Mamici de zmeurici iulie-august 2009 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ely_cta spune:

Jojo_miha,si pe mine dr Ciufu m-a tinut cam 20 min la translucenta nuchala si mi-a dat 2 poze si un cd pe care sunt mai multe poze si un filmulet de 8 secunde.Acum am programare pe 23 aprilie la eco de morfologie fetala.Vezi ca e f aglomerat,asa ca programeaza-te din timp.
CRIXIA,esti bine?Nu mai stiu nimic de tine!!!!Da-ne un semn!

15 sapt cu David Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns icmanu spune:

ely_cta cat costa la yaki?? si ce program are?

21+

http://bd.lilypie.com/E9zmp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Edy e tot baiat...nu i-a picat nimic, din contra ii era tare ridicata. Chiar radeam cu dr. de putza lui....ce mai pot face acum? nimic....doar haz de necaz.
E totul ok, i-a masurat fiecare parte si oscior, chiar si talpa piciorului. Misca la greu, il simteam si eu si se vedea si la eco. Spre sf. cand l-a pus pe 4D dadea sa doarma, casca cu o gura mare....cred ca e tot a mea si si-a pus mana la capsor, exact ca frate-su'.
Mi-a zis sa am grija la lovituri caci placenta e anterioara, chiar dupa grasime e placenta...era mai bine daca era posterioara, caci era mai proterjata. dar in rest...col, lichid, placenta super bune. IR si ritmul cardiac regulat, are peste 300 gr si e exact cat trebuie, de 19s si 6 zile. Avem noi timp sa recuperam....
Continui cu fier, cica nu trebuia intrerupt si cam atat...luna urmatoare repet ca mi-a iesit un stafilococ si musai sa vedem la ce antibiotic e rezistent.
Am vorbit si de celule stem si de salonul de lux si mi-a dat nr. de tel. unde sa sun pt. ambele. la astia cu celule stiam si eu, caci si ei tot cu Clujul colaboreaza. Chiar el a facut prima recoltare de asa ceva si si-a luat laudele prof. Muntean.
Nu stiu de ce sunt asa bucuroasa...cred ca vremea de afara e de vina.
Ma bucur ca bb e ok, asta e cel mai important.
Trebuie sa ma uit pe CD sa vad ce mi-a pus, poate reusesc sa pun macar o poza in 4D, dar nu e cine stie ce.

fug sa fac o tocanita si revin...sunt moarta de foame.

_
Gio19+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Motana multumesc, sora mea a iesit din operatie e ok..acum sper sa se recupereze repede si bine.

Dya nu te impacienta, eu am auzit ca placenta se ridica dupa 20 sapt , oricum medicul o va tine sub control si totul va fi ok.

Ayda nici la mine nu misca cine stie ce..si eu ma impacientez si am eco abia peste 2 saptamani...dar ce as putea face?..sper ca bebelina e bine si creste..si ca doarme ea mai mult..oricum din cand in cand mai simt cate o miscare pe acolo (acum ca o fi o crampa ceva, nu stiu.....) si eu ma bucur ca e bebe...si stau optimista cat pot.

Eu ieri m-am incaltat cu niste cizmulite din piele intoarsa, fara toc si f f moi..totusi simteam ca ma strang pe la glezna/gamba..cand m-am descaltat aseara aveam numai cute si piciorul usor umflat (se vedea la elasticul de la soseta)..azi m-am dat pe tenesi..sper sa nu mi se umfle picioarele ..cred ca ar trebui sa renunt la sare....ufff...

Si mie imi e din ce in ce mai greu sa dorm..daca stau pe o parte imi alunca burta si nu e ok, daca stau pe spate parca ma apasa ceva...ma mai ajut cu puiuti de perna dar nu e comfortabil deloc...si deocamdata nici nu e burta f f mare..dar mai incolo ce ma fac?..

19+

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Gravidutele dr-ului T,
ati scris ca voua v-a dat dr sa luati dupa sapt 14 Omega 3 de la Bio-Marin Plus (daca m-am exprimat corect) pentru dezvoltarea creierului bebelusului. Corect?
Eu nu-s la dr T, dar am citit ca voi luati si am mai cautat pe net despre beneficiile Omega 3 pt bb in perioada intrauterina si de alaptare.
Mi-am cumparat si eu azi o cutie (am gasit la un plafar). As vrea sa ma asigur ca am luat ce trebuie, pentru ca pe cutie nu scrie nimic despre "sarcina si alaptare". Pana sa-l gasesc, m-am uitat si pe alte cutii cu Omega 3 - ulei de peste si scria pe ele ca femeile gravide ar trebui sa ia numai la recomandarea medicului.

Deci voi luati asa ceva? Cate una pe zi?

19+
Minunea Sfantului Nectarie

http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Cornelia multumesc pt raspuns.
Ely m-am programat,eram curioasa ca la Teodora am fost la dr.Lutescu.
Eu sunt inca in pijamale,am o lene si niste arsuri...........

Mami de Teodora Ioana(29.09.2007) si 19+tot cu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Jojo-Miha, pentru arsuri poti sa iei Rennie, sunt absolut permise in sarcina, chiar mai multe pastile pe zi. Mie cu una imi trec arsurile. Mi-a recomandat dr gineco.

Dya, pt lichid amniotic redus bea multa apa. Si eu am avut o reducere pe la sf trim 1 (nu prea am baut lichide in primul trimestru din cauza greturilor si a arsurilor) si dupa ce am inceput sa beau apa multa, cat pot duce, a aparut lichidul normal la echo.

Nici eu nu-l simt pe bb. Prin saptamanile 17-18 am avut senzatia ca il simt, acum nu stiu ce am simitit, pt ca de sapt trecuta n-am mai simtit nimic. L-am vazut pe bb la echo, misca si eu nu simteam, dr mi-a zis ca-i ok, deci astept

19+
Minunea Sfantului Nectarie

http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Mcrissa eu vineri la 1 am programare la eco.

Multumesc fetelor care au apreciat aparitia mea televizata. Macar atat sa fac si eu pt cuplurile care se confrunta cu infertilitatea. Si noi ne-am confruntat cu ea si stim ce inseamna si nu trece zi sa nu ii fiu recunoscatoare lui Dumnezeu ca am reusit sa infruntam aceasta boala.

Moniland intradevar burtica e mare si am doar 4 luni jumatate. Cum o sa arat la 36 de saptamani ca eu asa mi-an propus sa duc sarcina macar pana la 36 de saptamani. Cat despre kg atata timp cat bebelusii sunt ok nu mai conteaza cate sunt in plus sau in minus.
noi si bebelusii sa fim sanatoase. Daca vrei cu adevarat le dai jos dupa ce nasti. Macar acum sa ne rasfatam si sa nu ne gandim la kg.

Felicitari fetelor care au aflat sexul comorilor din burtica.

Fetelor voi recoltati celule stem?

elena +18
Burtica mea la 17 sapt la

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

noce da, noi luam cate o pastiluta de Bio Marin Plus (asa se numeste produsul) si contine ulei de peste si mai are ceva...eu am luat si prima sarcina si apoi si pe perioada alaptarii si acuma iau din nou.

Anca de gandacel Elena (03.11.2007) si 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Multumesc frumos,Noce !

Mami de Teodora Ioana(29.09.2007) si 19+tot cu


Mergi la inceput