FIV 217

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauraa78 spune:

Delia,imi pare rau pentru tine ca a scazut valoarea,ma intreb oare de ce se intampla asa ceva.Ai dreptate ca Rudi te face sa treci mai usor peste durere.
Sufletel.multumesc de incurajari,acum mi-a venit si mie ciclu,de fapt sunt mai mult pete maronii.Dr mi-a zis sa nu intrerup tratamentul si luni sa merg din nou la analiza,dar asta pt ca nu-mi venise ciclu si ma simteam ff bine.Eu nu mai am nici o speranta ca va creste.
Sotul meu este mai afectat decat sunt eu.Cred ca eu nu constientizez pt ca nu am plans deloc si parca nici nu sufar prea mult sau poate o iau razna si eu nu stiu.Scriam si ieri ca desi sunt suparata,sunt ff linistita.Asta nu mi s-a intamplat niciodata,eu sunt plangacioasa rau de felul meu si ma afecteaza totul.
Fiti sigure ca pana la urma vom reusi toate!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Claudia,m-am grabit si am scis aiurea,...si nu am verificat.deci la grupa mea de varsta atunci,sub 30 de ani,cu endomtru de 7mm+ aveam sanse de 66 la suta,deci mari,dar din cauza lui endo sub 7mm,....dar mie una 6,9mm nu mi se parea cu mult prea mult mai putin,...chiar o diferenta infima,....doctorul zicea ca-mi scad sansele la doar 5%,de la 66.Si incapatana si entuziasmata cum eram,....era prima incercare de fiv,...nu l-am ascultat si bine am facut,....si uite asa am invatat ca e bine si important sa crezi in sansa ta.dar eu imi puneam problema ca daca al meu doctor mi-a tinut atata teorie pentru un amarat de 0,1mm lipsa fata de minimul lor,....care doctor e foarte zgarcit cu timpul lui,ca majoritatea de altfel de aci din state,e doar o constatare nu o critica la adresa lor,...in fine nu ma mai lungesc.Cand vrei sa incerci din nou?oare nu ar fi bine sa incerci cu alta echipa de doctori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Laura- imi pare foarte rau; ai grija de tine si fii optimista ca data viitoare va fi bine; si daca iti permiti financiar nu lasa mai mult de 3 luni sa treaca si incearca din nou; asta e sfatul dnei dr Dracea, pe care i l a dat Ioanei; zice ca e bine sa nu treaca mult pt ca organismul obisnuit cu stimularea reactioneaza mai bine;si am vazut asta la mine, e adevarat;



Asteptand a doua binecuvantare de la Tine ! si binecuvantarea, a venit... sapt.16 cu Darius sau Daria, INIMA, A INIMII MELE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Laura putere sa-ti dea DD sa trece si peste asta.

Iana-mari, Iazmin nu va mai panicati chiar daca nu vine la Giuly o perioada, daca incepe procedura cu voi in conditiile pe care le stabiliti de comun acord se tine de cuvant. Asa a fost si in dec anul trecut cu ioanatugs , cu dariaioanaxx.

Eu deocamdata stau cumintica acasa fara a cauta simptome, pt ca nici un FIV nu a fost la fel cu celalt in cazul meu si astept sa treaca timpul pana la test sa vedem.
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Feteleor felicitari pentru reusite sarcini usoare si la termen
Pentru cele cu nereusite capul sus si mergeti inbainte DD ne va da si noua copilasi multi doriti
Eu luni plec in Ungaria daca bebei mei vor trai la decongelare marti am Et ma rog la DD s areziste puiuti mei.
Bsfta fetelor care sunt in tratament si celor care sunt in asteptare teste pozitive va doresc

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si al Maicutii Domnului voi reusi sa ma si eu copilasul meu mult dorit si iubit







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaele

Feteleor felicitari pentru reusite sarcini usoare si la termen
Pentru cele cu nereusite capul sus si mergeti inainte DD ne va da si noua copilasi multi doriti
Eu luni plec in Ungaria daca bebei mei vor trai la decongelare marti am ET ma rog la DD sa reziste puiuti mei.
Bafta fetelor care sunt in tratament si celor care sunt in asteptare teste pozitive va doresc

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si al Maicutii Domnului voi reusi sa ma si eu copilasul meu mult dorit si iubit










Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si al Maicutii Domnului voi reusi sa ma si eu copilasul meu mult dorit si iubit







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Fetelor, eu am o problema: ieri seara am pierdut sange, de fapt ceva roze, cu dureri si toate cele cu toate ca fac si gestone injectabil si pun si utrogestan de 3 ori pe zi. Azi mi-am repetat Bhcg si vad ca a crescut cu mult prea mult. Deci sa va spun cum stau:
- pe 02 martie: 166.30
- pe 04 martie: 494.08
- pe 07 martie: 2301

nu este cam mare cresterea? Maine m-a chemat la control sa vada ce se intampla. Sper sa fie bine

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

betty, poate din cauza ca sunt doi. Cum cresc mai mari cum produc mai mult hcg. Nu stiu daca la gemeni mai e valabila dinamica hcg-ului pe care noi o stim. Eu nu am repetat analiza, deci nu pot sa-ti zic cum e. Parca vad ce doua surioare ii faci lui Mario, sau doi fratiori

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

betty, poate din cauza ca sunt doi. Cum cresc mai mari cum produc mai mult hcg. Nu stiu daca la gemeni mai e valabila dinamica hcg-ului pe care noi o stim. Eu nu am repetat analiza, deci nu pot sa-ti zic cum e. Parca vad ce doua surioare ii faci lui Mario, sau doi fratiori

19+



nu e valabila dinamica...
betty iubita te astept sa vi de la eco 3 in 1 iar cu sangerarea nu ma pronunt, dar si eu am avut dureri mari in sapt. 2-3 dupa ET, luam 7 utrogestan/zi, progesteron injectabil 50 ml la 2 zile, si in aceste conditii am ajuns si la 5 No-spa/zi... ma durea burta ca la CM, inclusiv spatele.



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

betty, poate din cauza ca sunt doi. Cum cresc mai mari cum produc mai mult hcg. Nu stiu daca la gemeni mai e valabila dinamica hcg-ului pe care noi o stim. Eu nu am repetat analiza, deci nu pot sa-ti zic cum e. Parca vad ce doua surioare ii faci lui Mario, sau doi fratiori

19+



Moniland sa te auda DD. Ce ma enerveaza este ca fata de la clinica nu mi-a spus nimic sa ma linisteasca...adica ceva de genul: e ok sau pare sa fie rau. Adica mi-a spus sa vin la eco si vedem...de as putea sa i-au un somnifer si sa ma trezesc direct maine la eco

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput