Inimioare de iulie - august 2005! (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Eiii... Laura ... cunosc tare muuult fazele cu: "Nu, tu! Mami!" ... ca, si Robert face exact la fel. Mama face si drege tot si toate, nimeni altcineva, sau mult mai rar altcineva... doar daca nu-i mami in preajma, acasa... Si de dormit, tot cu mami doarme... am incercat sa-l conving sa doarma cu unchiu-su... adica fete la fete, baieti la baieti ... da', nik - nik... in 5 minute era inapoi in camera, la mine si la bunica-sa... ca, el cu mami doarme... Na', asta e situatia la noi... eu locuiesc cu ai mei ... siii...
Iar, eu cum is cam paranoica uneori... mi-e sa nu devina prea dependent de fusta mamii... ca, si eu il alintacesc destul de mult, ii fac toate mofturile , si la noi cocotari in brate (mai putin pe strada, ca-i prea greu pt. mine cu tot cu haine ), bla-bla-bla... Frate-miu, desi si el il alintaceste (de fapt toti il alintacesc, pupacesc, cocotari in brate, etc.), imi tot zice ca, eu is de vina ca l-am invatat asa mamos... etc. Desi, eu o mai fac si pe zbirul cand m-apuca, cateodata ...
Dar, daca tu zici ca efectul o sa fie tocmai invers... si ca o sa-l ajute la dezvoltat independenta... atunci, ma mai linistii oleaca... un piculet... Ca, ce-i drept, si mie imi place sa-l alintacesc ... sa-l pupacesc, bineinteles , etc. ... si nu cred c-o sa ma pot abtine sa n-o mai fac ... Mersi de sfat .


la toate inimioarele, mari si mai ales mici... va astept la povesti... momentan va zic noapte buna & somn usor ...





Robertel sunt eu...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mi se spune "argint viu"...
*************************************************
"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

La Multi Ani Cristiana si Cryna!!!Sa fiti sanatoase,fericite si sa va bucurati de copilasi!!!Va doresc tot ce e mai bun in lume!!!
Laura ma bucur ca sunteti bine!Si mutumesc frumos ca te-ai gandit la mine!Noi am votat si acum asteptam sa ne mai pui ceva poze!toata gasca.
Cryna nu prea cred ca ai sanse sa devina "lipit de fusta mamei.Nu se intrevad semne(in afara de iubire-care e normala si intr-adevar faptul ca ei se simt atat de iubiti si de importanti pt noi ii ajuta sa-si consolideze increderea in sine,le da siguranta) de dependenta la smecherasul tau.Eu ramana la parerea ca tre' sa profitam de faptul ca inca isi exprima cu seninatate sentimentele.
gata,fug si la pestisori!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata inimioare! Inca nu s-a dat -luta... asa ca, o dau eu... poftiti, poftiti: !!!
P-orma va invit si la o petrecere virtuala:
!!!
Enjoy!!!





Robertel sunt eu...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mi se spune "argint viu"...
*************************************************
"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Mersi fain de urari Nicoll ! Mersi si pt. linistirea paranoiei mele... ma mai apuca cate-o dambla ... cateodata... Oricum, din dragulit nu ne oprim noi!!! Ca ne placeee !!! Profit, profit... la maxim!





Robertel sunt eu...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mi se spune "argint viu"...
*************************************************
"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

La multi ani Cryna si Cristina!! Sa va dea Domnul numai lucruri bune si frumoase, fericire, sanatate, dragostea si respectul celor din jur. Sa va creasca puii mari si sa va bucurati in fiecare zi de ei Si acum sa curga sampania!!! Eu ma inscriu la tort!!!

Nicoll saru'mana pt vot.

Azi am dus kinderii la gradinita. Am inceput de aseara instructajul, ca sa stie ce=i asteapta si nu au protestat prea tare. Bianca s-a marait mai mult, ca voira sa mai doarma. Cred ca la 17 ii scot cu greu din clasa, ca sigur le-a fost dor de copii, jucarii, de doamne.



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=14" target="_blank">Clipe de viatza - gemei pupaciosi


Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Multam de urari, daca nu v-ati ametit de la sampanie va ami dau inca un rand...hac...a venit soacra mea...hacaici ii tortu si

Va pup dragelor si va doresc o seara placuta

Emma este iubire, lupta continua

Si Mihaita are nevoie de noi
***SONIA - docs` did miracles ***
Si ingerii au nevoie de ajutor
Ei ne asteapta aici, sa nu-i ocolim!
mandrutzele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05)

pozne-npoze

Nu mor caii cand vor cainii, nici cainii cand vor stapanii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Mersi fain de urari Laura ! Bineinteles ca, curge sampania si vine si tortul ... e ... poftiti, poftiti... .

Marami facem cioc-cioc reciproc ! "LA MULTI ANI!" SI LA MAI MARE ...

Maine urmeaza Nicoll ...





Robertel sunt eu...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mi se spune "argint viu"...
*************************************************
"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'NEATA inimioare! Poftiti la -luta!!! E ...


"LA MULTI ANI!" NICOLL

Sa-ti aduca noul an, al varstei, numai bucurii, impliniri muuulte alaturi de gagicile tale, sanatate si sa-ti vezi implinite toooaaate dorintele !!! Si... las' c-apare el... si fat-frumos... ...






Robertel sunt eu...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mi se spune "argint viu"...
*************************************************
"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

'Neata fetele!Va multumesc frumos de urari Cryna si Cristiana!
Acum e randul meu,va servesc cu cu suc,vin alb sau rosu,ceva mai tarziu vine si sampania si tortuletul.



nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

La multi ani, Nicoll! Iti doresc din suflet sa iti gasesti linistea si fericirea deplina. Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de fiecare zi alaturi de cei dragi, sa ai prieteni multi si aproape, sa primesti cadouri pe placul tau si SA DAI DE BAAAAAAUUUT!!!

La ai mei copii la gradi nu se face serbare, deci se amana plansul in batista pt alta data.



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=14" target="_blank">Clipe de viatza - gemei pupaciosi


Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput