Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Buna seara fetele !!!!

Semnez condica si eu cam tarziu, azi am cam umblat prin oras, la birou, dentist etc
Cezariana s-a programat pe luni asta daca nu are bebelina alte idei !!!
Asa ca tineti pumnii sa fie totul ok pana luni !!

38+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Novus...adica luni 2 martie, vine martisor bebita Alexandra , ce frumos...Pai atunci sa te imbarbatam sa nu-ti fie frica si sa decurga toul foarte bine, Doamne ajuta!

Florinela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

In ce zona stati in Olanda?
Exista un centru in Friesland, in Beestertzwaag, aproape de Leeuwarden, se numeste Revalidatie Friesland care in colaborare cu scoala de langa ei, School Lindensteyn, au tot felul de activitati de rehabilitare pt toate varstele, dar alaturi de acestea organizeaza si cursuri sau activitati de natura fiziologica (nu stiu care e titulatura exact) pt copii sanatosi, incepand cu cei mai mici. Pt dezvoltarea sezutului, a staturii corecte, a mersului, insusire unui sport, dans, inot, calarie f precoce etc.
Daca nu sunteti departe, poate ajungeti o data.


Mami Clara, 35+, cu Antonia si Iulia la purtator



Clara, noi stam destul de departe de Friesland, intr-un sat cam la 20 km de Amsterdam. Trebuie sa ma interesaz si pe aici prin zona ca sunt sigura ca sunt multe posibilitati si activitati pentru micutzi. Merci de sugestii si cine stie ...poate ajungem si acolo

Manu 33+

Unde dragoste nu e nimic nu e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Eu maine merg la medic, la control sunt in 36s+4z, dupa ce spun ei...adica sapt 37...sper sa vin cu vesti bune....oare cand imi va face ecografie la 38?, cred ca se mai fac macar doua pana la nastere nu?, adica una acum si una inainte de nastere?
36+

Florinela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Nouvs, ce putin mai e! Nu-mi vine sa cred cum zboara saptamanile. Tinem pumnii sa fie totul bine pana atunci


Pisigri. Chatonel, m-am apucat sa descarc cateva din filmele pomenite de voi. Multe din ele le-am vazut si mi-au placut....mai ales cele spaniole (Mar adentro etc.).
Chatonel, am luat Nunta muta si o sa ne uitam. Pare fain!

Manu 33+ Radu

Unde dragoste nu e nimic nu e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui florinela79

Eu maine merg la medic, la control sunt in 36s+4z, dupa ce spun ei...adica sapt 37...sper sa vin cu vesti bune....oare cand imi va face ecografie la 38?, cred ca se mai fac macar doua pana la nastere nu?, adica una acum si una inainte de nastere?
36+

Florinela



Tinem pumnii sa te intorci cu vesti bune!!!


Manu 33+ Radu

Unde dragoste nu e nimic nu e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

uau novus asa putin mai e??????? nu-mi vine sa cred.... o sa ai ghiocica de martie 9poate chiar prima din martie)

eu sunt tot la pat, vad ca inca am contractii, am trecut la no-spa forte si scobutil supozitoare. sper sa fiu fresh pana maine, ca am atata de lucru la servici ca mi-e imposibil sa intru de acuma in concediu. oricum nu se pune problema sa risc ceva, daca nu se mai poate, aia e, trecem la patut.

diana 33+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

dyana eu iti recomand calduros sa faci repaus total macar cateva zile pana se mai raresc contractiile ,nu e de gluma ,la munca pot sa te mai astepte...sau pote iti iei prenatal ca ai dreptul

monica(Ayla) ne rugam pt voi

novus ce putin mai ai

eu ma si gandeam ca pana nasc in aprilie ,majoritatea de aici sunt cu DPN-ul in martie si o sa trec prin niste emotii cand o sa va vad pe fiecare cu bb-ii nascuti inainte

ma bucur ca v-a fost de folos linkul cu canale tv

32+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Manuela77

Timi, multumesc de raspuns. Intr-adevar la Tm mergem dar acum sunt zboruri din Dortmund direct Timisoara (Wizzair). Pana acum mergeam si noi la Budapesta si de acolo cu tot felul de firme pana acasa. Cea mai mare teama a mea e caldura din iulie. Cum zicea si Kea, diferenta de la 15 grade cat sunt pe aici la 38-40 ne termina si pe noi d-apoi pe ei saracutzii. Voi ce planuri aveti? Mergeti acasa vara asta? Cred ca e mai complicat acum cu doi micutzi .


Manu +33 Radu

Unde dragoste nu e nimic nu e!


Manu la noi e mai incurcat cu mersul la Tm anul asta ca avem niste planuri care nu stim cum vor iesi ... Dar as prefera sa mergem in Septembrie cand bebe e mai mare sau chiar mai incolo cand va avea peste 6 luni cand incep diversificarea si mai scap si eu o ora doua la o barfa cu prietenele. Nu mi-e asa de teama de caldura ca am sta mai mult la casa de la tara a parintilor mei si am iesi afara doar dimineata si seara cu bebe cand temperatura ar mai ok. Mi-e groaza de armata de rubedenii care ar navali pe bebe si m-as enerva doar asta pe langa faptul ca pt mine zborul e o drama (am avut o experienta mai putin placuta si am ramas cu sechele) Asa ca imi permit sa fiu egoista si sa aibe copiii mei o mama calma, pe cat posibil. Botezul il vom face oricum aici la aceeasi biserica unde am botezat si fata, cu aceeasi preoteasa si in folmula super-ultra restransa.
Daca ma gandesc bine nici sa stau toata vara in Dublin nu-mi convine asa ca mai vedem....Poate combinam o excursie cu o vizita scurta in RO hihihi varianta asta chiar mi-ar conveni.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Manuela e super filmul... io am fost iar azi la cinema sa il vad, l-am carat si pe sot dupa mine si i-a placut mult si lui

Novus, ce bine de tine ca ai deja fixata intilnirea cu BB!!!

Fille du Sud 35 cu Dragonbella
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput