SARCINA

SARCINA | Autor: ALINA_MOCANU

Link direct la acest mesaj

buna,cu sfiala cred ca pot intra si eu in grupul vostru.dupa 3 sarcini pierdute acum sunt la a 4-a...sper...
acum am aproape 7 saptamani si sper sa mearga bine.daca a mai trecut cineva prin asa ceva astept indicatii...sunt pe tratament cu acid folic, elevit si utrogestant.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Da, e o fata in odiseea noastra care a pierdut 3 sarcini inainte de cea de acum. Si acum e in 36s. Felicitari. Vezi la ce odisee te poti inscrie, o sa fie f placut sa vorbesti cu "congenere".

Monica Elefantica 38+ CRI

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

alina, vad ca esti din Baia Mare,..daca vrei noi te invitam la mamici si burtici de Baia Mare,..si ce-i mai important,..felicitari si sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos,..

mami de fetita pe pamant si de baietel in ceruri
poze cu noi

"Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ce-mi sta in putere,
Si intelepciunea de a face diferenta intre ele..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Alina Mocanu, vad ca te-a invitat Ariana2005 (careia ii transmit un mare ) sa vii la mamici si gravitute de Baia Mare...

Eu sunt satmareanca dar ma simt tare bine intre mamicile baimarence...

Deci, te asteptam aici sa ne mai spui despre tine, despre sarcina, la ce medic umbli...poate te putem ajuta cu ceva...

Multi si o sarcina cat mai usora si un bebe sanatos.

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Alinaaaa, FELICITARI!!!! Te astept la baimarence! Uita-te la poze daca nu stii cine sunt, si ai sa vezi! Ce ma bucur!!!! Iuhuuuu! Sa fie cu noroc de data asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Sarcina usoara si un bb sanatos.
Vei reusii.Mi-aduc aminte cum stateam si eu cu inima cat un purice..sa trec de 12 sapt,apoi de 20,apoi de 26,de 28..si tot asa.Sarcina mea a fost grea,cu f multe restrictii,cu multa medicatie,insa iti zic sincer ca a meritat totul.Acum am un baiat superb.

ps.si eu am pierdut 3 sarcini,de aceea ti-am scris sa te incurajez.
Inca ceva..ai aflat de ce ai pierdut sarcinile precedente?(eu am un sindrom de hipercoagulabilitate si am luat aspenter in sarcina,pe langa trat de sustinere)

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya.maya spune:


Hop si eu printre voi!
Si eu pierdut 2 sarcini motivul a ramas necunoscut ...eu fiind in perfecta sanatate. Sarcinile le-am pierdut la 6-7 saptamini. Cad ajungeam la ecograf nu mai era nici urma de embrion, cu toate ca toate testele si simptomele imi aratau ca am fost insarcinata. Mi sa spus ca poate sa dezvoltat sacul embrionar fara embrion.
La doar 2 luni de la ultima pierdere am ramas din nou insarcinata. Imaginati-va 3 sarcini intr-un an. Foarte stresant.
Acum sunt in 14 saptamini si totul decurge foarte bine.Sper din tot sufletul sa-mi tin copilasul in brate. Doctorul mi-a spus ca am toate mtivele sa fiu optimista si voi fi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINA_MOCANU spune:

eu am acum 8 saptamani umblu la dr florea(mi se pare un tip cu picioarele pe pamant )am fost ieri la eco si am ascultat inimioara BB...sper sa fie totul bine.Nu stiu de ce am pierdut sarcinile totul a fost normal se pare...prima a fost ;a 4 luni dupa aceea la 7 saptamani si ultima la 5...asa a fost sa fie am fost la foarte multi dr.si nimeni nu a putut sa imi spuna o cauza(se poate stresul)acum zice dr meu ca e ok pana in prezent...sper si de acum inainte.


ps nu stiu sa intru la baia mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Salut, alina_mocanu
Ma bucur ca pana acum totul este in regula si ai ascultat inimioara lui bebe. sa dea Dumnezeu sa fie bine de data asta si sa nasti un copil sanatos.

Intra aici ca sa povestesti cu baimarencele.

un mare pentru bebicul din burtica sa fie un luptator!

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Buna Alina , si eu am pierdut 2 sarcini pana acum in primul trimestru acum insa sunt la a treia si am ajuns cu bine la 34 sapt,mai am putin si o voi avea pe mica printesa in brate.
Deci vreau sa te incurajez ,sa-ti spun ca se poate insa trebuie sa ai un medic care sa te monitorizeze in permanenta si sa-ti dea ceva tratament de sustinere.
Eu am constatat inca un lucru , extrem de important este ca in acest prim trimestru sa incerci sa stai cat mai mult sa te odihnesti daca se poate in patut ,acasa sa eviti sa stai mult in picioare si mai ales efortul. Eu sunt acasa din mom in care am aflat de sarcina .

34+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINA_MOCANU spune:

alina n. ti-a dat sa iei ceva de sustinere dr tau?si de ce ti s-a spus ca ai pierdut ?eu nu am fost diagnosticata cu nimik...pur si simplu asa a fost sa fie

Mergi la inceput