Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (210)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

Citat:
citat din mesajul lui ramsan

Dbunny la Rares i-am facut decalotare completa in urma cu vreo 6 luni (daca aveti chef si timp va pove cum) si pe atunci speram sa ramana asa decalotat... insa pentru ca nu am mai tras de pielicica deloc, ea s-a strans la loc si uite ca acum s-a incuiat de tot. Nici nu ma mai lasa sa il trag si imi da mana deoparte spunandu-mi "Nu iese pipi".



Oare tu mi-ai trimis un pm acu cateva luni explicandu-mi faza cu rivanulu+crema?



Iezact duamna Eu fui cea....

Pentru piscaturi de tot felul eu folosesc unguent Fenistil cu succes. Acuma prin cele tzari departate nu stiu ce denumire comerciala are... dar tre sa cauti matale un unguent cu aceeasi substanta activa.

Ramona

Bebita din burtica 9+

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura13

dani e spre bine, clar. dar tuseste si tuseste, asa ca mai continuam si cu eurespal. in schimb, nu stiu ce-i cu el de doarme ... f mult. stiti ca ma plangeam eu ca dormea 9h pe zi? ei, acum, de cand a fost bolnavior, doarme 3h la pranz, seara la 9.30 cere nani (nu mai vrea nici baie, nici poveste, nu il intereseaza sa stam acolo ... ) si doarme pana la 7-8 dimineata (deci 12-13h pe zi). oare recupereaza perioada aceea de cateva luni in care nu dorea somn?




Laura, eu stiam ca Eurespalul da stare de somnolenta. Si toate antialergicele dau aceeasi stare...
Verifica si prospectul sa vezi daca nu este cumva mentionata chestia asta. Ca eu din amintite, asa retin... deh neuronul singur, obosit si stressat.
Fii fericita ca ai ajuns deja la "de ce"... noi mai avem pana acolo


Ramona

Bebita din burtica 9+

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

cautam retete sa fac ceva dulce diseara pentru dani si am gasit salavat site-ul acesta ... are retete faine ... sau asa par http://www.e-retete.ro/retete-pentru-copii?page=2 va mai zic maine dupa ce fac cate ceva

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Cristinelului i-au aparut ieri vreo cateva pete rosii pe corp, ma gandeam ca-i vreo alergie, am stat sa vad ce se mai intampla. Azi dimineata in schimb l-am gasit plin pe tot corpul, pe fata, in urechi... tot felul de marimi, unele cat o piscatura de tantar, altele cat doua monede, unele mai umflate, altele ca niste nodulete, altele plate... Il duc la 12 la docotr, dar pana atunci am vrut sa intreb daca au avut fulguletii asa ceva? Aveti idee ce poate sa fie???



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

donia pete? bubite? oricare din cele doua eu as spune alergie. ma gandesc ca daca sunt bubite mai poate fi vreo boala a copilariei. a mancat ceva nou? vreun medicament sau ceva? multa sanatate si sa ne tii la curent ... please. pup.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Laura, eu sunt tare confuza...
Ia acum antibiotic, dar e la a treia tura cu acelasi medicament si oricum suntem spre terminate, tura asta a inceput-o acum 9 zile.
Vad ca au inceput si mancarimile... sunt pete, nu bubite.
Si eu inclin spre alergie, doar ca... ma asteptam ca dupa prima eruptie macar sa se opreasca, pe cand la noi tot evolueaza... are saracul si pe pleoape.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Cioc, cioc... ma mai primiti si pe mine???
Bineinteles ca nu apuc sa recuperez cinspemii de capitole, dar m-am gandit sa dau si eu un semn de viata... am venit la vecina mea sa am si eu dreptul la calculator pentru ca acasa nu apuc de fel...
Sint in ultimele mele zile de somaj (asa sper); din 16 normal trebuie sa ma intorc la munca, daca nu ma intorc inseamna ca sint jobless...
Luca e asa si asa.. de cateva nopti plange tare si transpira rece si zice ca il doare burtica.. maine, cu Oana de mana mergem pana la doctor... azi am vrut sa-i recoltez pentru coproparazitologic.. dar surpriza, nu a facut nimic... astept diseara si il tin in frigi pana maine...
In rest, Luca e un vorbaret, stie multe poezii (meritul Olimpiei), numara cand vrea pana la 10 in romana si engleza, stie cateva animale in engleza, sa intrebe in turca ce mai faci... si e curios nevoie mare.
Inca face crize cand se enerveaza, in continuare cand se simte rau refuza sa il iau in brate sau sa-l mangai.... vrea sa stea singur cuc la el in pat si sa planga acolo.. ma doare sufletul cand il vad asa. Cu olita la fel.. daca il pun face pipi si e tare mandru, dar nu zice inainte de a face.. astept sa fie pregatit. Iese afara in fiecare dimineata, dar seara asa ma ia o lene si cam stam pe acasa...
Seara dupa ora 22.30 adoarme, citim povesti si apoi se joaca la el in pat pana adoarme. Dimineata, e un scump... daca se trezeste inaintea mea asteapta cam 40 de min pana imi da trezirea...
Cam astea ar fi si sper sa ajung sa fiu la curent cu ce se intampla cu voi dupa reintoarcerea in campul muncii... off, n-am nici un chef iarasi de 10 ore de munca, plus naveta, plus sambete, plus stres... dar n-am incotro.
Ma gandesc sa il dau la gradi din toamna la program scurt.. inca nu stiu daca la stat sau privat. La privat va fi costisitor ptr ca nu renunt la Olimpia... mai am timp de gandire cateva luni...
Astea fiind zise, va pup pe fiecare in parte si sper ca toata lumea e bine, fulguletii plini de voiosie si sanatosi, burticile sanatoase

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Donia, postarea ta m-a dus direct cu gandul la rubeola...tin minte ca fix asa am facut eu rubeola cum descrii tu ceea e se intampla cu Cristinel...chiar daca i-ai facut MMR-ul nu il protejeaza 100%...dar cine stie, poate fi si vreo alergie intr-adevar, insa cum eu n-am avut in viata mea alergii, nu stiu cum se manifesta astea. Sa vii cu vesti de la medic!


Concurs Clipe de Viata 2008 - Denis - www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=4" target="_blank"> asi1 si asi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Donia

Laura, eu sunt tare confuza...
Ia acum antibiotic, dar e la a treia tura cu acelasi medicament si oricum suntem spre terminate, tura asta a inceput-o acum 9 zile.
Vad ca au inceput si mancarimile... sunt pete, nu bubite.
Si eu inclin spre alergie, doar ca... ma asteptam ca dupa prima eruptie macar sa se opreasca, pe cand la noi tot evolueaza... are saracul si pe pleoape.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.



offf ... mititelul, habar n-am. stii ... idee de Romania ... nu-i expirat antibioticul, nu? sigur nu. offf ... imi pare rau ca nu te pot ajuta cu nik. dar te rog eu mult sa intrii sa ne spui ce e dupa ce mergi la dc. pupici multi multi multi pentru bolnavior.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Dragele mele, va multumesc pentru ganduri si pareri. Va citesc si o intorc pe toate partile...
Plec imediat la doctor si apoi vin cu raportul.




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput