Oradea (40) * Alaturi de Emma

Oradea (40) * Alaturi de Emma | Autor: szivarvany

Link direct la acest mesaj



Lista oradenilor DC :

adana (Sebastian)
AdelaP (Tudor)
adi2003
alinaalex (Marc)
AllyMcBeal (Alexia si Medeea)
andy.p (Andy 07.04.2002 si Alexia 14.09.2008)
BlagaNadia (Rares 12.08.2004)
Carla28
Cristina22 (01.10.1976) (Andrei 22.11.2002)
cylyche (Edy 16.08.2007)
daraban (Delia (11.03.2007.))
FlorideCires (Andrei si Maria)
Hobi (28.03.1973) (Bogdan 09.06.1993)
gabi_j (04.12.1977)
gabi_k (07.05.1967) (Robert 20.05.1997 si Lili 17.05.2002)
goodmommy24 (Cati)
laurahadade (Diana)
lilach
lz_cecilia
mamagiuliei (24.07.1978) (Giulia 16.08.2004)
marius (03.12.1967) (Daria 26.04. si Ioana 24.04.)
moni_or 24.06. (Luca)
oradeanca
ramonzca79
sileriki (Erik)
Trixi



________________________________________

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

Bine v-am gasit la capitol nou!

MERCEDES, noi acum am auzit de la nasi de Lidl asta, mergem si noi maine, inteleg ca nu e chiar in Debrecen? Si fata de Tesco au preturi mai bune? Ca e un fel de hipermarket, nu? Sa stiu din care sa fac cumparaturile.

Monica, mami de Luca

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Daria multumim de cap nou

Moni ...Lidl e in berettyoujfalo, nush daca am scris bine, la 15 km de Oradea,e un fel de Penny sau Profi..de preturi nu stiu ca n-am mai fost demult,da cand am fost era destul de avntajos.

Noi ne-am intors de la chef din lotus..//

LE:M-am corectat
laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

WE frumos tuturor, sa aveti parte de multe martisoare si multe flori



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

noah, acum apuc sa vin si io la discutie!V-am lasat ieri in aer, ca am fost la o pizza, dupa care am mers la a mei, lasat copilul cu taica-meu si am plecat, noi, gagicile, la plimbari prin rogerius.Mi-a fost dor, nu radeti de mine!!

Daria-te tzuc pt capitolul frumos si povestea haioasa cu Giuli si medicamentu'.
Andrei isi sufla nasu', bea medicamente de placere, inghite chiar si pastile si ca si Laura, cand trebuia luat noaptea il puneam in seringa nurofen. Ma laud cu bebeloiu' meu

Merce- e cuminte Bia, doar ca ea are buba acum si trebuie inteleasa.Si eu am avut mana in gips si imobilizata pe corp, asta pe la vreo 4 ani si tare "speciala " ma simteam

Moni-lidl-u e ok doar ca nu e mare.

Ce m-as destrabala un pic prin hu!!



cristina si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:



Pe unde sunteti cu totii??Vad ca Cris e matinala si sambata

Noi am terminat cu smotrul si cu mancarea si mancatul..asteptam sa se trezeasca gaza si fugim la niste plimabrici.
Andy e la buni..

O zi frumoasa tuturor

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

Salutari!

Multumesc de raspunsurile legate de Lidl, intr-adevar e in genul Profi, cam mic dar preturi bune la multe lucruri.

Tare bine a fost azi in hungheria, mi-am clatit ochii si m-am recreat, totul bine daca nu ma gandesc cat am cheltuit, ca atunci imi vine sa . Dar asta e, aproape totul pt. strumf am luat, am luat un carucior sport de care sunt superincantata si un scaun de masina Maxi Cosi la care tot salivam eu de nu stiu cand, si de ala sunt incantata, atata doar ca inca nu stiu daca va incapea si in masinuta mea, nu doar in a sotului, si mai trebuie sa crestem un pic, ca e din ala de 9-18 kg si noi avem doar 8 kg si un pic. Dar punctul forte al zilei a fost depozitul de jucarii, Regio sau ceva de genul, sa lesin cate jucarii, cred ca ar fi paradisul copiilor (probabil de aia nici nu am prea vazut copii, numai adulti, ca nu cred ca ar mai iesi copiii de acolo dupa mai putin de o zi si parintii fara niciun ban in portofel) si la niste preturi super.

Cam asta a fost, o zi f. reusita, dar sunt moarta de oboseala, sper sa dorm la noapte.

Va pup pe toti si va doresc un 1 martie si o primavara insorita si senina afara si in suflete!!!

Monica, mami de Luca

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Am scapat de lunile de iarna!!!

Laura-is mult mai matinala.M-a prins o carte si nu ma lasa sa dorm.
Heeei, sper ca ati fost in Lotus.Noi am fost sa-mi aleg "martisor".
Dar cel mai frumos martisor l-am primit de la Andrei, lucrat de manutzele lui.

Moni-si in urma cu 7 ani tot din hu am cumparat si eu lucrusoarele pt Andrei si probabil ca si peste 7 ani tot de afara se vor cumpara.Asta-i comertu' la romani.
Sa le folositi sanatosi si lasa banii.Uite ce bucurie ai ca ti-ai gasit lucruri frumoase !
Tie ce ti-ai luat de martisor?

Merce-ati fost? V-ati plimbarit cu totii?

Va doresc o zi frumoasa, asa, ca de primavara si sa aveti martisorul dorit!


cristina si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

noah, nu venim la teatru.Andrei e inca fornait, nu ii curge nasul, trebuie sa-l pun sa sufle tare-tare ca se vada ceva.Dar am hotarat sa stam p-acasa cu ceai, miere si lamaie.



cristina si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyMcBeal spune:

Moni,
spune-mi, te rog, cam pe unde e depozitul ala de jucarii in Debrecen.

No, si acuma sa salut fetele, ca iar n-am mai trecut demult pe aici cu scrisul; doar cu cititul.

Va doresc o primavara frumoasa, ca-i 1 Martie !

Deseara mergem la Sala Sporturilor la concurs de dans sportiv. Da' ca spectatori,ca doar n-om fi concurenti cu un curs jumate de dans.
Ce sa zic, fetele mele au mai prins putin gustul, dar nu-i tragedie daca sarim peste o ora de dans si nici nu-s pe spate de extaziate. Eu totusi insist,ca alt sport inca n-au cum sa faca, iar ca sa-si consume energia bun e si-asta (desi cam scump...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Iata si tortul Mariei.

Sa aveti o primavara insorita si linistita!

Album 1 + Album 2

Mergi la inceput