benefice". In plus, pot spune ca incepusem sa ma trezesc chiar si pe la 6:30 dimineata, plin de viata, si mergeam chiar si cate 30 de km pe zi cu bicicleta la peste 40 de grade C, in plin soare, fara nici un fel de problema.

Alte detalii, la cerere.

Acum am inceput-o pentru a doua oara, azi e a doua zi. Avand in vedere ca prima data am fost destul de egoist, si doar am beneficiat de ceea ce au postat altii, acum am simtit ca e bine sa si contribui cu cate ceva.

As vrea ca de data aceasta sa mai continuu intr-un fel sau altul pana la Paste, si sa si dau jos cateva (multe) kg.

Asadar, in masura in care va pot fi de folos, astept sa ne mai auzim.

Sarutari de maini tuturor mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Yang,esti singurul doar la acest subiect.Bine ales pseudonimul!
Eu am tinut in decembrie 8 zile si am esuat.Probabil am fost deceptionata si de faptul ca nu prea am slabit si trecind brusc la mincat asiduu, am pus repede la loc, cele 2,5kg.
Toate persoanele ,de pe alte forumuri ,mentionau ca au slabit mult si cu multe efecte pozitive.Apropos de nick name,pe alt site era unul pericle deosebitul care m-a distrat grozav,fiind un alt confrate la tinut oschawa.
Azi am mincat griu fiert cu orez ,dimineata si la prinz.Seara mi-am facut turtite.Ii plac si minunatului meu,chiar ne batem pe ele ,insa nu stiu cum le faci tu Paff,dar daca le-as lasa pina miine cred ca sint ca biscutii, spre necomestibil.
Descrie putin tehnologia,te rog!Eu le coc intr-un ceaun de facut mamaliga.
Apropos, prima tura n-am avut nici o senzatie zen,chiar dimpotriva ,cind am vazut ultima data mei cu hrisca am simtit suprasaturatie si am mincat repede 3 felii de piine cu zacusca.
Pina acum ma simt bine ,dar e abia a doua zi.

Mergi la inceput