*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (26)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olivia26
[Oricum al meu are maaare preferinta pt sanul stang iar din dreptul suge numai cand e adormit, abia trezit din somn sau extrem de bine dispus in rest rupem pe stangul cat putem...oare l-o fi preferand fiindca imi aude inima...



David prefera acum sanul drept, dupa ce initial prefera stangul si dupa 1 luna jumatate m-am prins de ce.Pe mana stanga il tin cand ii dau completare biberon, asa ca el s-a obisnuit ca din partea aia vine laptele usor, dar...il pun pe o perna langa mine, cu capul in partea dreapta, si asa mananca si din sanul stang.Ce sa facem...ne adaptam din mers

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

leeloo mama lui de stafilococ na na sa lase puiutul in pace....imi pare rau de tzitzi..apoi vb ta a supt si el cat a avut mami..unii nu sug deloc si sunt ditamai oamenii de ex sotul meu a supt 2 saptamani de la o femeie in spital socrela nu a avut si acum are aproape 2 m si 90 kg...va fi bine cat priveste ochisorii sanatate multa
olivia si eu sunt meteo sensibila, dar am zile cand pot sa fie si mama lui de soare plang si gata si vie versa ...da si exact cum face emoticonul m-au facut si mie ochi l-am chemta pe ion pe asistenta si ei tot atat au vazut...deh si eu care ma grabeam cu diversificarea ca deh daca slabeste copilul..pai daca e asa pana la 6 luni nicic ca upa ciorbita, suculet sau mai stiu eu ce
criss multumesc frumos

Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008
botez
*******************************************
Nu iubi primavara, ci īnfatisarea unei anumite flori īn care primavara s-a īnchis; nu iubi dragostea, ci pe cel īn care dragostea se īntruchipeaza.

Antoine de Saint-Exupery



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Amalia..vaccinul de 4 luni cum e?Tot injectabil?Tot doua injectii cate una in feicare piciorus?

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Of, sunt atat de pe fuga incat nu am vazut ca s-a deschis un nou capitol! Copiez aici mesajul meu din cap anterior:

Babyzapi, suntem "surori de suferinta" la hranirea bebeilor... la mine Anastasia e cea care mananca f. greu, cu tipete si contorsionari... dr zice ca e din cauza colicilor si intr-adevar dupa cate-o repriza de tipete, face cateva parturi si se mai linisteste, dupa care mai papa cate 20-30 ml, uneori si in patutz sau pe un "patutz" improvizat dintr-o plapumioara. Pb e ca uneori tipa imediat ce o pun pe brat in pozitia de hranire si se linisteste cum o ridic in pozitia de "ragait"... ma seaca... am auzit ca biberoanele Dr.Browns (www.drbrowns.ro) ar putea duce la imbunatatirea acestei situatii, sigur le voi incerca!

Fetelor, bebeii vostri se trezesc uneori speriati din somn?. Raducul meu asa face in ultima vreme... mai mult decat atat, se sperie din orice zgomot mai puternic si cand e treaz. Azi stergeam caruselul Anastasiei de praf, il tineam deasupra patutzului ei (paturile sunt aliniate in lungime, deci ei nu se vad), dar in partea goala, de la picioare. Nu stiu cum am scapat caruselul din mana si partea de plastic s-a lovit usor de tablia patului (care e lipita de tablia de la capul lui Raducu). Anastasia, care ma urmarea cu ochisorii, nici n-a clipit aproape,desi a vazut obiectul cazand, ba a inceput sa si rada, in timp ce Raducu, doar din cauza zgomotului, a tresarit si a inceput sa urle mai rau ca la vaccin!!! L-am luat imediat in brate, dar a continuat sa planga tare, cu lacrimi pana s-a linistit cu putin ceiutz... Of, Doamne, asa mila mi-a fost de el... Si uneori asa se trezeste din somn, cu un tipat de parca a visat urat. Acum... oare ce pot ei sa "viseze" de sa se sperie in asa hal??? Alteori se trezeste foarte senin, nici nu8-l aud, il va deoadata cu ochii cat farfurioarele admirand ursuletii de la carusel...



manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Amalia, .Ce baiat mare si cuminte ai.Ce bine ca ati scapat si de vaccinul asta.Pup baiatul curajos.


Tocmai m-am umplut de spume..Asa cum v-am zis am fost aseara la Medlife si printre altele i-am recoltat lui David sange pt hemoleucograma, sa vedem daca are sau nu anemie.Am intrebat cand sunt gata rezultatele si ne-au zis ca vor fi gata azi si ca le putem descarca de pe net.SUPEEERRRRRRR am zis, am scapat de un drum.Bun asa.Si uite ca intru acu' pe site la medlife sa vad daca nu cumva sunt gata rezultatele, desi e destul de devreme, dar am zis sa incerc, ca nu ma costa nimic.Intru...siiiiiiiiiiii...imi cere nr de cerere si CNP-ul, bag nr de cerere si dau enter ca...vorba aia...cnp-ul nu mi l-au cerut, deci nu am cum sa-l introduc .Dupa ce dau Enter imi zice gratios ca nu au cum sa-mi afiseze rezultatele fiindca "Nu ati specificat un CNP la recoltare si aveti unul generat automat ".Pai...nu mi-a cerut nimeni un CNP la recoltare, asa ca normal nu am spus nici un cnp. |Si acum ce fac, tre sa ma duc pana la Medlife sa iau rezultatele??????? Cred ca mai astept vreo 2-3 ceasuri si ii sun sa ii intreb, ca imi e tare greu sa ma duc cu David pana acolo si sotul meu are azi zi lunga, vine dupa ora 9.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui malinas

Citat:
citat din mesajul lui Olivia26
[Oricum al meu are maaare preferinta pt sanul stang iar din dreptul suge numai cand e adormit, abia trezit din somn sau extrem de bine dispus in rest rupem pe stangul cat putem...oare l-o fi preferand fiindca imi aude inima...



David prefera acum sanul drept, dupa ce initial prefera stangul si dupa 1 luna jumatate m-am prins de ce.Pe mana stanga il tin cand ii dau completare biberon, asa ca el s-a obisnuit ca din partea aia vine laptele usor, dar...il pun pe o perna langa mine, cu capul in partea dreapta, si asa mananca si din sanul stang.Ce sa facem...ne adaptam din mers



Eu nu ii dau deloc cu bibe dar cand ii mai dadeam lapte muls pe la inceput il puneam pe tati sa-i dea ca sa nu ma asocieze pe mine cu bibe De aia cautam si eu o explicatie, e posibil si pt ca ii vine laptele mai usor din sanul stang ca si cand mulg iese mult mai rapid. Dar...vb ta, ne adaptam, noi sa fim sanatosi.
Mi-a placut cum ai vb de bebe si de iubirea voastra, exact asa simtim si noi, parca legatura dintre noi e mai puternica ca niciodata si ce frumos e cand stam uneori dimineata toti 3 in pat si ne dragalim...sa tot incepi ziua asa...



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008

Made in the Holy Land
Sunt baiat mare Poze de la 3 luni

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Lorellay da, e tot injectabil, dar e numai o injectie! Doua vor fi la 6 luni.

Citat:
citat din mesajul lui lorellay

Amalia..vaccinul de 4 luni cum e?Tot injectabil?Tot doua injectii cate una in feicare piciorus?

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]



pozici

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

manumanu iubita ce traieste raducu e absolut normal..si noi am trecut prin etapa asta si dupa cum mai spusesem e ceva de instinctul primar...ai sa vezi ca si anastasia peste ceva vreme va afce la fel stai linisttita incetul cu incetul se diminueaza pana dispare faza asta
malinas imi pare rau..poate totusi se rezolva cu un telefon suna din timp sa sti ce ai de facut

Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008
botez
*******************************************
Nu iubi primavara, ci īnfatisarea unei anumite flori īn care primavara s-a īnchis; nu iubi dragostea, ci pe cel īn care dragostea se īntruchipeaza.

Antoine de Saint-Exupery



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Na, ca tot vb de soare, acum s-a starnit o furtunaaaa cu tuneteeee..brrr



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008

Made in the Holy Land
Sunt baiat mare Poze de la 3 luni

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo5979 spune:

Amalia, Olivia, Elilov
Olivia asa mi-a spus dr Foda sau Fodor de la Medicover, asa spun si eu.... Mie reflexul asta mi l-a verificat doar prima data, cand avea puiul doua saptamani...de atunci nu a mai facut nimic in sensul asta.

Leeloo
Lacra a lui Damian (13 octombrie 2008)

http://good-times.webshots.com/album/569546403llbloh

Mergi la inceput