Mamici si Gravidute Italia (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:

Neatza fetele

Katia ce frumos,am fost si eu cu Fabi la carnaval era foarte incantat,se uita in toate directiile si parca ar fi vrut si el sa o rupa la fugape acoloabia astept la anul sai pot cumpara si eu costumas si sal vadca se joaca si el pe acolo.

Andreea si eu astept caldura ca sa pot merge la mare,anul trecut din cauza baiatului nu mam putut duce si asa ce tanjeam sa stau un pic la bronzat...

Fetelor am o problema azi noapte pe la 1 si jumate mi sa trezit baiatul plangand,dar un plans...lam luat iam dat sa manance sa mai jucat un pic si intrun final a adormit din nou,dupa vreo 5 minute de naniiar a inceput sa planga si nu stiu de ce,nui prima oara dar nu pricep de ce,sa fi visat urat?voi ati patit asa?

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12" target="_blank">album 1;www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all" target="_blank">album 2; www.onetruemedia.com/shared?p=7e53fc2f14b83fa6df78e2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Faby la 8 luni;

www.onetruemedia.com/shared?p=7c6534b75f4fce2bec111f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj nou; www.onetruemedia.com/shared?p=7e3f9de70122621331eba0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Fabi in girelo; www.onetruemedia.com/shared?p=801ef5ea45694371e9ba2d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">mersul fara girelo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

'Neatza!
Azi va ofer eu ...

Noi mergem in vizita la o prietena,si cred ca ramanem pana
dupa-masa la ea.

katia-e frumos si costumasul pe care i l-ai luat.
Ce i-ai luat de la McDonald's?Happy Meal?Prima data cand a gustat
Ambra piept de pui din Happy Meal,a cam avut colici...

irina-ce bine ca mananca mai bine Fabian.Cand
e asa,nu prea ai timp de nimic altceva,tre' sa te ocupi numai de el.
Lasa,ca ies si dintisorii,si apoi o sa se linisteasca...

Sa aveti o zi placuta!

andreea, Ambra
cand implineste sufletelul nostru 2 ani
cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Scriam in acealasi timp...

andreea, Ambra
cand implineste sufletelul nostru 2 ani
cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:

Andreea

Faby mia adormit in girelo,cand lam vazut imi era asa mila de el,acum lam pus in patutsi nani,mititelul.Mia mancat gratar,a mancat si creer de porc...ce mai am baiat mare de acum.

Fetelor spunetimi si mie sunt o mama rea,nebuna...

miau sarit niste mame in cap cum ca as fi indiferenta,egoista... pt ca am recomandat cuiva calma baby, ca cica mias tine copilul sedat cu calmante,eu care nu iam dat decat cateva picaturi in apa,sa doarma bine si asta in urma sfatului pediatrului, si ca eu mias pedepsi copilul cu zilele,desi cand am spus de pedepse nu mam referit ca sal tii inchis sau sa nui dau nu stiu cate zile nu stiu ce, ci acele metote prin a face copilul sa inteleaga ca a gresit,adica cum era un exemplu ca o mama era in parc si nu stiu ce facuse baiatul si ia spus de cateva ori sa nu mai faca ceva si ii spunea ca daca face vor merge acasa,iar intrun final asta facea,isi respecta cuvantul.Dupa parerea mea nu cred ca e gresit.Eu am urmarit mult super nany si chiar am invatat multe.Spunetimi si mie e gresit cum gandesc?voi fi o mama rea care nu stie sasi educe copilul?

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12" target="_blank">album 1;www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all" target="_blank">album 2; www.onetruemedia.com/shared?p=7e53fc2f14b83fa6df78e2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Faby la 8 luni;

www.onetruemedia.com/shared?p=7c6534b75f4fce2bec111f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj nou; www.onetruemedia.com/shared?p=7e3f9de70122621331eba0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Fabi in girelo; www.onetruemedia.com/shared?p=801ef5ea45694371e9ba2d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">mersul fara girelo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

irina,n ustiu ce sa zic referitor la plansul lui fabi..al meu asa face mereu de cand e mic...3 zile da una ba...si noptile la fel...mai ales daca il duc undeva und emulta lume trage de el in toate partile si il i-au toti in brate...cu siguranta..de multe ori nu gasesc raspuns la tot ce se intampla cu cris ,chiar nici medicii,asa ca las natura sa isi urmeze cursul...
referitor la ce spune lumea...eu nu mai ascult ce zice lumea..merg inainte...daca vreau sa ii dau baby calm ii dau ....daca vreau sa ii dai lapte de vaca ii dau....tu stii ca eu sunt altfel....chiar si tu ai spuso...ca nu esti de acord cu cele spuse de mine...asa ca eu zic sa nu te mai stresezi....sau macar streseazate constructiv,nu distructiv

pentru tine mi-as da si viatza....
http://www.onetruemedia.com/shared?p=80eb5a5a871cffcb491dc4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna ziua fetelor,

BERAR deci bb2 era in program. Ca sa zic asa......Eu de la inceput vroiam copiii unul dupa altul...nu vroiam diferenta mare de varsta intre ei. 2 ani deja mi se parea mult. Dar depresia care m-a navalit dupa nastere....m-a facut sa-mi schimb parerea......asta pana acum cam 2 luni cand m-am mai linistit dpdv al nasterii.etc.etc.........si asa luna trecuta am trecut la treaba. Si ca prin minune.....am ramas din prima. Acu' sa ma ajute D-zeu sa fie totul bine.

KATIA multumesc inca o data......cat despre romani.....cand speram si eu ca se vor potoli apele....iaca stirea cu romanul care a taiat italianul bucati si l-a pus in valiza.....d-ne fereste.....au innebunit efectiv.....

IRINA cat are Fabian? Un lucru iti spun: niciodata sa nu asculti ce spun alte mame si alte asa zise ostetriche.........Alessio nedormind noptile a trebuit cumva sa-l ajut si i-am dat un homeopat care a fost apa de ploaie(se chiama Queitalia)....pe urma a trebuit s atrec pe siropul Nopron care e un antistaminic chiar daca pe el scrie ca e ipnotic. Dar ptr sanatatea ta si mai ales a copilului trebuie sa faci ceva la inceput si eu ma simteam vinovata dar greseam. Nici o mama sau pediatru nu stie mai bine dcat tine (sau mama in cauza) ce e mai bine ptr copilul ei. Si mamele care spun ca vaiiii sedezi copilul inseamna ca nu au trecut prin ce trec mamele care au luni de zile ca nu inchid un ochi si aici vorbesc si din experienta...eu una.....nu aplec urechea la ce zic altii.si acele mame profesioniste nu au habar ce inseamna acest lucru. Deci, nu esti nebuna. copilul trebuie ajutat.Creierul trebuie NEAPARAT sa-si faca revizia prin somn ptr ca organismul sa functioneze......si daca tu nu faci nimic ptr copil cum d-zeu sa-si recapete fortele si toate cele necesare copilul daca nu doarme? Scuza-ma ca-ti scriu asa mult dar nu esti nebuna! Eu ma aprind taree cand aud chestiile astea. si un copil mic....prin somn dezvolta anticorpii. Deci.....nu esti nebuna.


ELY stiu ca e naspa de tot cu depresia, dar eu am tinut-o lant cu "problemele" ....le pun in ghilimele ca nu pot sa zic ca, chiar sunt probleme......deci nasterea care a adurat 27 ore, alessio car ein primele 4 zile de viata nu a mancat nimic ca eu nu aveam lapte si nu stiam, Alessio care a inceput cu crizele de colici de a plans timp de 2 luni de zile in fiecare seara cate 4 ore (de la 22,00 la 2,00 sau de la 20,00 la 24,00), Alessio care s-a obisnuit sa adoarma in brate leganat...Alessio care nu mai vrea sa stea jos singurel de nici o culoare.....deci practic eu pana si la baie s ama pis ma duc cu el......eu nu stiu daca imi stii povestea dar am dorit acest copil...ca ochii din cap, dar efectiv nu-mi explic nemultumirea......plansul in fiecare noapte pe ascuns......insomniile la un momnet dat de atat nesomn....ca Alessio din pacate se trezeste de zeci de ori pe noapte......si din pacate de aproape 9 luni de zile nu prea stiu ce-i aia somn.....dar cu d-zeu inainte. Bine ca e sanatos ca astea trec ele. Multumesc oricum de incurajare.
Multumesc de cuvinte ptr cand eram gravida si ptr Ale.....si eu ma uitam daunazi si tareee mult imi mai plac...in special alea de la mare. Apropo...tare mult imi place numele tau Denise.






.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:

Multumesc fetelor,miati mai ridicat moralul.Oricum cu persoana in respectiva am lasato balta iam spus ca are dreptate si gata,ca nu o scoteam la capat.

Dana am trecut si eu cu baiatul prin ce ai trecut tu,numai ca tu esti mai norocoasa ca dormea 4 ore dar la mine cel mult 2 ore,aveam perioade cand se trezea si la jumate de ora,asta e... au trecut toate acum vin altele si tot asa.Inca nu tiam citit povestea nasterii dar am so fac,si sper sa reusesc si eu sa o scriu pe a meaDar totusi tiai revenit cu toate?de ai luat decizia sa ramai din nou?Eu sunt in asteptare deja cu neamurile,astept,ca miam luat pilule,si sa vad daca e sa fi ramas asta e.



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12" target="_blank">album 1;www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all" target="_blank">album 2; www.onetruemedia.com/shared?p=7e53fc2f14b83fa6df78e2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Faby la 8 luni;

www.onetruemedia.com/shared?p=7c6534b75f4fce2bec111f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj nou; www.onetruemedia.com/shared?p=7e3f9de70122621331eba0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Fabi in girelo; www.onetruemedia.com/shared?p=801ef5ea45694371e9ba2d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">mersul fara girelo

Mergi la inceput
Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna,
Danangie, iti scriu aici si nu la mamici de septembrie octombrieM-am uitat pe harta si am vazut ca nu esti departe de localitatea in care stau euTu spre ce spital te vei orienta?Alegi Milano sau ceva apropiat de tine?Mie mi se pare putin cam complicat aici, sunt atatea spitale, atatea variante...Acum merg la ginecolog privat, insa la prima vizita si ecografie in sarcina a fost cam scumpisoara, si ma gandesc daca sa merg la spital la controale...
Sunt plina de intrebari azi
Fetele care ati nascut aici, nu povestiti putin experientele voastre...poate ma mai incurajez putin, ca eu sunt o fricoasa prin definitie
A, si in paranoia mea ma gandeam sa imi cumpar aparatul ala cu care poti asculta bataile inimioarei de acasa. Il are cineva?
O zi buna

9

Mergi la inceput