Strumfi de iul-aug 2007 (131)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Cris_M, superbe pozele, m-am delectat cu ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Hello.
Sa aveti o saptamana frumoasa ca primavara tarzie si o primavara calda si vesela si plina de flori!

Mychy, esti o draguta, multumesc .

Ghinetz, ce tort de ciocolataa! deja m-ai imbolnavit cu gatitul tau, si mereu imi vine sa-mi fac de lucru prin bucatarie! na, din cauza ta ma lauda sotul mai des! dar recunosc ca de cele mai multe ori ma invart printre oale fara sa am cea mai mica idee de unde sa incep ( de obicei ma salveaza nenumaratele post-ituri pe care scriu de zor retete de pe la voi! )

Stefania, superbe pozele si plimbarea! cele cu vaporul m-au lovit drept in suflet! mi-aminteste de croaziera noastra pe Mediterana de acum 5 ani..dac'as putea mi-as face toate concediile pe cate-un vas de croaziera, prin lume!

Musso, Mychy, si eu sunt disperata dupa florile de sezon! daca nu se simte al meu sot, eu una ii zic de la obraz! asa a fost si ieri, el ma intreba ce martisor vreau, eu ziceam-flori, si pana a inteles ca vreau cat mai multe flori i-a trebuit ceva timp! ca cica alea se ofilesc repede, ce sa dea atatia bani, mai bine imi ia ceva care sa dureze! in final, m-am facut cu un buchet format din lalele, frezii si zambile, dar nu asa mare ca al Oaneimada!

Oanamada, vizionat pozele. Cati e scumpa tare cu codite.Am vazut ca aveti si voi pe Winnie - topaila sau Teddy Dii-diii, cum ii mai zice Filip. Si ce frumos par ei ca se joaca! eu mereu am emotii cu Filip cand ne vedem cu copii, ca s-a invatat prost de la nepota-miu care scatolceste, sa dea si el si sunt cam disperata ca nu reusesc sa-l potolesc. Cat despre finii tai, bravo lor! eu n-am primit nici macar un telefon!
SI multumesc pt aprecieri! SI eu cred ca arat mai bine tunsa scurt, dar din cand in cand mai am pofte de par mai lung..da imi trece repede!

Cris_m, superbe pozele voastre!!





Mami de Filip Gabriel (27/06/2007)

Asa cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

as vrea sa fac o pizza! are careva o reteta de blat care iese bine?

"cand iti ajung banii de la o leafa la alta.....s-a dus caimacu' vietii!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_m spune:

cafera, andicu saru'mana de aprecieri, ar trebui sa actualizez pozele, ca intre timp a mai crescut fata...as avea ceva nou aici

stiti de ce nu reusesc sa scriu mai des?

pentru ca atunci cand am totusi ceva timp stau si ma uit la pozele voastre, sa vad cum au mai crescut strumfii, daca fetele caferei sunt la fel de elegante, ce bunatati mai face oana(felicitari pentru ultima realizare!)cum se mai plimba stranierele noastre prin locuri exotice, cum se tavaleste mychydutza prin zapezi, cum hraneste lis gastele, ce bujorei mai are adeluta,ce casa si-a tras violeta,cum se tine catinca de petreceri, ce frumoasa era zapada la valcea, ce haiosi sunt mara si fratiorul ei david,si sa nu-i uit pe filip,denisa,saby cea vorbareata,mihnea si toti ceilalti...in mod sigur nu i-am trecut pe toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

cris, super, super poze! calitatea.....clasa I. modelul......de mare senzatie...

"cand iti ajung banii de la o leafa la alta.....s-a dus caimacu' vietii!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Cris, superbe poze!

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

intra'adevar foarte frumoase pozele,cris m sa-ti traiasca comorile.

moaama ce m-am chinuit cu fii-miu azi,jale rau..pana sa-mi dea astia acceptul pentru un ordin de retragere am stat prin zona bancii,s-a tavalit maiculita peste tot,nu-i bai cu imbracamintea ca n-am chestii dintr'astea,se spala dar se tavalea unde era pamantul mocirlos si mai trebuia sa facem niste drumuri,n-a fost chip sa ma inteleg cu el,cum il luam cum se tavalea si nu mai pot sa-l ridic ca m dor salele de mor,ba mai mult mi se pune cate-un junghi de raman intepenita...lasa ca-mi scot parleala cand vine sotul,doar il hranesc si-l culc,in rest sa se ocupe el ca nu mai poci.

oanamada,tare mult imi place cu o imbraci pe catinca,in culori vi..bravo.
mychy,ia vezi de te-am nimerit cu coca asta http://mayas-esprit.blogspot.com/2007/07/recipe-original-by-bratiluca-1cana250ml.html

vio,ce faceti?mai povesteste de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Cris_m,frumos model-nu am emoticon sa pun.
Stefania,am vazut pozele,dar nu v-au inghetat nasurile pe acolo?
Oanamada,am vazut si strumfita ta frumoasa.
Ghinetz,frumos tort,imi faci concurenta?
Musso,sa-i fie de bine tavaleala feciorului.

Scuzati scrisul telegrafic,sunt trista ca a muritul bunicul din partea mamei,avea 94 de ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Mihaela,eu fac blatul pt pizza,pt tava de aragaz,din doua cani de faina,sare,25 gr drojdie,si doar lapte.Secretul e sa framanti mult cu ulei si sa trantesti aluatul cat de mult poti...pe unde vrei tu prin casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Buna ziua, copii!
Incep cu oaana, condoleante, te cred ca esti trista, si bunica mea a murit la 94 de ani; eu zic ca e si de multumit lui Dumnezeu cand ne tine familia pana la varste inaintate; eu l-am pierdut pe tata la doar 63, ieri ar fi implinit 66. Asta e viata, ce sa facem?
Sa nu ne intristam, totusi...

Cris_m, se vede ca a venit primavara, bine ai revenit! Ce fetitza superba si ce poze meseriase (fetele stiu ce zic ) ma bucur ca stii de noi. Eu una sunt tare mandra cand vreuna dintre voi stie ceva despre mine si laurashu'
Mychy, iti dau pm
Georgi, ; ce sa zic de noi? Suntem tot timpul ocupati si nu mai nimerim nici un week end in care sa ne mai relaxam si noi putin pe acasa. De ex, sambata au venit soacra-mea, nasii de cununie precum si alta prietena cu 2 tipi sa faca niste masuratori. In fata acsei se lucra. A fost un tambalau de-mi venea sa-mi iau campii. Duminica am fost la botez; a fost dragutz, fetitza e tare dulcica si frumoasa si cuminte, au adus ursitoare la restaurant si a fost un moment haios si emotionant.
In schimb eu m-am plictisit cumplit, pt ca sotul meu a facut pe dj-ul si mai mult la masa cu laptopul a stat si mi-era un dor sfasietor de laurashul meu!
Oanamada, ce dulce e catincutza ta! Innebunesc cand ii vad coditzele. Si mi se pare ca si a ta si a carlei si a lui cris_m (si mai sunt, dar nu mai stiu pe moment) par mai mature, asa...nu stiu cum sa spun! Foarte dulci!!! Si parca par mai mari decat baietzeii
Mai revin ca tre sa plec acum, va poop pe toate si pe toti strumfeii!!!


Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput