Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (210)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Dragi minunate, sa aveti o promavara frumoasa si senina!
Danita, deci de la daci se trage traditia de a purta martisorul pana infloresc pomii si de al atarna de o cranga inflorita!!!
Tin minte, intr-un an au inflorit pomii mai tarziu, iar eu am purtat mult si bine un martisor legat de incheietura mainii, in cautarea pomului inflorit in care sa-l atarn!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Citat:
citat din mesajul lui kikineata

La Multi Ani, fetele cochetele! O primavara frumoasa si multe multe zambile, preferatele mele! Bine, bine pentru Donia un munte de frezii s-un pompier pe masura

M-am compromis total cu pompierii... Da' ai avut gura aurita!!!
Aseara ne intorceam dintr-o vizita si cand am intrat pe strada la noi am vazut masina de pompieri si salvarea. Cristi, care ma mosteneste, era tare fericit ca vedem pompierii , asa ca ne-am uitat de pe geam (daca vroia copilul...!) si am vazut cu emotie cum un pompier bine facut a pus mana pe masina noastra [omulet care lesina]....ca masina pompierilor dadea cu spatele, iar el se postase langa masina ca sa fie mai vizibil, sa nu loveasca masina lor masina noastra. Cum s-a sacrificat el pentru noi...
Deci s-a implinit si asta cu pompierii, dar si cea cu freziile, ca am frezii parfumate in casa!!!

Citat:

Am dat startul primaverii, m-am vopsit culoarea rosie

Verde trebuia sa te faci! Hai, macar niste suvite...

danita, multa sanatate si stai departe de Eminescu ... totusi din Parcul Central e o vedere faina cu cladirea, cam acolo-i destul de safe
P e grozav!
P.S. Pe Str. Eminescu in BV e spitalul de neuro, sectie psiho... :))





Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

va doresc o primavara frumoasa si calda, plina de dragoste si armonie, de intelegere si fericire, dar nu in ultimul rand de sanatate!

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Viatza intre roz si bleu
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

dragele mele, va doresc o primavara minunata, plina de bucurii.




www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=1" target="_blank">Cristina in 2008 la ak11 si ak21

mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

danita, multumim pentru legenda. Si eu stiam ca martisorul se poarta pana la Florii, de la bunicii mei si apoi il puneau in merii infloriti din gradina.... copilaria.... pe care o regret....

De mult am vrut sa tot intreb si eu legat de baia impreuna....ca un fel de tema, am si eu un pitic... cu bolile care se pot transmite de la adulti la copii... Eu dupa sarcina, de doua ori am agatat una alta de la toaletele din spitalul de copii si am facut tratament si ginecologul mi-a atras atentia sa am grija sa nu ajunga si la Stefy....Dar am vazut ca voi nu aveti un astfel de pitic... Va invidiez, dar mie inca mi-e teama....

Kiki, cu marea.... zice ca apa sarata dezinfecteaza.... acum nu stiu cat. La piscina e o problema.... eu am agatat si de acolo ceva si de atunci evit.... strandul. Asta vara am vrut s-o duc pe Stefy si pediatra mi-a recomandat sa-i iau o piscina de plastic si sa-i pun apa acolo si nu s-o bag in apa la strand... si am renuntat. Mi-a zis ca marea e altceva....

Poze din ianuarie-februarie 2009

Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

O primavara minunata tuturor!



Despre noi: Maria pare ca e pe terminate cu varicela. Nu i-au mai aparut bubite; oricum ma bucur ca pe fata nu prea are, mai multe pe spate. Aseara m-a speriat rau cu o durere de cap, dar de dimineata nu mai avea nimic.
Ioana si Victor au avut o viroza intestinala (asa ne-a spus doctorita pe care am chemat-o vineri seara). Asa ca i-am trecut pe regim, Debridat si Smecta. Azi sunt bine cu totii. Asteptam varicela.



Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy

Salutare!

danita, multumim pentru legenda. Si eu stiam ca martisorul se poarta pana la Florii, de la bunicii mei si apoi il puneau in merii infloriti din gradina.... copilaria.... pe care o regret....

De mult am vrut sa tot intreb si eu legat de baia impreuna....ca un fel de tema, am si eu un pitic... cu bolile care se pot transmite de la adulti la copii... Eu dupa sarcina, de doua ori am agatat una alta de la toaletele din spitalul de copii si am facut tratament si ginecologul mi-a atras atentia sa am grija sa nu ajunga si la Stefy....Dar am vazut ca voi nu aveti un astfel de pitic... Va invidiez, dar mie inca mi-e teama....

Kiki, cu marea.... zice ca apa sarata dezinfecteaza.... acum nu stiu cat. La piscina e o problema.... eu am agatat si de acolo ceva si de atunci evit.... strandul. Asta vara am vrut s-o duc pe Stefy si pediatra mi-a recomandat sa-i iau o piscina de plastic si sa-i pun apa acolo si nu s-o bag in apa la strand... si am renuntat. Mi-a zis ca marea e altceva....

Poze din ianuarie-februarie 2009

Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)


O primavara frumoasa sa aveti!!!
Legat de baia impreuna, eu fac baie cu maya foarte des, de cand era mica; ne este tare drag si avem deja tabieturile nostre, cu strambaturi, spalat pe cap etc (ea pe mine :)); nu vreti sa stiti cum arata baia dupa aceea, dar asta este o alta discutie :) asa ca da, eu recomand, evident, daca stii ca este ok, sanatoasa - eu nu am avut niciodata boli transmisibile, din fericire.

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
vad ca discutati de baia impreuna. noi am renuntat la sfatul pediatrei, care mi-a explicat ca prin apa se transmit cel mai usor bolile. imi spunea cum pot sa iau o ciuperca, o vaginita ... ceva, nici sa nu stiu ca o am si sa i-o transmit si lui dani. asa ca noi am renuntat.
acs ma bucur ca maria a terminat-o cu varicela ... sper sa faca forme usoare si ceilalti.
danita offf, vad ca dati din una-n-alta. multa sanatate va doresc si multi lui p.
lavinia n-am schimbat-o pe similiceanu, nici gand. antibiotic pe nevazute-lea ne dadea dc de familie. care e o catastrofa ... dar e aproape.

dani mai bine, vizibil, adica a inceput sa fuga prin casa cand vede seringa si striga cat il tin plamanii: "sunt bine, sunt bine, nu mai trebuie medicament". dar inca tuseste, in plus mai are 3 zile de antibiotic. aseara a reinceput sa se joace in stilul caracteristic, adica fotbal, baschet, topaiala. nici nu va dati seama ce bina ma simt cand sare pe mine (desi am senzatia ca mi se rup coastele), dar e asa bine sa il vad din nou activ si vesel.
pupici la mamici

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Donia
danita, multa sanatate si stai departe de Eminescu ... totusi din Parcul Central e o vedere faina cu cladirea, cam acolo-i destul de safe
P e grozav!
P.S. Pe Str. Eminescu in BV e spitalul de neuro, sectie psiho... :))





Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.


la noi se zice "la grecu", dupa numele faimosului medic care conduce za bilding iar ca pozitionare se vede minunat din salonul de pediatrie unde ma internez de regula cu marc si cand stau cu el in brate si ma uit pe geam ma intreb frecvent daca locul lui e "aici" oare locul meu e... "acolo"?

dar scapam de fiecare data


O minune de bazar - Sonia si Andrei /
Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Buna fetelor,dau si eu buzna la voi la subiect cu o mare rugaminte,cine are de donat un scaun de masina pentru o fetita care este semiparalizata si nu poate fii transportata altfel decat in scaun .Maria,ca asa o cheama ,are patru anisori si 25 kg deci scunul trebuie sa fie pentru copii mai maricei .
Atasez pagina ei pe bloc sa cititi mai multe si daca cineva o poate ajuta imi poate scrie mie pe PM sau pe mail .

http://seek-on.com/wpmu/maria/

Multumesc si scuze de deranj

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI
BEBE 2


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=3" target="_blank">poze in concurs Anca1 si Anca2

Mergi la inceput