America (154)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Ramona, nu am curte. Am comandat intr-un an margaritare, dintr-o revista de gradinarit. M-au costat o avere ca mi-au venit din alt stat, puse intr-un cosulet frumos, parca era un cuib de pasarele . Sotul a vrut sa imi faca o surpriza frumoasa.
Bunica mea are un razor intreg plin cu flori de primavara. Si parca am in nas mirosul narciselor si al zambilelor. Dar aici nu am vazut genul asta de narcise parfumate.


Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Foarte frumoase florile Ramona. Tu esti gradinar sef la castel :)

Mey eu am gasit anul trecut in parc langa noi ghiocei asa naturel pe margine de drum. In vacanta de Pasti. Va pozez daca mai reapar... dar noi tot cu zapada la metru. Am in curte salbatic sau de la fosti. Toporasi, margaritare si branduse. E drept ca noi nu dam cu nimic in curte... toti vecinii la ucid ca sa fie fain gazonul si eu le culeg si fac buchetele.

Mey gata io facui binisor pruncii... mai apar io da mai rarutz ca trebe sa termin ceva treaba care s-a stocat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Ai mai ABurica(sper sa nu te superi ca-ti spun asa),iar ai luat pozele si eu le-am vazut...aseara m-am culcat devreme si voi ati stat la povesti...cand stau si eu aici nu-i nimeni...hai trimite-mi si mie un PM cu pozele...pleaseeee...sa mai vad frumosii tai copilasi,ca suntdeosebiti,sincer!!!

SINZI,wauuuu,ce faina zapada ati prins,cooool...si ce schioare mare esti..David,e un scump,dar ti-am mai zis asta de o mie de ori...ma repet,ce sa fac si eu,..acu' ca am imbatranit si mai mult,hihihih...ne vedem maine!!!

RAMONA,wauuuu,ce minunatii ai tu acolo...foarte frumoase!!!...chiar si mie mi-e dor toporasi si ghiocei,hmmm...deci,cand e treaba cu castelul?..

CIUF,la voi acolo nu sunt toporasi si flori de sezon ca in Ro?




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

A,deci la voi sunt floricele de sezon AB...ce frumos...si tu stai in NY,parca,nu?!...hm..sa stiu unde ma mai mut cand o fi timpul


la toata gasca,fug sa pregatesc masa ca vine cupilul acasa!!!





Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ramona, florile ca florile...dar ce bucatarie curata!!!
Mie mi-a adus mama niste lalele de la amsterdam si au rasarit doar 3 pana acum...(din 9)...

Am luat catelul care e super fericit ca e acasa...a facut la ture si inauntru si afara!!!!


Miere, ce deliciu cu filmuletul!!! haha...super!!!!

Am fugit sa imi recuperez skiorul de Florida de la scoala!!!


Sinzi, Radu si David psihologul
varsta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Ramona superbe floricelele, ah ce vreau si eu gradina. Poate pana atunci invat sa mu mai omor bietele plante.Imi plac mult florile de primavara si mie - asa de proaspete si un parfum ametitor. Ce am vazut rarut aici sunt bujorii si liliacul.

Multumesc mult fetelor, sunt si eu tare mandra de fetele mele.. ca orice cioara care se respecta..

Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Multam' mult de tot de informatii. Acum sunt mult, dar mult mai linistita ca stiu ca si voi a-ti mai luat antibiotice in primul trimestru. In loc sa fiu mai calma la a doua sarcina eu is mai stresata. E si total diferita de prima. Pe prima nici nu am simtit-o, asa sa tot faci copii, plus ca am nascut foarte repede si usor. Dar acum e diferit total. Mi-e greata, iar starea asta de rau permanenta ma termina. Nici s amerg undeva cu copilul nu pot ca mi-e frica ca ma apuca prin oras si nu mai am ce face. Of, dar mai sunt numai 7 luni
AB ce copii frumosi si harnici pe deasupra ai. Cand povestesti asa frumos de fetita ta, mai ca imi doresc si eu o fetita.
Sanzi ce faina distractie. ce dor imi e si mie de schiat si de Bradu (Mirela stie sigur) sau Paltinis din Sibiu. Ce fain se mai schiaza pe acolo. Nu ma stiu eu foarte bine dar imi dau drumu si un plug acolo ma descurc.
Cami mortala Sofia iepurasul. Multumesc de intrebare, suntem mult mai bine acum. Urechiusele s-au vindecat bine si tuburile sunt bine fixate. Am repetat testul de auz si acum e ok. Mai bine de atat nu se poate auzi. Iar cu job-ul inca suntem in cautare. Mia avem pana prin 31 martie timp. Doamne ajuta.
Ramona ce flori frumoase ai in gradina la tine. Punem si la castel clar.
Delia cum a fost la dr? Cum e pana la urma cu sarcina?
Miere bafta cu lucrarea si sper sa termini cat mai repede sa te mai relaxezi un pic.

Nu mai stiu ce vroiam sa mai zic, dar daca imi aduc aminte revin.

Adriana 9+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Adriana,nu e de bine caci a inceput sa scada hormonul de sarcina si la sfatul medicului am intrerupt progesteronul,....si azi mi-au venit si uratii rosi.Luam o pauza de cateva luni bune,macar vreo 6,....si incercam spre finele anului din nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Delia, imi pare nespus de rau.


Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Of, Delia imi pare rau! A fost un avort menstrual?



www.onetruemedia.com/shared?p=7ed153bfbb67814c5b3058" target="_blank">
An amazing journey

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput