Strumfi de iul-aug 2007 (131)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

pt martisoare.
O primavara superba va doresc, fara astenie si cu prunci sanatosi.

Ieri am primit un buchet de lalele, chiar n-am mai avut lalele de ani si ani si 2 perechi de slapi de plaja/baie.
Azi arat ca o epava, asta dupa ce azi noapte Sophie s-a trezit de cateva ori ca o necajeau dintisorii iar cand dormea ea bebe ma cotonogea la greu. Nu-i de mirare ca azi dimineata Sophie mi-a zis de cateva ori "mami nani", a fost o coincidenta desigur dar tot am pupat-o si i-am dat dreptate ca mami ar trebui sa faca nani.

Oaana condoleante!

Ghinetz felicitari pt disertatie iar cu tortul m-ai terminat. E dobos?

Cris_m&Oanamada foarte frumoase si elegante fetitele voastre.
Oanamada ma bucur ca a facut Catinca un compromis si a acceptat pantofii noi, sa-ipoarte sanatoasa.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Stefania sa va fie de bine excursia, v-am admirat pe toti trei

Andiciu si mie imi place cum iti sta tunsa, Filip e un scump ca ce mai... La multi ani sotului tau.


Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

oaana..condoleante.

vio,te pup,oauuu ce nebunie,eu inca sunt relaxata,nu stiu incotro s-o mai apuc prin week-enduri ca sa treaca timpul da cand vine sotul mor,am momenete cand il rog sa stam acasa si musai singuri ca mai suna telefonul si mai apare cate-un prieten ca barbate-miu le zice"nevasta-mea facut o ciorba de burta si praji" si uite asa vin la degustat..mi-e drag de ei de numa dar am momente cand vreau sa fim singuri ca si asa e timpul scurt.
alina a,saru'mana de raspuns

azi n-am chef de gatit...apropo usoara reteta de pizza a oanei..asa ca fac somon cu orez mexican,am mai facut acu doua zile si a balotat fii-miu,pana acum n-am mai manact desi sunt mare fan peste dar am gustat si mi s-a parut greu,nu gras dar greu..

am editata caci era inoportun big smail cu condoleantele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Buna!
Ma bucur ca va mai amintiti de mine. Si mie mi-e dor de multe fete care n-au mai scris demult. Nici moldovencele mele-Simo, Lavinia, Lia nu au mai scris.

Ma mir ca am ajuns la PC...Eu cu scoala, fac si scoala de soferi, baietii...Nu reusesc sa-i scot afara cit as vrea.
Andrei al meu nu sta locului 2 secunde. Circula peste tot. a reusit sa-mi sparga vaze, farfurii ,cani, un parfum si sticla de la cuptor. Asa ca trebuie sa-mi cumpar aragaz nou....
Voiam sa intreb: mai sunt copii care se trezesc noaptea sa manice/bea di biberon? Pe mine ma termina cu trezitul noaptea. Si dimineata continutul scutecului se revarsa, mai mereu e ud pe hainutze dimineata.

Vad ca sunt mari bucatarese pe aici. Mi-ar place si mie dar nu prea ma descurc.

Oaana , condoleante.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Nonna, da, sunt multi,inclusiv al meu. Vreo 3 nopti reusisem sa-l fac sa nu mai bea laptik dar ieri am cedat. La 3 noaptea incepe sa se smiorcaie si sa se agite si pana nu bea lapte nu se potoleste...of! Al tau face la fel?

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

mi-a fost dor de voi.cu siguranta am ratat multe posturi importante,am citit destul de fugitiv si ffff mult.
nu am ratat povestile despre strumfi,le ador.si pozele lui catralu care are un bijou de baietel si ii doresc un alt bb cel putin la fel de reusit.
cris_m bine ai revenit,m-as uita la pozele voastre non-stop
stefania frumoasa croaziera,frumosi voi,catarina o mica printesa.ador mesele voastre si reuniunile de familie,imi aduc aminte de copilaria mea...
timi sophi-tofee e adorabila!mai vreau poze cu voi si un nr de tel pe pm sa te sun
loredana tare frumos povestesti...m-ai pus pe ganduri...asa perioada agitata avem ca deja nu realizez cate stie eli si cum se bucura de orice...m-ai adus cu picioarele pe pamant si iti multumeasc tare mult pentru asta.
oana ghinetz felicitari!!!!sa sti ca mai ai un mare 10 la bucatarie
nona bine ai revenit printre noi!
oaana sincere condoleante


alina mamica bulinei Elisa(20 iunie 2007)
avem poze in concurs www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=2" target="_blank">alina1 si alina2




povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

am fost ieri prin armonia cu milena,radiaza!o placere sa te uiti la ea.abia ieri i-am dat cadoul,un medalion de la o firma aradeana care face bijuterii in sticla.mi-e mi-a placut tare mult,am si io unu'.si o "mana" pt bijuterii sa aiba unde sa-l agate.na ca v-am satisfacut curiozitatea."minea" cum ii zice eli e total,tipa-tipa alearga peste tot si eli dupa el.daca ramane fata asta cu obiceiul de a se topi dupa baieti ca acum am pus-o.si binenteles s-au pupat la greu,eli se lasa cica greu dar toata trepideaza dupa.mihnea ce de obicei ii da ventuza si o intinde,nu prea are povesti in program.
ioanaiub m-ai linistit cu dormitul in aceeasi camera al copiilor.la noi va fi in acelasi pat si sa vreau sa mai pun unul la eli in camera nu am unde


alina mamica bulinei Elisa(20 iunie 2007)
avem poze in concurs www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=2" target="_blank">alina1 si alina2




povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Buna seara dragelor! Mi-a fost dor de voi! Serios!!
Oaana...condoleante...viata-i viata...ce sa-i faci...pe mine m-a crescut bunica mea din partea mamei si pot spune cu mana pe inima ca in afara de Catinca...pe ea o iubesc mai mult decat pe oricine....nici macar nu vreau sa concep ca la un moment dat se va duce si ea...gandeste-te altfel....o varsta atat de inaintata este chinuitoare pentru oricine, oricat de puternic sau optimist ar fi...eu una sper sa nu apuc varsta asta...ca atre-i greu sa fi batran...dar nu cred ca am sanse ca si ai mei sunt toti longevivi (in clasa 1 ma ducea strabunicul la scoala si aduna castane cu mine!)...e frumos sa ai astfel de amintiri...ei traiesc prin amintirile pe care le pastram noi in suflet.
Georgi, de mine a uitat sa faca poza la buchet asa cum era...si l-am desfacut...acum nu mai arata asta spectaculos, dar miroase fantastic! Nu-ti face griji, o sa-l auzi si tu pe Mihnea cu "nani"...curand...nici eu nu credeam ca o sa apuc ziua...si uite, a venit!
Cat despre culorile in care o imbrac pe fi-mea...ce sa zic...daca iti arat poze cu mine cand incapeam in "hainele mele"...e traditional...culori tari...nu m-am ferit niciodata...ce, sa ajung la 50 de ani sa ma imbrac in portocaliu, turcoise sau verde tare????Acum e momentul....dupa aia nuante cuminti!
Caferuta...nu zisesi ce reteta chinezeasca vrei...ca eu ti-am enumerat lista!
Andicu saru-mana pentru aprecieri! Winnie pare sa fie in top in ultima vreme...calutul este si el di-dii (ca la Filip)...intr-adevar, s-au jucat extrem de frumos (mie imi era putin teama ca finutu' e cam bataus)...ba chiar m-au uimit...finutu' a pupat-o toata seara, a tinut-o in brate, pana cand a vrut s-o potoleasca din alergat la indemnul fetitei prietenei mele si a tras-o de a cazut asta cu capul de pamant! S-a auzit ca dovleacul faramat, dar am avut noroc ca fi-mea isi pusese in cap caciula groasa (o noua moda de stat in casa!) si a mai atenuat din lovitura!
Povestea cu finii mei e lunga, dar pe scurt: fina mea este prietena mea din copilarie si ma apuca rasul numai cand ii spun fina...iti dai seama, ne-am jucat cu papusile si in nisip...finul, in schimb, baiat simplu, de la tara, este un om si jumatate, foarte traditionalist, nu iese din cuvantul lui barbata-miu (tot ce zice nasu' e sfant!)...asa ca suntem foarte apropiati...
Urmeaza sa nasim un alt bebe al lor...Georgi e gravida in 6 saptamani...si desi mama celei mai bune prietene ale noastre din copilarie (combinata cu unchiul lui Georgi) a insistat sa naseasca bebelul care vine...ei ne-au vrut tot pe noi!
Violetan...Catinca...ESTE mare...are picior mare, e lunga (87 cm la ultima masuratoare), nu-i cumpar nimic sub doi ani...si da, pare matura...mai ales cand are cozi sau clame pe parti....intr-un fel ma bucur ca o sa fie inaltuta...dar vorba lui taica-su - sa nu depaseasca 1,75 ca pe urma avem probleme la alesul baietilor!Laur ce inaltime are...mie nu mi se pare a fi micut!?
Timi...nopti mai usoare iti doresc...ce dor imi e de vremurile cand ma cotonagea Catinca...si ea a fost batausa rau in burtica...cat despre Sophie, tare-i greu cu dintisorii...noi dormim la dinti, dar gemem si facem febra!
Mychy...astept vesti bune pe gmail...
Cris_m, superbe poze,superbi protagonistii
Va pup pe toate, noapte buna

Oana siCati mica (1 an si 6 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI POZE NOI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Buna dimi!

Pupam fete frumoase .

Oanamada
, as dori in primul rand reteta de la pachetele de primavara si apoi ... celelalte. TOATE. Dar pe rand, cand poti tu, cu mii de multumiri.

Alina.a
, esti mortala cand vorbesti de Eli; parca o si vad alergand baiatul care-i place si obtinand ce vrea ea.

Nonna, si noi ne trezim noaptea pt lapte, desi la varste mai mici nu faceam. Or fi dintii de vina.

Oana, condoleante... Eu nu mai am nici un bunic, iar tata a plecat prematur de repede, la 49 de ani. Orice varsta ai spune ca avea pastrez in mine regretul ca e prea curand, poate din cauza ca am suferit niste pirderi cand eram destul de tanara... Dumnezeu sa-l odihneasca si sa va faca suferinta mai usoara...


Dana, tu ce mai faci?


Ieri am fost foarte bucuroasa de... bucuria Alexiei. A primit martisoare si era in culmea fericirii. I-a cedat cateva si Ilincai si i-a povestit ce si cum si cum o sa primeasca si ea cand va fi mare. Daca le vedeati... Mi-a crescut inima si m-am umplut de drag.

Eu azi as vrea sa gadinaresc. Am luat seminte de flori si cateva se pun initial in borcanele pana devin rasad si apoi se trasplanteaza in gradina. Asa ca azi vreau sa le pun . Tineti-mi pumnii sa-mi iasa flori frumoase.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Buna dimineata!
Ce faceti fetelor? Haideti la povesti!

Elena, mamica lui Razvan-Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput