*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (26)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui elilov3

alra da se iau cate 2 pastile de 3 ori pe zi
sa le iei cu 1 h mcar inaite de supt sa isi faca efectulai sa simti asa o presiune in sani..hai sa ne spui cum este

Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008
botez
*******************************************
Nu iubi primavara, ci īnfatisarea unei anumite flori īn care primavara s-a īnchis; nu iubi dragostea, ci pe cel īn care dragostea se īntruchipeaza.

Antoine de Saint-Exupery






galactogil granule nu galafor. nu vreau decat sa inmultesc laptele de seara - deci cu 1h inainte de supt?

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Diamisha, multumesc pentru aprecierile referitoare la carte.

mami de Iulia 26.11.2008

http://family.webshots.com/album/570114812bdJlgG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Ups...pna la 6,8 kg la nivelul de sus...inseamna ca am citit instructiunile pe sarite
Pai Sara cred ca are vreo 5,500 kg, miercuri mergem la dr...deci inseamna ca mai sta la etaj maxim 1 luna jumate???

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Ne-am intors si noi de la controlul si vaccinul de 4 luni. Situatia se prezinta bine: puiul a luat inca 3 cm si 400 g, deci are 7 kg si 67 cm. Nu ma stresez cu greutatea pentru ca arata foarte bine (copanele, sunculite ), iar doctora a zis ca doar in functie de cat va lua pana la controlul de la 5 luni, vorbim sa nu atunci de diversificare. Laptic are mami destul...uneori mai mult, alte ori mai putin, dar puiul e fericit, papa bine si doarme normal. L-a mai verificat o data la pliurile picioruselor si nu are nici o problema. Se pare ca are inca testiculele flotante, dar pana la 1 an nu reprezinta o problema.
Fata de ce scandal mostru a facut mititelul la vaccinul de la 2 luni, acum nici macar nu s-a crispat, dragul mamei pui! Eram mirate si eu si asistenta, ca nu scotea nici un sunet. Acum i-am dat sa suga, i-am pus un supozitor cu paracetamol preventiv (la sfatul doctorei) si face nanic de vreo jumatate de ora. Speram la cat mai putine reactii adverse.

pozici

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:


HAI MARIUCO!!!!!


Nastere cat mai usoara si sa fiti sanatoase amandoua!!!

pozici

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Hai, Maria!!! Hai, Casi!

Felicitari puiutilor crestini si pt toate vestile bune pe care le-am citit cu mare bucurie in suflet!
La multe lunite sarbatoritilor zilei.
Maaav, ce baiat precoce ai!

De trezit si noi ne trezim de multe ori noaptea, nici nu mai tin evidenta de cate ori dar ne-am obisnuit Mai nou doarme multisor ziua...incerc sa-l tin treaz dar degeaba ca adoarme cand suge...nu-i nimic perseverez

Cu refuzul sanului ne-am confruntat si noi incepand cu 3 luni dar acum il cunosc cand si cum vrea asa ca schimbam pozitiile, dansam, cantam si merge pana la urma. Oricum al meu are maaare preferinta pt sanul stang iar din dreptul suge numai cand e adormit, abia trezit din somn sau extrem de bine dispus in rest rupem pe stangul cat putem...oare l-o fi preferand fiindca imi aude inima...

Steli, tare Cristian, acusi il urmeaza si al meu care ajunge numai intr-o parte deocamdata.

Isa, tare dispozitia ta, acum imi dau eu seama de ce is mult mai calma, linistita si vesela de cand sunt in Cipru...soareleeeee...si eu sunt meteo sensibila, tin minte ca toamna in tara cand ploua eram varza.




Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008

Made in the Holy Land
Sunt baiat mare Poze de la 3 luni

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

alra a scuze
deh creier...au seara nici nuiau ca si asa pana dimineata se umplu rau bidoanele...sa le iei cu ceva vreme inainte de supt sa isi faca efectul eu cel putin asa fac dimineata dupa prima mulsoare iau 2...apoi pe la 12 alele 2 si seara pas..la mine asa a functionat
amalia felicitari de vestile bune tot asa pe mai departe

Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008
botez
*******************************************
Nu iubi primavara, ci īnfatisarea unei anumite flori īn care primavara s-a īnchis; nu iubi dragostea, ci pe cel īn care dragostea se īntruchipeaza.

Antoine de Saint-Exupery



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

ok, deci iau dimineata ca sa fac seara

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Laura cum a fost astazi la control cu Rebeca? Ce a spus medicul? Muuulta sanatate!
Oceanborn nasol cu un somnic asa scurt al lui bebe. Uf, credeam ca doarme si el macar vreo 40 de minute o data. Pup sa treaca oboseala si-ti ofer o cafea! Ce scumpa ai fost cu descrierea cum te apuca de par.. Asa patesc si eu, ba daca nu sunt atenta, duce cu mana plina de par direct la gura
Mav sper sa reusesti sa te odihnesti astazi mai mult!
Babyzapi tare mult imi place de tine! Cum da soarele, cum te umplii de viata!
Malinas felicitari pentru ecografia buna a lui David! Ti-ai luat o piatra de pe inima.
Leeloo pup dulce micul Damian sa scapati o data de streptococul ala nesuferit! Cat priveste alaptatul, este foarte bine ca ai reusit sa-i dai atata vreme!



pozici

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Ami, felicitari pt vestile bune!

Leeloo, m-ai speriat cu pusul in picioare ca noi ne tot jucam tinandu-l de sub brate, el face pasi (asta pt ca am vazut ca asa ii face pediatra la fiecare control ca sa-i verifice reflexul de mers) si se tine tot asa batzos cum spune alra. Sper sa nu fie probleme dar nici ca nu-l mai pun Pupam ochisorii lui Damian.

Oceanborn, si al meu apuca tot ce prinde, la controlul trecut a prins-o pe dr de maneca cand l-a pus pe cantar si nu mai reusea sa-l desprinda Nu mai zic ca eu tre sa-mi tin parul prins numai in coc.

Eliii, 8 kg Bravooooo, Dimitrie! tzitzi de Eli!



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008

Made in the Holy Land
Sunt baiat mare Poze de la 3 luni

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput