Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna seara la toate mamicile!!

Am fost la piscina si tare bine a mai fost. Imi pare rau ca in timpul sarcinii n-am fost mai des...dar mai am timp sa merg de cateva ori...te simti atat e usoara in apa de uiti ca esti gravida.

Flornela si eu sper sa-si revina dupa nastere . Vorba ta: tare urata s-a mai facut. Asta chiar nu ma asteptam. Sa vii cu vesti bune maine de la eco.

Ma striga sotu din dormitor ca mi-a pus un film si incepe.

Va si sa aveti o noapte linistita.

Olga 31+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

florinela..noi avem cred acelasi dpn..si culmea..si noi mergem maine la eco..tot 36s cu 4z..sau 5..hmm..oricum abia astept sa-mi vad puiutul..noi mergem ca sa vedem daca mai are circulara sau nu..k sa stim ce facem..la eco de sapt trecuta saua cum 2 sapt..k nici nu mai stiu..nu ne-a zis ce fel de circulara este..si deasta mai mergem..k in rest bebe e foarte bine..si eu sunt bine..si sa vedem si colul cum mai este sper sa venim amandoua cu vesti bune..sa fim atente amandoua ca sa ne comparam datele eu merg la Polisano(sper ca nu se considera reclama) tu unde faci eco?si cat platesti pe ea?

ionica..daca bebe o sa fie asa mare..e mai bine s afaci cezariana..si pt el si pt tine in primul rand! poate la bebe2 o sa poti naste in apa abia astept sa nasc ca sa am ce povestii



Cristina cu bebe mic 36+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Sunt deja a bebe 2, la bebe 1 tot cezariana a fost!poate la bebe 3!!!


Citat:
citat din mesajul lui Leeloo21

florinela..noi avem cred acelasi dpn..si culmea..si noi mergem maine la eco..tot 36s cu 4z..sau 5..hmm..oricum abia astept sa-mi vad puiutul..noi mergem ca sa vedem daca mai are circulara sau nu..k sa stim ce facem..la eco de sapt trecuta saua cum 2 sapt..k nici nu mai stiu..nu ne-a zis ce fel de circulara este..si deasta mai mergem..k in rest bebe e foarte bine..si eu sunt bine..si sa vedem si colul cum mai este sper sa venim amandoua cu vesti bune..sa fim atente amandoua ca sa ne comparam datele eu merg la Polisano(sper ca nu se considera reclama) tu unde faci eco?si cat platesti pe ea?

ionica..daca bebe o sa fie asa mare..e mai bine s afaci cezariana..si pt el si pt tine in primul rand! poate la bebe2 o sa poti naste in apa abia astept sa nasc ca sa am ce povestii



Cristina cu bebe mic 36+

nasterea in apa

pozici dragute


Sophia 2ani 06.09.06
+35 Sarah
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

dyana ,ai incercat sa ei magneziu?

Am si eu contractii in special noaptea,de ieri iau magneziu si vad ca m-au mai lasat.

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

uau novus asa putin mai e??????? nu-mi vine sa cred.... o sa ai ghiocica de martie 9poate chiar prima din martie)

eu sunt tot la pat, vad ca inca am contractii, am trecut la no-spa forte si scobutil supozitoare. sper sa fiu fresh pana maine, ca am atata de lucru la servici ca mi-e imposibil sa intru de acuma in concediu. oricum nu se pune problema sa risc ceva, daca nu se mai poate, aia e, trecem la patut.

diana 33+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic


Sophia 2ani 06.09.06
+35 Sarah
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Aylamulta sanatate sotului.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

scuze ionica ..poate la bebe 3

nopate linistita fetelor!

Cristina cu bebe mic 36+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

fetele si baietii k sunt si baieti prin zona

fetelor eu de dimi m-am trezit cu o durere groaznica in partea stanga jos...insuportabila....care cobora pe picior...m-am speriat ca o tuta...credeam k gata...asta e..inceputul...sfarsitului de sarcina...
am luat un no spa forte si m-a lasat,apoi am cazut p ganduri si am realizat k desi ma mandresc cu semnaturica de 39+ ,bagajelul meu e empty...asa k go la shopping...camasute,chilotei,vata,tifon,si papucei...caci ai mei sunt cam stramti...i-am luat de prin sapt 31 si erau buni,dar acum am constatat ca sunt f stramti....aaaa.si am luat si scoica pt bb....f dichisita si misto...acum am bagajul gata,langa usa...pregatit de infascat...are si rotite pt ca sa pot prinde viteza in caz de nevoie....
mie mi se pare ca e cam mare valizoaia,dar...sincer...cred k as avea nevoie de una si mai mare...insa ma bazez p soata si pe mama si surori ca imi vor mai aduce dk mai am nevoie de ceva...a doua zi.

nush d c ,dar am un feeling cam ciudat...prietena mea cea mai buna...soseste vineri in tara,dupa 3 ani...si am vrea tare mult sa ma mai prinda in formula Kinder...insa zilnic vb pe mess si am sentimentul k ma va vedea cu burtica doar la web....sper sa ma insel...
cam atat caci nu prea mai pot sa stau in fund...se simte o presiune f tare sub burtica si bb se misca destul de violent in zona aceea...parca nu mai are rabdare...asa k Simina sa tii telu deschis...
pup si ne auzim maine

Nikoleta 20 39+Mario Andrei
Asteptam cu drag minunea din viata noastra!!!
poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

buna dimineata fetele, am intrat si noi dupa ceva timp sa mai semnam condicuta, suntem bine, bebe e sanatos si creste, la 34 sap avea 2.6 kg, speram sa fie bine pana la capat, vom naste prin cezariana pe 25 martie ne-a programat si ne este frica tare.
Felicitari tuturor mamicilor care au nascut de curand, sa va traiasca copilasii si sa fie mancaciosi si sanatosi.



35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

dragelor,
va pofetsc cu drag la cu mult laaaapte.
Eu mi-s obosita din cauza Donu' care a visat si s-a zvarcolit toata noaptea





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2 100% Isabelle

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Buna dimineata

Va poftesc si eu la un bol cu cereale integrale sau niste gris cu lapte .. asta daca reusesc sa nu le vars prin bucatarie... ca de cateva zile am probleme cu tinutul obiectelor in mana... le apuc si in sec 2 le culeg de pe jos... sau ma rog le culege cine se mai poate apleaca . Aseara am varsat cana cu ceai, paharul cu apa, sarea... am dat cu painea de pamant, apoi cu telefonul si in final ... daca nu era de ajuns cu plasa cu mere...

Azi schimbam si noi samnaturica... suntem mai apropare cu o sapt de marea intalnire.


Carmen 34+

Mergi la inceput